Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves. Valami piszlicsáré...

3,5 éves. Valami piszlicsáré dolog miatt hisztizni kezd, amibe belelovalja magát, és mikor kérdem miért sír, miért megy a hiszti? A válasz: nem tudom.

Figyelt kérdés

pl. reggel adjam oda a cumiját, ami kb fél méterre volt tőle, én meg a másik szobában. Mondtam, hogy most nem tudom, de ha kinyújtja a kezét eléri. Erre hiszti, sírás, ordítás: nem, nem, te adod oda. Majd maradt a nem, nem, kb 100*. ekkor én a másik szobában a hugát öltöztettem és nem reagáltam a hisztire. Átjött, kész lettem leültettem magam mellé, kérdeztem hogy most miért sír, hagyja abba, mert a hisztiből nem értek. Válasz: nem tudom. Valami más témát feldobtam, ami kizökkentette, és ekkor vége lett a hisztinek. Mostanában sűrűn van ilyen.

Nálatok?


2012. ápr. 23. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Hasonló szokott nálunk is lenni. Bár inkább bontva, vagy azon morog, hogy én segítsek neki, mert ő nem tud egyedül levetkőzni, (amikor épp úgy gondolja), mindenáron magához akar rendelni. Ahogy mondod, van kisebb testvér, ne is csodálkozz, hogy néha csak magának akar.

Aztán olyan is van, hogy amit máskor fel sem vesz, azon elkezd sikítozni, bömbölni, szabály szerűen provokál, hogy mérges legyek, többnyire, mikor fáradt. Én is ki szoktam akadni, tudom az eszemmel, legjobb, ha nem foglalkozom vele, de nem mindig bírom így ki. Úgysem tudják megmagyarázni, mi a bajuk ilyenkor, ez egy ilyen kor!

2012. ápr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ismerősöm kislánya is ilyen, Hisztis. Az egyetlen jó módszer ha kizökkented valami mással. Egyszer annyira sírt, hogy elkezdett fulladni, ismerősöm meg nem tud vele mit kezdeni. Én idegen vagyok, szóval lehet rám máshogy reagál, de ha ott vagyok általában mondok neki valami teljesen témától függetlent, lehetőleg mielőtt még jobban belelovalja magát. Egyszer mikor már fél órája sírt közöltem vele hogy szeretnék egy elefántot. A sírást mintha elzárták volna, megdöbbenve nézett, aztán megkérdezte milyen színűt.
2012. ápr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért saját szülővel más. Észrevehető nálunk is, hogy ha kicsit pl a nagyszülőkkel van, semmi baj, ahogy megérkezem, megőrül.
2012. ápr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!