Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan bünteted a babódat, ha...

Hogyan bünteted a babódat, ha rosszalkodik, rendetlenkedik?

Figyelt kérdés
Vannak olyan helyzetek amikor büntetést adsz neki valami miatt? Mi a büntetése?
2012. ápr. 22. 10:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
bemegy a szobájába és ottmarad
2012. ápr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk először a szobába küldés volt a megoldás, aztán rájöttünk, hogy nem használ, mert ott is vannak játékai, szépen elfoglalja magát bent (kis élelmes). :)))

Így találtunk egy olyan helyet a nappali és az előszoba találkozásánál, ahol oda kell állnia a falhoz, onnan lát minket, a játékait, mindent. Ott fel tudja fogni a súlyát a tetteinek. Ilyenkor azonnal megy az ígérgetés: JÓ JESZEK, NEM HISZTIZEK! :))

2012. ápr. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%

Uh ezek amiketírtok durva fenyítések, és még nincs is haszna.


A szobába köldésnek egy aprócska haszna sincs csak még rosszabbá teszi a helyzetet. A második amit leírt, hogy pihenesre küldi az akkor jó ha ezen felül van büntetés, és következménye. Ha annyi a büntetés hogy ott ácsorog akkor annak nincs haszna, legközelebb nem fog emlékezni miért is kapott ki maga a bün nincs megoldva.


Pl a gyerek elkezdi dobálni a játékait, szép szó nem használ, csak rosszabb a helyzet, túl pörög már nem tudsz vele mit kezdeni. Ekkor lelehet ültetni a kanappéra, vagy valahol pihenöre küldeni. MAJD ezek után ha lenyugodott akkor össze szedetni vele a játékait röviden velösen elmondani hogy miért nem votl jó hogy szétdobálta....


ha csak pihenö van akkor semmit nem ért meg mi volt a baj, legközelebb egyszerüen mikor elkezdi dobálni a játékokat nem jut eszébe mi is a baj ezzel. viszont ha van következménye a tettének akkor már tudja mi a baj.


a büntetés mindig össze függjön a bünnel ezzel érti meg, fogja fel hogy mi is a probléma.

szobába csukásnál értelmetlenebb talán a kézrecsapás, fenékre csapás, ahol csak maga a mozdulatot fogja fel a gyermek, majd legközelebb a döét ö is ütésben, csapásban vezeti le.


te itt kérdezö babáról beszélsz. a babáknál semmit nem alakalmazunk. ha olyat csinál amit nem szabad akkor elhozzuk onnan, eltávolítjuk, mert egy baba max olyat tehet ami veszélyes számára. ö ha dobálja a játékot az egy tanulási módszer amit nem tilthatsz meg neki, mert ezzel tanulja meg mit jelent, hogy néz ki egy dobás, egy hang stb.., ilyenkor ne büntesd, hanem adja a kezébe neki való dolgot pl puha labdát amit dobálhat stb...

2012. ápr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%
első vagyok és 3 gyerek anyja és pszichológus. Hidd el a szobába küldés alegjobb módszer (persze ahogy a második írta csak akkor, ha ott nem játszik,nálunkilyenkor tilos volt előszedni a játékokat) Hidd el a gyerek pontosan tudja miért kapta a büntetést. Beszélsz a gyerekkel, tehát tisztában van vele.. Amit te írsz kb pont ugyanez a módszer, csak te a kanapéra ülteted le.
2012. ápr. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%
2. vagyok. Kisgyerek kategóriában van a kérdés, nem babákról van szó, az enyém is 2,5 éves. És még a bölcsiben is van egy pihisarok, ahová le kell ülniük, és gondolkodni, ha valami rosszaságot csináltak. És délután szokta is mesélni, hogy mi történt. Ennyit arról, hogy nem emlékszik rá, miért kapta...
2012. ápr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

pontosítanál kicsit?


mert tényleg félreérthető, babót írsz, nekem a fiam olyan 1 éves koráig volt babó :) akkor még nem büntettem, elmondtam, hogy nem szabad, elmondtam, hogy miért és egyszerűen arrébb vittem. ezt akár 2000x is :D

egyszer a kezére csaptam olyan 10 hónapos korában, persze kicsit, de úgy voltam inkább a keze fájjon 2 percig mint...

szóval rákattant a konnektorokra és hiába vittem el onnan, tiltottam, csak nem akart leszállni róla :(


olyan 1,5 éves korától kap büntetés, akkor még leinkább az volt, hogy eltettem azt a dolgot amivel rosszalkodott jó magasra, de látható helyre.


2 éves korától már elég sokféleképpen büntetem, a szobába küldés a legnagyobb bünti attól nagyon ki tud borulni, világvégének éli meg azt a 2 percet és persze utána mindent megbán :)

de persze sokféle büntetés van, pl. ha játszótéren rossz, bánt mást akkor megyünk haza

2012. ápr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
36%

még mindig nem értem mi értelme van a szobába küldésnek.


ezt a pihi sarkot is írtam, hogy akkor van értelme ha az pihi sarok, majd mikor lehiggadt akkor van következménye a tetteinek, mert akkor a pihenés és a gondolkodásnak sincs semmi értelme, ha nem tudja miröl is van szó.


vagy is büntetés maga a pihi nem lehet, ha annyira bevált volna a szobába csukás akkor 3 gyerekes anyuka nem csugdoznád mindig oda mert elég lenne kb 3x megtenned és többet soha. de mivel nincs értelme ezért kell mindig becsugdoznod, mert nem hat egyszerüen.


ha tanultál volna pszichologiát ilyet nem tennél, mert én tanultam gondozástant kisgyerekekre, habár csak 1 gyerekem van, de kb 8 gyerekre vigyáztam/vigyázok intenzíven, ebben benne van a lányom is, és a gyerekek igen külömbözöek, a nyugodt és hisztisig minden létezik, de soha nem csuknám be egy szobába se az enyémet se másét, mert nincs értelme.

2012. ápr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

utolsó, utolsó előtti vagyok.

nekem nincs 3 gyerekem, ha megnéznéd a százalékokat, látnád, hogy mások írták a válaszokat.


egyébként én 2 évig tanultam pszichológiát, szóval ezen ne vitatkozzunk :)

büntetni meg mindenki úgy bünteti a gyerekét ahogy akarja enyémnél ez válik be, én ezt alkalmazom.

2012. ápr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Adott egy szituáció: ok nélkül hisztizik a gyerek. Ilyenkor mi a megoldás? Elárulnád? Mert nálunk bevált a falhoz állítás. Lát minket, látja, hogy teszünk-veszünk, látja a játékait, nem mehet oda hozzájuk, hanem két percig ott áll a falnál. Következmény: 1. abbahagyja a hisztit, 2. mondja magától, hogy jó leszek, nem hisztizek. Mert TUDJA, hogy ezért lett odaállítva. Mi a jó Istent kellene MÉG, vagy valami MÁST tennem? Mert lehet, hogy másnap megint fog hisztizni, de megint oda lesz állítva a falhoz, és szép lassan ugyan, de leszokik az ilyenről. Mostanában pl. már elég megkérdezni tőle, hogy akarsz-e a falhoz állni? És már erre abbahagyja a hisztit. Akkor volt értelme, vagy nem volt értelme, kedves igen okos anyuka?
2012. ápr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
24%

nekem 20 hós a lányom, és én még nem büntetem...ha olyat csinál, amit nem kéne, akkor odamegyek és elmagyarázom, van hogy abbahagyja, ha nem, akkor elterelem a figyelmét.

A hisztit most kezdni, de annál is az elterelést alkalmazom.


Eddig 1x szállt el az agyam, 1 lábraverés erejéig, mikor már 4x magyaráztam, mutattam meg neki, hogy mi lesz, ha rámászik az üvegasztalra, ami hajlik a súlya alatt.


Az utcán való szófogadatlansága, illetve még sztem nem tudja, hogy mit is akarok, az más. ha szólok, és nem áll meg, akkor visszateszem a babakocsiba.


ha otthon majd vmi olyat tesz, akkor én úgy fogom tenni, mint a harmadik válaszadó, pihisarok, és utána megmagyarázom, vagy együtt elpakoljuk a széthajigált játékokat, vagy lemossuk a falat, vagy tudomisén milyen "szörnyűségeket" fog elkövetni...:-DDDD

2012. ápr. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!