Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen szinten beszél 2.5...

Milyen szinten beszél 2.5 éves gyerkőcötök? Selypít vagy tisztán beszél?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 6. 14:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3 éves és még mindig hibásan beszél.A védőnő azt mondta,hogy az oviban majd kupálódni fog és még normális ha nem teljesen tisztán beszél.Amióta ovis tényleg szebben beszél mert a többi gyerek(vegyes csoport)nem nagyon értették meg és ez őt zavarta,úgyhogy már próbálkozik szépen beszélni.
2012. ápr. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát az "r" "l" betűket még nem tudja kimondani,helyette a "j" betűt használja. Az autót is ótónak mondja,ha kijavítom azt mondja auótó.Amúgy érthető,meg már fél éve beszél mondatokban de itt leragadtunk.Ha oviba megy csak változik reményeim szerint.
2012. ápr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Viszonylag nagyon szépen beszél, idegenek is megértik. A "r" hang helyett még "j" hang van és az "ö"-nek, "ü" -nek kell még alakulni.
2012. ápr. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
a lányom 3 éves "r" helyett j-t mond néhány szóban felcseréli a szótagokat.
2012. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

R helyett j-t mond, de pár napja mintha nem is j lenne már, hanem l. Szóval nem azt mondja, hogy "kéjek jeggejit" hanem "kélek leggelit". Néha meg elnyeli az r hangot, simán csak "kéem". Nem hiszem, hogy selypítene és nem is pösze.


(5 éves kislány a játszótéren úgy beszél, hogy "deje jássani".. ez a selypítés?)

2012. ápr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És folyékonyan, mondatokban beszél?
2012. ápr. 6. 20:21
 7/13 anonim ***** válasza:
Két év 7 hónapos kislányom folyamatosan beszél de pösze.A bácsit bászinak mondja.A gyere az meg deje.Azt például hogy kapcsold be azt meg úgy mondja hogy kasszód be :)))De be nem álla szája.
2012. ápr. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
az én fiam jövő hóban lesz 2 és fél éves és nem beszél,csak pár szót.
2012. ápr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom mondatokban beszélt már 2,5 évesen,első voltam
2012. ápr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az én 2.5 éves fiam is folyékonyan, összetett mondatokban beszél, de ő is selypít. Azért érdekelt, mert egy kérdésre adott válaszban valaki úgy fejezte ki magát, mintha ritkaság lenne 2.5 korban a folyékonyan, bővített mondatokban történő beszéd.(Szerintem nem az.)
2012. ápr. 7. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!