Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ilyen elutasító a...

Miért ilyen elutasító a családtagokkal? Dacos hisztis ha valamit szépen kérnek tőle, ez a korra jellemző vagy keményen kell fellépnem?

Figyelt kérdés
3 éves,és mostanában azt vette fel,hogy dacos a mamákkal nem akarok köszönni,ha szépen kérem csak azért is sem.puszit végkép nem ad,ha megfogják a kezét visít,hogy hagyjál már békén.menj innen,kiabálja,és ők de én is csak állok értetlenül,hogy miért ilyen velük,mert mindkét mama imádja.másnak is viselkedik igy fiam,hogyan kezeljem?
2012. márc. 13. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Kislányom nemsokára lesz 3 éves,nála is elkezdődött egy ilyen korszak,ez állítólag ilyen korban jellemző,próbálgatja a határait. DE én egyszer kétszer figyelmen kívül hagytam pl.boltban földhöz vágja magát felhúzom beleültetem a kocsiba és tovább vásárolok,végig sírja a boltot majd megnyugszik,szerintem nem megoldás. Aztán rátértem az üvöltésre+büntetés bevált.Azóta nem nagyon mer hülyeséget csinálni.
2012. márc. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam júniusban lesz 3 éves.Nála már pár hónapja kezdődött ez a dolog,hogy dacos a mamákkal,de érdekes mert csak a mamákkal csinálja,velünk(apa és én)nem.Ha jönnek hozzánk a mamák,nem akar nekik köszönni,elfut előlük,ellenkezik velük,borzasztó tud lenni ilyenkor.Egyelőre még én sem jöttem rá,hogy hogyan kezeljem,úgyhogy kiváncsian várom a válaszokat.
2012. márc. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
pont ezt teszi a fiam mint az utolsó írt.elfut,el tolja a kezüket,mérgesen rájuk szól.nekem sértő és én érzem magam kellemetlenül.sose bántották.És amúgy tudom hogy nagyon szereti őket.néha velünk is ilyen,hol velem,hol az apával.de nagyon ritkán a mamákkal ez napi szintű már.de a papával nem.
2012. márc. 13. 17:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor köszöntem helyettük, esetleg hozzátettem, hogy "magyar hangja T.A." Aztán egyszer csak észre vettem, hogy köszönnek maguktól.

Puszi adására vagy elfogadására pedig sose erőltettem egyik gyerekemet se. A teste az privát dolog, ha nem akarja, nincs puszi. Ha egy halk nemből is ért a mama, talán nem is jut el a gyerek a visításig.

Szerintem a rokonoktól épp olyan udvariatlan az erőszakos nyomulás, mint a gyerektől az elutasítás. Sőt, ők már felnőttek, nekik kéne több eszük legyen. (Bocs, a ti nagymamáitok biztos tapintatosak, csak nekem ugrottak be ilyen kellemetlen emlékeim.)

Szerintem nem véletlen, hogy 3 éves kor körül jön elő ez a probléma. Most kezd erősödni az éntudat, alakulnak a személyiség határai.

Nyugtasd meg a nagyikat, "nem szeret puszit adni" "másokkal is ilyen", és ne tulajdoníts nagy jelentőséget az egésznek.

2012. márc. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nálunk az egyik mama a nyomulós ős meg is sértődik,ő az anyám.az anyósom csak mosolyog,de azért látom,néha nagyon durván elutasít,pedig nem nyomult nem erőszakos.a puszit én is megértem,de hogy elszalad elbújik majd közli mennyé el mama azt nem értem.meg ha megakarják simogatni vagy kérdeznek tőle,dacosan nem beszélek haggyá a válasz.
2012. márc. 14. 06:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2 év körül olyan ügyesen köszöngetett. Bementünk pl boltba, és hangosan köszönt, hogy: Jó napot kívánok mindenkinek! Kifelé pedig: Viszont látásra mindenkinek!

Ahogy közeledtünk a 3 éves korhoz, egyre visszahúzódóbb lett. Noszogatni kellett, hogy köszönjön. Néha hajlandó is, de van, amikor mögém bújik. Az oviban az óvónéniknek is eleinte köszönt, aztán valahogy "elfelejtett" köszönni Nekik is. Noszogatásra sem volt hajlandó köszönni. Az óvónénivel beszéltem is emiatt, hogy mitől lehet, hiszen régebben olyan szépen köszöngetett mindenkinek. Mondta az óvónéni, hogy ez a korra jellemző sajátosság (ahogy Te is sejted). Kissé ciki számomra is.

A nagyszülőknek azért szokott köszönni, de puszit nem ad, legfeljebb dob nekik. Néha, egy-egy óvatlan pillanatában elkapják, és jól megpuszilgatják. Szinte fel sem tűnik Neki. Amúgy a családom nem egy puszilgatós, de bevallom, nem is hiányzik.

Én nem erőltetném a puszi adást. Olyan erőszakos dolog.

2012. márc. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ugyanezt csinálja nem ad puszit a nagyszülőknek elutasitja őket néha az apját is meg engem is.de leginkább nagyszülőkkel ilyen.meg ő sem köszön az utcán senkinek pedig egy fél éve még köszönt szépen.Most meg már nem.földhöz vágja magát ha már nagyon hisztis és nem kap meg valamit.
2012. márc. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!