Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg valami baj van? A...

Tényleg valami baj van? A kislányom 2 és fél éves, és rendkívül akaratos néha hisztis. Pl. Ha megyünk az utcán elszaladgál tőlem, hiába szólok rá hogy álljon meg. Van mikor rájön a hiszti, olyankor földözvágja magát, vagy csapkod.

Figyelt kérdés
Amiért mindezt leírom:az anyósom.Kiakaszt azzal, hogy vigyem idegorvoshoz a gyereket,mert valami nem stimmel nála.Merthogy az ő gyerekei nem csináltak ilyet,mindig szót fogadtak.Hiába mondom neki, hogy minden gyerek más, az ő unokája egy talpraesett,okos ámde akaratos lány, nem lehet őt meggyőzni.Szerintetek is valami baj van vele?

2012. ápr. 28. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
dehogyis, inkább anyósoddal van baj, de elég nagy!
2012. ápr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Minden második ennyi idős gyerek így viselkedik az utcán, játszótéren, boltban, otthon. Sőt, még sok idősebb is. Anyósod meg utálatos.
2012. ápr. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Az enyém 3 éves éppen, pár hónapja csinálja ugyanezt. Egyszerűen a dackorszakban van, túl kell vészelni. Az anyóssal ne foglalkozz! Én sem törődök senki véleményével. Igyekszem türelemmel lenni, nevelni, irányítani a gyerekemet. De tudom, hogy nagyon nehéz, naponta átélem.
2012. ápr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem ovis korig ez elég jellemző viselkedés, néha még utána is....
2012. ápr. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én már megállapítottam, akinek nagyobb gyereke van, mint a dackorszak, azé sose csinált ilyet. Minél idősebb az illető, annál inkább úgy emlékszik, hogy az övé mindig szót fogadott, sose akart semmit a boltból, maximum szépen kérte, hogy anyuka vegyen már ugyan egy szem almát, nem ám Túró Rudit; pláne el nem mozdult anya szoknyája mellől, sose semmit meg nem akart szemlélni a járda repedésein kívül. Ja, a másik, akinek nem volt ilyen, a névtelenül beszólogató anyukák.

Majd túl lesztek(leszünk) ezen is, kell az egészséges önkép kialakításához, hogy feszegesse a határokat. Én is elgondolkodom néha, hogy vajon mikor leszünk túl rajta (bár hónapokig nyugi volt), de a bölcsiben megnyugtattak, hogy látszik a gyerkőcön, hogy próbálgathatja a szárnyait, DE csak bizonyos határokon belül.

2012. ápr. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A fiam is csinálja. Mivel a belvárosban lakok, mindennap látok ugyanilyen hisztizős gyereket.

Amúgy meg szegény anyós hazudik, ha van a párodnak testvére inkább őt kéne megkérdezni, valószínű jobban emlékszik. Anyukám is a tesómról mit össze szokott kamuzni, hogy ilyen meg olyan volt. Tiszta vicc.

2012. ápr. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1 hónap múlva 3 éves lesz a fiam. Néha ő is földhözvágós hisztiket rendez, nagyon akaratos. Ő szereti nyitni az ajtót, a fürdővizet engedni, az ágyát megcsinálni, levetkőzni/felöltözni.... akkor is ha nem megy neki.

Húsvétkor apósoméknál irdatlan hisztit rendezett, mert apósom elkapta, de a fiam nem akart az ölében lenni és rúgkapált.


Apósom kioktatott, hogy azonnal vigyem pszichológushoz! :-o


A másik tegnap történt, apósoméknál volt a fiam, míg én elmentem a bababörzére, délután mentem át érte, a fiam az udvaron játszott és folyton sikított, ha bogarat látott (fél tőlük). Meglátott egy legyet és őrült visításba kezdett, hogy "úristen dongóóóó". Én megnyugtattam, apósom meg megint jött a pszichológus dumával.


Hát nemtom.

2012. ápr. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én anyósom is magával példálózik állandóan ha gyerkenevelésről van szó!Azt szeretné ha mindent úgy csinálnék ahogy ő,meg azt gondolja h ő minta anya volt!Ilyenek ezek az anyósok!
2012. ápr. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
En naponta elkiserem a kis unokaimat az oviba- bolcsibe.Mindketten szaladnak ..ja! es sikitoznak .. persze amikor mondjuk , hogy csendesebben ...ha rajuk szolunk osszenevetnek es meg jobban sikitoznak.Vannak oregebb nagyik akik csak amulnak bamulnak.. na de ezert megbuntessuk? NEM! Amint latom minden kisgyerek "szaladgal". Egy pillanat es mar alig erjuk utol..figyelni kell rajuk ! ennyi.A nagyobbik kislany unokam 4.5 eves a kisfiu 2.5. Ez a dac es hisztikor naluk , remeljuk hamar veget er:)En 58 eves vagyok, de emlekszem a lanyom is ezt csinalta. Tul eltuk:) Persze az idosebb nagyiknak mas mentalitasuk van./tisztelet a kivetelnek/. En ugy imadom oket amilyenek.:)
2012. máj. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!