Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 1,5éves gyerkőcötök mit...

A 1,5éves gyerkőcötök mit elevenkedik? Hogy rosszalkodik, meg hisztizik?

Figyelt kérdés
Az én fiam,mihelyst megengedem a kádba a vizet,mindent beledob,ha beszabadul a wc-be,akkor abba is mindent bele szór(már volt is emiatt dugulásunk:D)Ha hisztizik,akkor veri a fejét a földbe,ha meg engem akar,akkor húzkod,meg van h csipked!:)
2011. ápr. 11. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Nalunk is minden repul a kadba, multkor a levetett pelusa is. A csapba tettem kicsit kicsopogni, ottfelejtettem, a ferjem ment fogat mosni...:-) A wc-be mar nem dobalja csak a wc papirt. Egy tekercset letekerne egyszerre. Meg ugy altalaban dobalozik mindennel. Ha setalni megyunk, es hivom hogy jojjon, nem jon, elindulok erte, sikitva nevet es elszalad. A foldhoz ugy vagja magat, hogy elobb leul, majd ovatosan az egyik karjara tamaszkodva oldalra dol, majd szep ovatosan leteszi a fejet a foldre, hogy meg veletlenul se usse meg magat! De alapjaban veve egyaltalan nem hisztis kisgyerek, nagyon ritkan fordul elo hogy hisztizik, egy heten talan egyszer.
2011. ápr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha szeretne valamit és nem adom neki, kiabál. Vagy ha pl. kiszáll a babakocsiból és szeretné tolni, csakis Ő tolhatja, mert ha meglátja, hogy egy ujjal is hozzáérek, rámordít. Amúgy nem mondanám, hogy hisztis, olyan, hogy eldobja magát, még szerencsére nem fordult elő.
2011. ápr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát az én fiam nagyon hisztis!:)Szó szerint veri a fejét a földbe,ha nem úgy van valami,ahogy ő akarja!Tiszta kék-zöld neki mindig a feje,az utcán is eljátssza:)Anya azt mondja,hogy rám üt,én voltam ilyen!:)
2011. ápr. 11. 20:10
 4/10 anonim ***** válasza:
17 hos a cukisag, szerintem nem vagytok igazan kovetkezetesek vele szemben es nincs meg a hatar. Akkor csapnak ilyesmiket. Ami tilos az tilos, es ezt meg kel erteni, el kell magyarazni nyugodt hangon. Vegyetek meg Jo konyvet, igen hasznos.
2011. ápr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nekem állítólag a nővérem volt ilyen, képes volt az utcán is üvöltve földhöz vágni magát, ha valami nem úgy volt ahogy ő akarta. Évekig. Hát most sem egy könnyű természet.....

De az én lányom még csak 13 hónapos, de ugyanezeket csinálja.

A kádba dobál bele mindent amit talát. Az ő koszos ruháit külön gyüjtöm egy vödörbe, azokat szinte mindig bedobja.

Szilveszter óta van pár lufink amikkel szokott jászani (valami csoda lufik, mert még nem eresztettek, le, csak kettő ami kilukadt, de azok se durrantak el, hanem szépen leeresztettek) De ma tiszta erőből nyomta össze és próbálta kiharapni. Elvettem tőle, hát olyan műsort levágott..... Meg ha telefonálok és wc-re megyek. Ezeket nagyon utálja, mérges érte.

De ha valahova megyünk, vagy jönnek hozzánk, mindenhol, mindenki dicséri, hogy milyen nyugodt, kiegyensúlyozott baba. Csak nekem csinálja itthon a műsort.

Délelött és délután is szoktunk menni sétálni. Ha úgy gondolja, hogy most már itt az ideje, akkor elkezdi tépni a ruhám, visit és mutogatja az ablakot.

hát ez van.

2011. ápr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20:49!Milyen könyvet???
2011. ápr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem a 20:49-es vagyok, de azért leírom, hogy a Szuperdada könyvet olvastam el pár napja, mert már totál kivoltam a lányomtól.Teljes mértékben követtem a javaslatokat.Elértünk addig, hogy nincs hiszti, ha be kell jönni az udvarról, megérti ha fel kell öltözni.Úgy érzem jó irányba haladunk.

Amúgy a lányom olyanokat művelt, hogy a hajam már égnek állt.Szétdobálta a boltban még az újságokat is.Azért földöz soha nem vágta magát.

2011. ápr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam másfél éves. Ha valami rosszban sántikál, akkor becsukja az ajtót, hogy ne lássuk. Vagy ha éppen az ajtónál van, és látja, hogy megyek utána, akkor gyorsan becsukja az orrom előtt, és kajánul vigyorog.

A wc-papírt szerette miszlikbe aprítani, mostanában szokott le róla. Ő is előszeretettel dobál bele a kádba dolgokat - találtam meg már ott tésztaszűrőt, a szennyes tartóban az egyik kisautóját, a pelenkakukában egy megrágcsált kiflidarabot, stb. A fiókjaiból imádja kihajigálni a zoknijait és a harisnyáit. Az ágyunkat imádja felforgatni, persze közben jót birkózik a párnáinkkal és takaróinkkal. :)

Ha valamit széthajigál, akkor arra azt mondja, hogy MÓJZA - morzsa. :) Valahogy ezt a szót párosította a szétszórás fogalmával. Múltkor valahonnan megkaparintott egy papírtörlőt, cafatokra széttépte, majd mikor lebukott, akkor mutogatott rá, és kiabálta nekem: MÓJZA, MÓJZA! - és így haragudj rá... :)))

Ma pl. felmászott a dolgozó szobában a székbe, felállt benne, és két kézzel klimpírozott a billentyűzeten. Lebukott, mert apja észrevette, bekopogott neki az ajtón, majd mikor kisfiam odanézett, villámgyorsan leült a székben, mint aki éppen nem csinál semmit, és mondta apjának, hogy CSÜCCS! Majd hogy terelje a rosszaságról a figyelmét, elkezdte neki mondogatni: JÓ JAPOT! JÓ JAPOT! - jó napot! :)))

Mini átokfajzat. :) De imádom.

A hisztiről egész jól leszokott, bár vannak még alkotásai, de most már elég annyit kérdezni tőle, hogy akarsz bemenni a szobádba? Mondja, hogy IGEN, megfogja a kezemet, besétálunk, leül a székbe, és mondja, hogy HISZTI. És ott hagyom. Pár perc múlva ránézek, mit csinál? Hát az egyik leporellóját nézegeti a székben ücsörögve. Korábban azért volt olyan párszor, hogy hanyatt feküdt a földön, és a hátát verte a földhöz, vagy éppen csapkodott, és amit ért, azt ledobta a földre, majd felemelte, és újból ledobta, majd harmadszor is ledobta, csak hogy még jobban kifejezze a dühét. Ilyenkor kinevettem, bekísértem a szobájába, tehát észrevette, hogy nem ér el vele semmit. Így nagyon hamar leszokott róla.

Hát ilyen az én kis minidiktátorom.

2011. ápr. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló! Könnyesre nevettem magam, nagyon édes a kisfiad!

De a kérdésre válaszolva, az én kislányom 16 hós, és viszonylag könnyen beletörődik mindenbe. Úgy értem, ha valami nem úgy történik ahogy akarja, akkor egy ideig kiabál, bömböl, de viszonylag hamar feladja. Kivétel ez alól ha ételről, italról van szó, vagy ha a szobájába kell mennie, mert valami veszélyes dolgot csinálok (pl. forró vizet öntöm le a tésztáról). Egyébként nagyon erőszakos,az a fajta, akinek 100x elmondod, de 101xerre is megteszi! Ő általában csak a samponokat, tusfürdőket, illetve játékait szórja a kádba. Mániája a könyvek. Állandóan azokat pakolja, forgatja. A szobájában már el kellett tennem a könyveit, mert felmászott a polcon, hogy megszerezze őket. Még szerencse, hogy kirögzítettük, mert már tuti felborította volna és ráesik. Egyébként ha olyan dolgot szeretne, amit nem szabad, akkor nem engedek neki, és egy idő után rájön, hogy anya sokkal erőszakosabb, mint ő...

2011. ápr. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tegnap 22.59-es vagyok. Ma ismét "alkotott" az én kis drágám. A fűszeres fiókomon hiába van gyerekzár, csak addig kotorászott, amíg sikerült kicsennie a szekrényből egy tasak ízvarázs ételízesítőt. Én éppen a fürdőben voltam, amikor odahozta hozzám. Elkértem tőle, odaadta a kezembe szó nélkül, és mivel rápirítottam, hogy már megint hogy került ez a kezébe, le is hajtotta a fejét, mint aki szégyelli magát. Majd leült a fürdőben a szőnyegre, és a talpáról a ráragadt kis ételízesítő darabkákat elkezdte lecsipkedni és megenni. Kérdezem tőle: mit csinálsz, babaaaa? Erre huncutul vigyorogva rám néz, és azt mondja: FIJOM! (finom). Na! Most így haragudj rá...

Persze hozzáteszem, miután kimentem a fürdőből, észrevettem, hogy az egész lakáson keresztül szétszórta, na ettől már nem voltam olyan boldog.

2011. ápr. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!