Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 vagy 4 gyerekes Anyukáktól/s...

3 vagy 4 gyerekes Anyukáktól/szülőktől kérdezhetek?

Figyelt kérdés

Mennyi pénzt kapunk a gyerekek után, ill. jár -e más pénzbeli segítség a 3 vagy több gyermeket nevelő családoknak?

(Egy van, de több kicsit tervezünk :))


Köszönöm ha segítetek információval.


2012. jan. 2. 14:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia!3 gyerekünk van.A családi pótlék nekünk 55 és párszáz forint,de nekünk van egy tartósan beteg,ugyhogy ez 9000-rel több mint a sima lenne.3 gyerekre akkor 45000 körül.Plusz adókedvezmény,illetve 50%-os étkezés az oviba,suliba,ingyen tankönyv.
2012. jan. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm, hogy írtál! Akkor ez gondolom úgy nagyjából mindenkire így vonatkozik aki 3 gyermeket nevel ugye?


Köszi mégegyszer, és minden jót kívánok Nektek :)

2012. jan. 2. 14:38
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen mindenkire.Az adókedvezmény mértéke a fizutól függ,nekünk majdnem százezer pluszt jelent.Neked is minden jót.
2012. jan. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
De jó! Eddig azt hittem, milyen sanyarú sorsuk van a nagycsaládosoknak pénzügyileg…
2012. jan. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Családi pótlék van 16000/gyerek= 48000 3 gyerekre

50% étkezés suliban, oviban

ingyen tankönyv

adókedvezmény (ez a fizetéstől függ)


Az utolsónak: hát ha szerinted ennyire megéri, húzz bele te is. Azért a 3 gyereknek 3 pár csizma kell, 3 kabát télre, mindannyian esznek is és ha kisebbfajta autód van cserélheted le mert nem fog elférni a 3 gyerekülés hátul...

2012. jan. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5-nek: bocs, nem akartalak megbántani, csak azért csodálkoztam rá, mert egy ismerősöm sokat panaszkodik, hogy mennyire rosszul megy nekik (miközben a nagyszülők tartják el őket, ruhát sosem vettek még a gyerekeknek), pedig a fentiekből azt látom, egy még gyeden lévő nő a családi pótlékkal együtt 120ezer körül kaphat pénzt – és lássuk be, van, aki ennyit keres egész életében…
2012. jan. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok.Én egy szóval sem panaszkodtam a sanyarú sorsom miatt.Örülök hogy a férjem olyan munkahelyet talált ahol kb 300000 a fizetése,egyszerű kétkezi munkás.Én gyesen vagyok,amit kapok és a családi elmegy a hitelre majdnem.Tehát ebből élünk 5-en.Nem luxus,de nem halunk éhen.Lehet ezt irigyelni.
2012. jan. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az a furcsa, lányok, hogy nem veszitek figyelembe, hogy én mit írtam. Egyrészt úgy kezdtem, hogy „De jó!”, nem pedig úgy, hogy „az anyátokat” (vagy hasonló negatívat), másrészt nem írtam senkire, hogy panaszkodna a sanyarú sorsa miatt, csak annyit, hogy én azt hittem, sanyarú a sorsuk (ill. de, írtam, a saját ismerősömre, mert ő valóban panaszkodik).

Nem irigylek én senkit, megállapítás volt, valóban jónak tartom, hogy ennyi pénzt kaptok.

A másik lehurrogómnak még annyit: épeszű ember nem anyagi megfontolásból vállal gyereket, így elég rosszul hangzik a „húzz bele te is” felszólításod.

2012. jan. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ujra az első vagyok.Én igy értettem ki vagyok élezve már a beszólásokra,kaptunk belőle eleget.Elnézést hogy igy reagálok,sajnos sok a negatív tapasztalatom.Még egyszer bocs.
2012. jan. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jelenleg ezt kapják a nagycsaládosok, amiket előttem felsoroltak. DE nem tartom valószínűnek hogy ebben a gazdasági helyzetben sokáig megmaradnak ezek a juttatások. A szocpol már megszűnt a csp valószínű marad de a többi ki tudja meddig... Mire neked meglesz a harmadik sok minden változhat. Sőt van még a főállású anyaság, szerintem azt szüntetik meg először. Nem akarok vészmadár lenni, de mi is akarunk harmadikat, viszont félünk a változásoktól.
2012. jan. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!