Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogyan kell kezdeni...

Mikor és hogyan kell kezdeni a szobatisztasági dolgot?

Figyelt kérdés
2008. aug. 14. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
kb 2 éves korukra lesznek elég érettek hozzá. De minden anya mást fog mondani. Anatómiailag pedig tényleg igaz a 2 év, addigra tudja akaratlagosan szabályozni, vagyis tartani a kis és nagy dolgokat.
2008. aug. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Tegnap voltam védőnőnél, aki azt mondta, hogy a mostani tendencia az, hogy inkább 2,5-3 éves korukra lesznek szobatiszták és majd ugye csak még később ágytiszták a gyerekek. Addig azért kezébe lehet adni a bilit, hogy ismerkedjen vele.

K.

2008. aug. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van egy példám... A barátnőm kisfia másfél hónnappal kisebb a lányomtól.Tavaly áprilisban másfél éves volt a kiscsajom,tehát akkora kisfiú májusban volt másfél. Na onnantól ők szoktatták a gyereket szobatisztaságra...Már rázott a hideg mikor átjöttek és meséltek,hogy a kisfiú már a Wc-be kakál és nem pisil be... Itt vagyunk augusztusba,eltelt több mint egy év,és nincs látszata,mert a kisfiú bepisil és bekakál. Megért egy évig "szórakozni" vele?? Minthogy megvárta volna a megfelelő időpontot... Én a kislányomat májusban(2,5 évesen) kezdtem,hát mit mondjak 3 nap kellett. A harmadik nap után,már éjszaka sem adtam rá pelust. Azóta még egy csepp sem ment be...
2008. aug. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én vagyok még a negyedik hozzászóló... Én először a Wc-re szoktattam,de mára már a bilibe pisil és kakil. Egyszerűen vedd le róla a pelust,és beszéld meg vele hogy szóljon,ha pisilni kell,nagyon hatásos a "locsoljuk meg a virágot" vagy "pisiljünk egyet a kuytának v cicának" módszer. De ha bepisil egy hangos szót se!!!! Mert akkor megijed és tudja,hogy azt nem szabad meg félni fog a pisiléstől...
2008. aug. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bébiszitterként "dolgoztam" egy ikerpár mellett(lányok).

Még nem voltak 2 évesek,márciusban kezdetem el velük a bilizést.Nem volt leszidás ha nem a bilibe sikerült(sok bugyikát mostam:) ).De kb. 1 hét alatt szobatiszták lettek.

Szerintem sok múlik azon,hogy a gyerek mennyire érett.


Sok sikert!!!

2008. aug. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!