Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más 2 évese is rengeteget...

Más 2 évese is rengeteget hisztizik? Rosszalkodik? Én kezdek totál kibukni rá:SSSS

Figyelt kérdés

Én lassan totál kikészülök a kislányom viselkedésétől...Semmi ok nélkül hisztizik, állandóan dacol velem....rémesek a napjaink :SSS

Néha sajnos már olyan gondolataim vannak hogy de jó lesz ha elkezdi az ovit és végre nem lesz küzdés minden napom...


Öltözés,etetés....minden kész katasztrófa Vele.....


Komolyan néha azt érzem nem nekem való az anyaság mert minden türelmem elfogyott....(amúgy régen nagyon türelmes típus voltam, most úgy érzem hogy fel kellene töltődnöm felnőtt társaságban mert be fogok kattanni.....


Persze ne gondoljátok hogy nem szeretem, sőtt!! de valahogy most nagyon nehezen megy vele minden:SSS


2011. nov. 29. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
üdv a klubban:-) Az én fiamra is rájön, egész nap akár hisztizik dolgokon.Minden apró hülyeségen. Én nem szoktam vele foglalkozni, az nálunk bejön. Na de persze a nap végére megszaporodnak az ősz hajszálaim:-)
2011. nov. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Üdvözlet az első hiszti korszakban, ami gyermekenként különböző 2-3 éves kora között alakul ki és az én tudat kialakulásával van kapcsolatban. Nehéz korszak, de olykor fel kell állítani a szabályokat, amiket ha nem tart be bünti következik. Csak így fogod tudni picit csökkenteni a feszültséget. Bünti alatt nem a verést értem persze. Hanem pl. nem nézheti meg a kedvenc meséjét, nem játszhat a kedvenc játékával, vagy valami, amit te tudod mi az amivel tudsz hatni rá. Persze mindig magyarázd meg neki mit miért vársz el tőle és mi lesz ha ezt ő nem így csinálja. Amíg a játékszabályokat felállítod, addig lesz egy kis harc, de hidd el utána könnyebb lesz. Ha tudod nézni a Jo a nevelőnő, nem tudom mi a címe az az angol sorozat, ahol a nevelőnő azokat a családokat látogatja meg, ahol teljességgel kezelhetetlenné váltak a gyerekek és ő tanítja meg a szülőket a trükkökre, sok jó ötlet van benne, amiket én anno még a babysitteri és a gyermekápolói iskolákban is tanultam és több éves sitterkedésem alatt használtam is, sőt anyuka is megtanulta, mert könnyebb volt a gyerekekkel.Amikor hisztizik, akkor gyermeke válogatja mi az ami használ, a figyelmen kívül hagyás a gyermekkel való megegyezéssel, hiszen ő is ember és lehet mérges, ilyenkor neki az lett mondva, menj mosd meg az arcodat és ha lehiggadtál gyere ki, ez a szabály nagyon bejött, ha bedühödött magától ment a fürdőszobába, magára csukta az ajtót, majd 5 perc múlva kijött és közölte, hogy bocsánat, lehiggadtam, játszhatunk? Vagy a másik a közért hiszti, állandóan elfeküdt és ordított a közért padlóján, mert mindent meg akart vetetni anyukával, végül kialakítottunk egy szabályt, hogy ő segít vásárolni és nem hisztizik, mert úgysem veszünk meg mindent, cserében választhat, hogy szívószálas üdítőt v. túrórúdit v. kis csokit kaphat, amit a boltból kijövet, ha már kifizettük, akkor elfogyaszthatott. A hisztivel soha nem érte el a célját, ezt az anyuka is apuka is én is következetesen betartottuk, viszont mindent meg beszéltünk, kikértük a véleményét, így bevonva őt is a döntésekbe, hogy fontosnak érezze magát. Ha étkezéskor cirkusz volt nem evett, el lehetett ballagni éhesen az asztaltól, majd következő alkalomkor mikor már tényleg éhes volt nem volt probléma. Az első 2 hét volt nagyon nehéz visításokkal, földön hempergéssel teli, amíg a szabályok fel lettek állítva, de a 3. hét már könnyebb volt mind a számunkra, mint a kisfiú számára. Ez a Dac korszak.
2011. nov. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
na ne is mond nálunk detto.januárba lesz 2 éves a fiam,és én is kikészülök töle.én is alig várom az ovit,mi bölcsibe is akarjuk adni,de nem hiszem hogy összejön,na mindegy,amugy én is imádom öt,ö az életem,de kész vagyok töle.direkt rosszalkodik.direkt dobálja a tévé távirányitoját,játékait,dobálja hogy tönkremenjenek,holott millioszor elmondtam hogy ne tegye,mert...,de csinálja és még nevet is rajta,örül ha mérges vagyok,szobval ilyenek.egyre rosszabb,de persze egésznap a nyomomban van,megsértödik,ha megyek wc-re,integet nekem olyankor,hogy menjek el,aztán meg ordit,tiszta dili.az a baj,hogy én is egyre türelmetlenebb vagyok vele szemben,de egyszerüen kikészit..ja a második válaszoló,az nagyon hasznos tanácsot adott,azt hiszem én is megprobálom alkalmazni.
2011. nov. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Viasat 11:45-kor.Azt hiszem naponta van a nevelős műsor.Nem tudom minden nap nézni sajna.Nagyon sokat tanultam belőle.Kétévesem már rengeteget alakult:D
2011. nov. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én konkrétan 2 napja vettem észre ezeket a jeleket a fiamnál, pedig még csak 19 hónapos. De így olvasva a problémákat ráismertem bennük. Szinte én is írhattam volna. Egyelőre használ a bünti fotel és elmagyarázás, de ki tudja meddig. Rossz, mindent dobál, ha rászólok, hogy nem szabad kinevet, ha elveszem hisztizik, de a hiszti csak úgy önmagában is előfordul. Ha nem sikerül neki valami megint hisztizik. Komolyn mondom lassan nem ismerek a saját fiamra. Eddig majdnem az ellentéte volt. De mindezek ellenére persze imádom.
2011. nov. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!