Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,3 év körüli gyerek minden...

2,3 év körüli gyerek minden hétköznapi dologtól fél? Más is van így?

Figyelt kérdés
Ez "csak" hiszti, vagy valami nem stimmel? Orrszívás hajvágás, hajmosás ellenni hisztérikus tiltakozást még valamelyest megértem, bár így is rengeteg türelmet kíván, de körömvágás, orrtörlés!, bármilyen apró "bibi" bekenése, szóval bármi, olyan szintű jajveszékelve menekülést vált ki, hogy teljesen begőzöl tőle. Aggódom. Tényleg úgy néz ki, mintha félne ezktől a dolgoktól, nem csak olyan csakazértse, de az is lehet, azért kérném mások véleményét, tapasztalatait.

2012. ápr. 23. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Hajmosás, körömvágás, ha apa füvet nyír akkor a fűnyíró, traktor, motor, teherautó. Nem tudom miért csinálják. Tanácsot nem tudok adni, de szerintem sok gyerek így van ezzel. Szerintem aggodalomra semmi ok.
2012. ápr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, némileg megnyugtató...
2012. ápr. 23. 12:15
 3/10 anonim ***** válasza:

Lassan három éves fiam úgy ordít hajvágás közben mintha disznót ölnének,pedig előtte apa megnyírakozik tehát látja hogy mi vár rá,teszem hozzá apa végig vigyorog hogy ez milyen jó dolog de mikor ő ül a székbe kész vége van :(

Amitől még nagyon fél az a pulóverek nyaka.Csak úgy hajlandó felöltözni ha én gyorsan áthúzom a fején,magától soha nem bújna bele!Azt mondja fél hogy bele szorul a feje.Próbáltam szépen megmagyarázni neki hogy ezek ilyenek de akkor is fél!

2012. ápr. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A miértjét én se tudom, de nálunk is ez volt és van is. A nagy 5,5éves, de a hajvágás csak ordítással megy, a hajmosásnál kicsit javult a helyzet, régen mindentől félt, porszívó, robotgép....stb. a körömvágás szintén (a lábán)még most is. A kicsim 2, ő is fél pl: traktor, fűrész, fűnyíró -tól....sokszor még attól is ha elmegy az utcán egy motor. Én úgy tapasztaltam, hogy ahogy idősödnek, úgy csökkennek ezek a félelmek. De vannak megmagyarázhatatlanok a nagynál (jobban), pl. a ruhákon a gombok, utálja, látni se szereti, szenvedés ráadni alkalomra pl. fehér inget.
2012. ápr. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jó, akkor mindenkinek megvan a maga heppje:) Kising az nálunk is az egyik fő kínzásnak minősül:)
2012. ápr. 23. 15:16
 6/10 A kérdező kommentje:
* kis ing:)
2012. ápr. 23. 15:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Enyém 8 hónapos kora körül elkezdett félni a liftekben, aztán ebből a látványliftek segítségével kigyógyult.

Félt a strandban a vízbe menni, mint utólag kiderült, félt, hogy túl mély. Most már a sekély részbe be mer menni.

Körömvágást, hajvágást tévézés közben engedi. Orrtörlést hagyja, de kifújni még nem tudja, orrszívást utálja.

A hajmosás mumus.

Naptejet utálja. Max akkor engedi, ha előtt bekenheti vele az én arcomat.

Mostanában a nyári sapkát utálja, csak a télit hordaná.

2012. ápr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3 év 3 hónapos. Nálunk a hajnyíró a mumus. Ok. hogy nem túl kellemes a hangja, de apa is használja.

Eddig lefogva sikerült a fodrász akció, de most kb olyan mint egy puli, mert már az itthoni frufru vágást sem engedi.

Hajmosás változó, de az sem tartozik a kedvencek közé, pedig alapban a vizet nagyon szereti.

Körömvágás már nem akkora gond és maga csepegtet az orrába (régen ahhoz is lefogtuk)ill a játék kutyának is.

Orrszívás már egy fél éve szerencsére nem gond (azelőtt ketten fogtuk le), sőt már szinte egyedül végzi.

Igazából most is fél a számára új, zajos dolgoktól, de már hamarabb megbarátkozik mindennel.

Az újat úgy is értem, hogy pl. nem az itthoni porszívó, hanem a közeli ruha boltban zárás előtt porszívóznak. Régen ordítva kapaszkodott belénk vagy kirohant, de most az eladó néni biztatására hamarabb megbarátkozik vele.

Egyik ismerősöm a TSMT tornával hozta helyre ezeket a fiánál. Néhány alkalom után már látszott az eredmény, mert sokkal bátrabb volt a gyerkőc:)

2012. ápr. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez tök normális. Olvastam, hogy 2 éves kor után jelennek meg ezek a félelmek. Az én fiam ordít a hajvágásnál, hajmosásnál+ az orvosi rendelőben. Ez utóbbinál már kicsit jobb a helyzet, hogy a tesót szoktuk vinni oltásra. Szokja a légkört és nem ő a főszereplő.
2012. ápr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Körömvágás :) Hétvégén tudja, hogy jön a vágás már mondja, hogy nem karmol meg senkit csak ne vágjuk le...de hát muszáj. Bevezettük a matricázást. Ha hagyja és ügyes, nem vonyít és nem rúgkapál akkor kap egy szép matricát. Bevált nagyjából...


Bejárati ajtó. Sötétbarna és sajnos hagyományos, tehát a lift hangja, a folyosó zajai behallatszanak. Így mindig kísérni kell a szobájába főleg este. Hétvégén napközben, és hétközben este pedig mindig minden szobaajtót becsukja, hogy ne lássa a bejárati ajtót. Nem tudja megmagyarázni, hogy miért fél tőle. Szerintem a zajoktól. Próbáltam neki magyarázni stb, de sajna nem érek el vele semmit. Úgyhogy most bejárati ajtó cserére gyűjtünk, ami hangszigetelős is, és méregdrága a mi zsebünkhöz viszonyítva :(

2012. máj. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!