Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Eleven, energikus, heves 3 év...

Eleven, energikus, heves 3 év körüli gyermekek anyukái, kérdezhetek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves múlt februárban, így jellemezném: egy nagyon eleven, játékos, nagy mozgásigényű, energikus, társaságot imádó kisfiú, akinek hatalmas lelke van és rendkívül szeretetreméltó. Imádja, ha megyünk valahová, bátran kipróbál mindent, nem bújik a lábam mögé, ha kimegyünk a játszótérre egyből meg és keresi a társaságot. Hogy mi a bajom vagyis problémám? Egyszerűen képtelen vagyok megértetni vele, hogy nem minden gyerek olyan pörgős mint ő, vannak gyerekek, aki kint a levegőn is ülnek a mamájuk lábánál és nem kell őket zargatni. Ő mindenkivel szeretne játszani. Ma pl. egy ismerős kislányt üdvözölt kitörő örömmel, megölelte, de tudjátok azzal a nagy hévvel, hogy a kislány elkezdett sírni. Én tudom, hogy a fiam ezt szeretetből csinálja, ő tényleg örült neki és húzta is már a kezét játszani. A kislány persze nem ment. Szóval mondom neki, hogy meg kell kérdezni, hogy jössz-e velem játszani és, ha nem a válasz akkor nem kell erőltetni. De elég nehezen érti meg vagy nem is. Azért rossz érzés ez nekem, mert látom rajta, hogy szomorú és rosszul esik neki a sok elutasítás, nem érti igazán mi a baj vagy mit kellene csinálnia. Arról nem is beszélve, hogy sok anyuka olyan negatívan reagál és, ha a kisfiam nem adja fel a játékra invitálást az első nem után, akkor máris elkezdik kioktatni, hogy hagyja békén az ő gyereküket. Hozzáteszem nem vagyok az a padon ülős anyuka, állandóan ott vagyok a gyerek nyomában és közbeszólok, ha olyat látok, ami nem helyes. És, ami tény: a kisfiam sosem üt, harap, szór homokot, nem lök fel senkit vagy ilyesmi. Sajnos ezeket inkább ő kapja, ha nem tágít és akkor persze nem szól semmit a kedves anyuka, hisz a hibásak mi vagyunk, miért nem álltunk odébb, ők csak megvédték magukat! Én látom rosszul? Szerintetek mit tegyek, hogy a kisfiam megértse, hogy vannak gyerekek, akik nyugodtan szeretnek játszani, nem kiabálva vagy futkározva és van úgy, hogy nem is akarnak mással játszani. Mit tegyek, hogy ezt nem vegye a lelkére? Ez érdekel a legjobban, hogy melyik anyuka mit reagál az nem igazán foglalkoztat. Azt szeretném megtanítani a gyerekemnek, hogyan tud beilleszkedni a "gyerektársadalomba" legkönnyebben.
2012. ápr. 19. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!!


Nagyon ismerős egy helyzet :) Ugyan így jellemezném a Mi kisfiunkat is, 3,5 éves és sosem nyugszik. Voltak szituációk, amikor egyszerűen a felnőttekkel volt nehéz megértetni és elfogadtatni, hogy Ő ilyen kis örökmozgó, eleven szélvész. A gyerekek egyszerűen megszokták... Voltak olyan estek, amiket Te is leírtál. Olyankor félre hívtam és amennyire lehetett elmagyaráztam, hogy XY most nem szeretné ezt csinálni vagy nem úgy, ahogy Te. Hagyd, gyere találjunk valami más játékot ki, hátha az tetszeni fog Neki. Persze ehhez kellett, hogy a másik gyerkőc is "partner" legyen a játékban. Mi egy kisvárosban lakunk, már kialakultak olyan kapcsolatok a kis életében, amikhez hozzá szokott, olyan gyerkőcökkel, mint Ő :) Az oviban is olyan barátokat "gyűjtött" maga mellé, akik szintén hangosak, elevenek, aktívak. Egyszerűen idővel kialakította Ő magának ezt a kis kört. Még most is sokat kell a lelkére beszélnem és azt hiszem ez így is marad egy ideig még. Sokszor elszomorított engem is, nehogy a szívére vegye ezeket, de nem láttam rajta sosem az elkeseredést, mindig feltalálta magát. Hagyd egy picit, hogy Ő maga alakítsa a kapcsolatait!! Figyeld, hogyan rendezi Ő le a dolgait!! Lehet, hogy segíteni fog :)

Nekünk egy régi baráti társaság ment rá jóformán, mert kimondva nem bírták elviselni, hogy Alen nem az az egy helyben ülős gyerek. Számomra pedig az ilyen emberek nem barátok. Szóval csak kitartás!!!!!!! :) Minden rendben lesz meglátod!!


Ági

2012. ápr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Ági! Jó volt olvasni a soraidat, igen, pontosan erről beszélek én is! Megpróbálom hagyni én is őt, majd kialakul körülötte minden, csak olyan nehéz, amikor azt látom, hogy néhány gyerek meg bújik az anyukája lába mögé "félelmében" a gyerekem elől. És, hogy olyan szemmel néznek rám a szülők, mintha maga a sátán lenne a gyerekem. Holott egy okos, érzékeny kisfiú, nem is tudják sokan mennyire az! Ja, még a saját nagyszülei sem tudják ilyennek elfogadni, úgy látom!
2012. ápr. 19. 16:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Jaj, szegény, pontosan értem, amiről írsz... Nem szabad így hozzá állni!!!!!! Nem ám!! Fel a fejjel!!!! :) Nem szabad másokkal foglalkoznod, óóó annyira ismerem AZT a pillantást... Hányszor sírtam miatta!!!! Azután rájöttem, hogy teljesen felesleges, Ő ilyen gyerkőc, így szeretjük, ilyennek fogadtuk el és megtanultunk az Ő ritmusában élni!!!! Akinek nem tetszik, az Velünk sem kell, hogy barátkozzon!! Ilyen egyszerű!! A kedvencem, amikor rá sütik, hogy hiperaktív. Na nálam az vágja ki a biztosítékot, de nagyon!!!!!!!!!

Az azért nehéz lehet, hogy ha a Nagyszülők nem tudják elfogadni, Nálunk ilyen nincs, mondjuk első unoka, így Nekik Ő a természetes :) Már mint, hogy ilyen örökmozgó :) Szóval soha nem volt gond, imádják, néha komolyan vitáznak, hogy kinél legyen. Ezt azért meg kellene beszélned Velük, mert a kicsinek és Neked sem jó hosszú távon, mert a gyerek meg fogja érezni, hogy valami nem stimmel az oldalukról...

A többi ember véleményével pedig ne foglalkozz, nem szabad!!!! Mosolyogj és legyél büszke a gyermekedre, mert a legnagyobb kincs a világon!!!!! :)


Ági

2012. ápr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, amiket írsz és milyen igazad van! Persze tudom, hogy nem érdemes foglalkozni senkivel és mi is megtanultunk az ő ritmusában élni. De rosszul esik néha...:( minden jót nektek is!
2012. ápr. 19. 19:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ilyen habitusú, de még csak 2 éves. Sok hasonló tapasztalatunk volt/van, mert ráadásnak még eléggé nagynövésű, nagyhangú (és amúgy igen erős) is. Mondanom se kell, így még riasztóbb tud lenni a hirtelenkedő megnyilvánulásaival, szóval abszolute megértem, hogy sok visszahúzódóbb gyerek miért riadozik tőle.

Én is állandóan résen vagyok, hogy szükség esetén mentsem a szituációt. Olyasmit szoktam mondani neki amit fentebb Ági is írt, hogy látod, most nincs kedve ilyet játszani, és elterelem a figyelmét valamivel. Néha egyébként ha visszábbvesz legalább a hangerejéből, már az is félsiker, sokszor utólag mégis csapódnak hozzánk a korábban őt visszautasító gyerekek is (én beülök közéjük a homokozóba, nekiállok kergetőzni, kavicsvárat építünk, aszfaltra rajzolunk mittom stb, általában valahogy mindig bandáznak velünk tökismeretlen gyerkőcök). Szóval szokogatja, hogy kicsit visszább vegyen a vehemenciájából - nem mintha ő a szívére venné ha valaki nem kér belőle :) simán továbblép a szitun. Engem mondjuk jobban zavar a felnőttek ítélkezése (mert a gyerekük ugye azonnal leveszi anyuka ki nem mondott érzelmeit és visszatükrözi a viszonyulását) és jó néhány gyerek azért nem játszik végül vele, mert rásandít anyára és aztán inkább ottmarad ahol van. Mondjuk nagyon sok fura hozzáállású anyuka van a környékünkön, trendi újgazdagok, akik pl a legújabb kollekciós dizájnercuccban hozzák le a gyereket a játszóra, aztán persze nem nézik jó szemmel még azt se, ha beül a homokozóba, nemhogy ha nekiállna "kommandósat" játszani a fiammal és harsány csatakiáltások közepette henteregni vagy végigkúszni a gumibetont a hintától a csúszdáig...

2012. ápr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Anita0919 válasza:
Sziasztok, a ti gyermekeitek már lassan egy évvel idősebbek, mint mi most (3 éves múlt januárban a kisfiam), de az élethelyzetek nem változnak. Jó volt olvasni a bíztató szavakat, mi is ebben a helyzetben vagyunk, sokat segít, ha arra tudok gondolni, hogy nem vagyunk egyedül helyzetünkben...
2014. márc. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!