Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet a férjet megnevelni?

Hogy lehet a férjet megnevelni?

Figyelt kérdés
A kisfiam szinte egész télen taknyos, beteg. És persze folyamatosan olyan az arca, folyton törölgetem, de így is mindenhova keni. A férjem meg folyton kiabál vele emiatt, hogy milyen undorító vagy, meg hányok tőled, meg ilyeneket. Annyira szokott sírni a gyerek tőle, hogy alig tudom megvigasztalni. Mondom a férjemnek, hogy nem tehet róla, mert kicsi. Ő meg azzal jön, hogy úgysem érti. 2 éves, hogyne értené? Biztos rosszul esik neki, hogy az apja ilyeneket mond neki. Már nem is eszik velünk, mert azt mondja, nem tud a gyerekkel egy asztalhoz ülni. Ma már mondtam is neki, hogy jobb is, ha nincs itthon, legalább nem bőgeti meg a gyereket.
2012. ápr. 9. 16:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Jó. Megszokhattam volna, hogy itt bármit írok ki, akkor a végén kiderül, hogy én vagyok a rossz. Nem, nem fújja ki, és nem tudom megtanítani sem neki. Biztos béna vagyok. A lányom is 3,5 évesen tanulta meg. Meg kéne érteni, hogy nem mindegyik gyerek egyforma. Van amelyik előbb jár, előbb beszél, és előbb szobatiszta. Az orrfújás is ilyen.

És nem fürdik egész nap takonyban a gyerek, csakhát én is megyek wc-re, én is eszem, és csinálom a házimunkát. Ilyenkor szoktam néha megkérni a férjemet, hogy törölje már meg az orrát, és ilyenkor megy a szitkozódás. A porszívó nálunk is szanaszét van a lakásban, mert fél óránként szívom neki. Éjjel meg ha alszik, akkor talán nem ébresztem fel orrot szívni.

Az első gyerekünk lány lett, és érdekes módon vele nem ilyen. Valóban ő a tökéletes gyerek. Tényleg könnyebben kezelhető, az igaz, de szerintem ez már azért is van, ahogy beszél velük.

Egyébként ma alaposan leszidtam, azt mondta, hogy mindenben igazam van, dehát ő nem tehet róla, ha szerinte ez undorító. Persze én is jobban szeretném, ha a gyerek ki tudná fújni magának, és nem kenné a ruhájára, hajára, dehát még kicsi.

2012. ápr. 9. 19:40
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokat mondogat neki ilyeneket, hogy undorító vagy, meg hányok tőled, az hosszú távon súlyos önértékelési problémákat okoz a kisfiadnak, ugyanis minden beépül az énképébe, amit hall tőletek magáról. Szóval ezt próbáld meg tudatosítani a férjedben, nagyon nagy a szülők felelőssége ilyen szempontból. Egyébként az önértékelésén az sem segít, ha állandóan az jön le az apukájától, hogy sokat ingerült vele és kerüli, még ha a szavakat konkrét jelentésükben nem is érti, metakommunikációs szinten azt üzeni ezzel a férjed, hogy nem szereti, ami önmagában is elég az önbizalomhiányhoz..
2012. ápr. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg megmondhatnád neki, hogy ahelyett, hogy porig alázza szegény gyereket, talán foghatná a porszívót, és kiszívhatná az orrát.
2012. ápr. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szia,nagyon sajnálom a kialakult helyzetet,a férjedet inkább nem minősíteném.Azt vettem észre,hogy az apák a fiú gyermekkel sokkal szigorúbbak,mert hát ők férfiak legyenek ne anyám asszony katonái.Igazad van abban is,hogy minden gyerek másként fejlődik,a nagy lányom is három és fél éves kora körül tanulta meg kifújni az orrát,a kicsi már két évesen.Nálunk azért szerencsésebb a helyzet,mert a kicsi fújja és szól is,de így is orrszívó porszívózok,mert az sokkal mélyebbről kiszívja a trutyit.Én is csak azt tudom javasolni Neked,hogy tényleg sokkal sűrűbben szívd az orrát,utána tisztítsd az arcát vizes zsebkendővel,vagy popsitörlővel és erre különösen figyelj,ha apa is otthon van,így megkímélheted a fiadat a megaláztatástól.Hidd el mindenhol vannak problémák,az én férjem ilyenkor simán kiszívja az orrát a gyermekünknek,de akad más terület,ahol tuti a te férjed jeleskedik valamiben.
2012. ápr. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem magyarázd meg a férjednek, nyugodtan, hogy ilyen dolgokat ne mondjon a kisfiának, mert ha a szavakat nem is érti pontosan, de a hangsúlyból, arckifejezésből rájön,hogy valamiért haragszanak rá.

Az orrát pedig muszály gyakran és orrszívóval szívnototk, nem elég törölgetni, ő még nem tudja rendesen kifújni, és az én fiam pl. azért kapott 2x fülgyulladást, mert a bölcsiben nincs porszívó, és a takony egyből a fülére megy.

2012. ápr. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A férjed egy nagy f...sz. Ezt a választ meg is mutathatod neki, vállalom! Jól aláássa a gyereke önbizalmát, majd aztán felnőttként mindig mindenért magát fogja hibásnak tartani! Okos egy nagy f...sz!
2012. ápr. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!