Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 vagy 4 gyerekes Anyukáktól/s...

3 vagy 4 gyerekes Anyukáktól/szülőktől kérdezhetek?

Figyelt kérdés

Mennyi pénzt kapunk a gyerekek után, ill. jár -e más pénzbeli segítség a 3 vagy több gyermeket nevelő családoknak?

(Egy van, de több kicsit tervezünk :))


Köszönöm ha segítetek információval.


2012. jan. 2. 14:22
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer, hogy írtatok! Valamivel többet tudok legalább ilyen téren a témáról! Valóban változhat minden addig.. de azért úgy kb. szerettem volna tudni!


Minden jót, és még B.Ú.É.K. is mindenkinek:)

2012. jan. 2. 19:05
 12/13 anonim ***** válasza:

Mikor mi bevállaltuk a 3. gyereket, jó gyed-en voltam még a középsővel. 5 hónapos volt a kicsi mikor végelszámolták a cégem, így már nincs hova visszamennem, már gyesen vagyok, munkanélküli lettem. A férjem munkahelye, (eddig sem hozott haza 150 ezer nettónál többet) megszűnt, a cég kivonult az országból. 1 éve még mindkettőnknek biztos munkahelyi háttere volt,sosem gondoltuk volna, hogy bármelyikünk munkahelye így megszűnhet egyik napról a másikra, most meg semmi.

Vannak ám nem épp jómódú nagycsaládosok is, akiknek a férje nem keres 300 ezret, sőt, a többség nem olyan, hanem kedvezmények ide vagy oda, de bizony napról napra élnek. Ez nem siránkozás, hanem tény, de a boldogság nem a pénzen múlik.

Mindezzel csak azt akarom mondani, hogy ne a juttatásokat nézd, hanem ha pl olyan helyzetbe kerültök mint mi, akkor meg tudjátok-e oldani.

Egyébként nálunk nincs ingyen a tankönyv, csak a 10 ezer Ft feletti rész. Mivel kb 14-15 ezer Ft a könyvcsomag, így a 3 gyereknél a fennmaradó rész kitesz egy teljes könyvcsomag árat. Na, a füzetekről, ceruzákról, iskolatáskákról, tornacuccok stb...ne is beszéljük, mindenből 3 adag kell. :)Úgy ahogy írta az egyik előttem válaszoló...3 télikabát, 3 csizma stb...

Mire odáig fogtok jutni, hogy megszületett a második és jöhet a harmadik, lehet kormányváltás is lesz és megint jön az újabb felfordulás. Így a kérdésed majd akkor tedd fel újra. :)

2012. jan. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó, Neked is! Hasznos volt a válaszod!
2012. jan. 3. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!