Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Közel 4 éves gyerkőcötök...

Közel 4 éves gyerkőcötök mennyire hisztis?

Figyelt kérdés
Mindenért hisztizik a kislányom.Nagyon okos, érdeklődő egyébként,csak ez az átkozott hiszti ne lenne...Nem kellett volna már befejeződnie a dackorszaknak?

2012. ápr. 20. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé... De mintha némi javulást látnék. Nála 3,5 évesen durvult be, és nem akarom elkiabálni, talán javul a helyzet. Hiszti most is van, de nem már csak 1-2 percig. Előtte 20-25 percig is képes volt toporzékolni, ordítani. (májusban lesz 4)
2012. ápr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Enyém már 4,5. És még hisztis. De összességében azt figyeltem meg, hogy már sokkal ritkább, mint volt korábban, illetve nagyon függ attól, hogy mennyire fáradt, és hogy mi (szülők) mennyire vagyunk nyugodtak.

Sajnos sokszor feszültek/ingerültek vagyunk, és ez kihat rá erősen, hiszen a reakciói nagy részét tőlünk tanulta/ja. Ez már nem az a "hiszti", ami 2 éves korában volt.

Viszont ragaszkodik az elveihez sokszor görcsösen. A felállított szabályokon nem tud/akar módosítani, és nem rugalmas, így ha összeütközésbe kerül valami a "szokással", akkor könnyen kiakad. Viszont egyre többször hajlik kompromisszumra, és miután megnyugodott, általában lehet az értelmére hatni.


Kitartás!

:o)

2012. ápr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szeptemberben lesz 4 éves a fiam. Tavaly kezdte az ovit, addig semmi baj nem volt vele. Az oviban mintagyerek, szót fogad, szokott ökörködni, de egyébként ott bent jó gyerek. Itthon ha én vagyok vele, akkor általában szófogadó. Én egy kicsit szigorúbb vagyok vele, mert különben a fejemre nőne. Apa sokkal engedékenyebb, szinte mindent megenged, minden úgy van, ahogy a fiam akarja. Vagyis csak akarná, mert én közbelépek, ha úgy gondolom, hogy ez nem helyes. Ilyenkor jön az eszeveszett hisztiroham. Dühöng, csapkod, földre veti magát, őrjöng. Nem lehet hozzászólni, mert ahogy bármit is elkezdek mondani, egyből jön az őrjöngés. Amikor lenyugszik, akkor megbeszélem vele, hogy ezt meg azt miért nem lehet, és megérti. Ettől függetlenül a következő alkalommal ugyanez van.

Hozzáteszem, hogy februárban született meg a hugi, én többé-kevésbé ennek tudom be ezt a viselkedést.

2012. ápr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!