Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan bünteted a babódat, ha...

Hogyan bünteted a babódat, ha rosszalkodik, rendetlenkedik?

Figyelt kérdés
Vannak olyan helyzetek amikor büntetést adsz neki valami miatt? Mi a büntetése?
2012. ápr. 22. 10:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
37%

9-es. nem értem mitöl hisztizne oknélkül, ha ilyet tesz akkor nincs rendben vele valami.

de felteletezem egy telejsen normál egészséges gyereked van aki valami okból hisztizik. ezért a lepihenés után ezt az okot meg kell oldanotok, mert akkor nincs értelme a pihizésnek, mert akor az csak neked volt pihenö, ö még nem tudja mi is történik.

valaminek ki kell váltania a hisztit, még egy baba sem és egy kisgyerek sem cselekszik ok nélkül. lehet neked az ok nem elég súlyos de az ö számára bizony elég súlyos ha hisztizik miatta.

2012. ápr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Neked tényleg van gyereked? Megtudhatnám, hogy hány éves? Mert ha még nem hallottál életkori sajátosságról, ami 2-3 éves korban előhozza a gyerekekből az ok nélküli hisztit, akkor később kumma nagy bajban leszel, ha a tied is elkezdi... olvass már egy kicsit utána, mielőtt osztanád az észt. Baj van a te gyerekeddel, az enyémmel ugyan semmi nincs.
2012. ápr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

11. válaszoló, én is arra lennék kíváncsi, mennyi idős is a gyereked?


mert az amit írsz az tök jó, egy fél évesnél, na de nekünk itt 2,5-3 éves gyerekünk van ahogy írtuk.

már magát azt sem értem, miért írod, hogy egy ekkora gyerek nem érti miért kapta a büntit és baj van vele ha hisztizik.

ledöbbentem az okoskodásodon, ezek után csak azt tudom elképzelni, hogy a közeledbe sem volt ekkora gyerek.


és milyen pihizélről írsz?

a bünti sarok nem pihenő, így hívják. olvass utána. nyilván ha tanultál gyerekgondozást akkor erről is tanultál...

2012. ápr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ja, az enyém pl. elmondja a 6 versszakos anyám tyúkját, angolul is beszél, elmeséli minden nap, hogy mi történt a bölcsiben, de nem érti, hogy miért kapta a büntit. Hagyjad már...
2012. ápr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
És borzasztó "súlyos" gond neki, hogy pl. nem engedem kivenni a fiókból neki a kések közül a krumplipucolót. Csak egy blőd példát írtam. Igen, hagyni kell az önállósági törekvéseiben kibontakozni őt, hagyni kell, ha pl. egyedül akarja felvenni vagy levenni a cipőjét, egyedül akar belebújni a bugyijába, de hogy a kések közé nyúlkáljon, már csak nem fogom hagyni... és igen, neki ez súlyos ok, de hogy ezért valami baja lenne, azt azért elég erősen kétlem. Ettől függetlenül ezen elkezd hisztizni, és marad a falhoz állás. Tudja nagyon jól, hogy kések közé nem nyúlkálunk, már magától mondja: kés, vijja, ojjó, nem gyejek kezébe vajó. És abba is hagyta a hisztit. Ennyi!
2012. ápr. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
52%

3,5 éves a lányom, de bizony már több koru gyerekkel volt dolgom, mint gondozó.


De szerinted nem ok pl a hisztire az hogy késekkel akar játszani? de hogy nem, egy ok. természetesen nem hagyod neki, de attól még volt oka a hisztire. Kiakarta venni a kést és te nem engedted, mérges, dühös elkezd hisztizni. nem tudsz vele mit kezedni lenyugtatod pl pihi sarok, kanappé, majd elmondod neki mi is volt a baj. ekkor megmondod, hogy arra voltál mérges hogy kiakarta vennia kést, nem szabad, megvágja, neki is tudnia kell ezt mert ez szigoruan tilos.


nálunk bünti sarok és szobabezárás az iskolában szigoruan tilossak közt volt, föleg mint gondozónak ilyet nem szabad soha tenni. mi pihizünk (habár szerintem amit itt ´rit egy anyuka hogy falmellé állítja lenyugodni ugyan az), majd a pihenö után már lehet komunikálni és kisebbeknél megmutatom mi a baj, nagyobbaknak elég elmondani, de maga a pihenés nem büntetés attól hogy ott ácsorog nem lesz jobb.


aki azt írja hogy oknélkül hisztizik a gyereke, az nem érti a gyermekét, nem látja mi történik vele, nem vele hanem mellette él. elöször talán megkellene érteni a gyereket majd tudsz rajta segíteni.


hisztizni és dacolni, akartot kimutatni bizony minden gyerek tud. és teszi is, még a legnyugodtabb is. és ez helyén is van, ezt kell egy felnöttnek megfelelöen kezelnie, és nevelnie. attól hogy normálisan neveled a gyereket, nem csapsz a kezére nem zárod be a szobába bizony lehetsz akár kemény anyuka is aki ezeknélkül a tettlegességek nélkül is képes a gyermeket nevelni és nem ráhagyni a dolgokat.

2012. ápr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Bakker, te totál elbeszélsz mellettünk... pihisarok nem tök ugyanaz, mint a falhoz állás? Én is elmagyarázom neki, hogy miért nem nyúlunk a kések közé, és bizony a hisztiért oda van állítva a falhoz. Te meg elküldöd pihenni. Most akkor hol van itt a probléma? Én nem értem a gyerekemet? Istenem, komolyan...
2012. ápr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Meg az én gyerekemmel nincs rendben valami? A tied soha semmiért nem hisztizett?
2012. ápr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!