Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet a férjet megnevelni?

Hogy lehet a férjet megnevelni?

Figyelt kérdés
A kisfiam szinte egész télen taknyos, beteg. És persze folyamatosan olyan az arca, folyton törölgetem, de így is mindenhova keni. A férjem meg folyton kiabál vele emiatt, hogy milyen undorító vagy, meg hányok tőled, meg ilyeneket. Annyira szokott sírni a gyerek tőle, hogy alig tudom megvigasztalni. Mondom a férjemnek, hogy nem tehet róla, mert kicsi. Ő meg azzal jön, hogy úgysem érti. 2 éves, hogyne értené? Biztos rosszul esik neki, hogy az apja ilyeneket mond neki. Már nem is eszik velünk, mert azt mondja, nem tud a gyerekkel egy asztalhoz ülni. Ma már mondtam is neki, hogy jobb is, ha nincs itthon, legalább nem bőgeti meg a gyereket.
2012. ápr. 9. 16:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Najó már bocs de ez kicsit durva... A saját gyerekével ilyen? Ez beteg....

Hát beszéljétek meg. Mond meg neki, hogy igenis érti mit mond és ha azt akarja hogy a gyereke ne utálja őt és apaként nézzen rá akkor ezt fejezze be gyorsan! De vigyázz vele mert nekem kissé agresszívnak tűnik a férjecskéd. Persze te ismered.

2012. ápr. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, hát hogy mondhat ilyet egy apa a saját gyerekére??? 2 éves kisfiú, hát hogyne értené, és bizony hatással is van rá az apja viselkedése, no meg a kapcsolatukra. Hát az a szerencsétlen gyerek nem tehet róla, hogy folyik az orra! Nem lehet, hogy v.mi elfolytott harag, el nem mondott dolog lappang a "kedves" apukában a gyerekkel szemben? Megnevelni a férjedet? Maximum alakítani, de nevelni... egy apát? Nem hiszem. Beszélned kéne vele, hogy ez a viselkedés bizony nem egy családját szerető édesapához illik, hanem egy tapló, egoistához.
2012. ápr. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Kerria ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ez így van nálatok... :(

Bizony nem egyszerű a helyzet.

Apának belátóbbnak kéne lennie, nem rákiabálni, hanem azt mondani, gyere ide fiam, mert meg kell törölni az orrodat.

Viszont az semmiképpen nem helyes, hogy nem eszik veletek, mert a hiánya fel fog tűnni a gyereknek. Emlékezni nem nagyon fog a fiad erre nagyobb korában az biztos, viszont lelkileg nem tesz jót, mert ha nem is érti pontosan mi van, a hanglejtésből tudják a kicsik, hogy jó vagy rossz dolog van!


Megnevelés: szerintem ne tedd, ne akard megváltoztatni, csak segíts nekik jobban összehangolódni. Ha meg akarod nevelni a férjed, az a kettőtök kapcsolatára is mehet...


Vacsora előtt próbáld meg orrszívózni a kisfiút, és akkor egy ideig nem lesz taknyos...

2012. ápr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 nittababy ***** válasza:
100%
ne haragudj de az ilyet én még apának sem tudom nevezni az ilyen nem apának való és igenis érti a gyerek hogy mit mond az apja!!egy ilyen ember szégyelheti magát és meg is érdemli ha a gyereke utálni fogja!!bocsi de nekem ez a véleményem és én már rég ki raktam volna a szűrét ha lehetőségem lenne rá!!!
2012. ápr. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
39%

A férjedhez nem fűznék további kommentárt, megtették előttem, csak annyit jegyeznék meg, nálunk is szoktak náthásak lenni a gyerekek, mégsem mászkálnak ősztől tavaszig taknyos képpel. Ha már tudja, kifújja az orrát, ha még kicsi, ott a porszívó, segíteni kell rajta, ha kell, akkor tízpercenként. Valószínűleg ez a gyógyulást se hátráltatná túlzottan.

Neked se lenne kellemes naphosszat vastagon taknyos képpel flangálni, nem hiszem, hogy az a megoldás, hogy néha egy kicsit szétkenjük rajta.

2012. ápr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Akinek volt már taknyos a gyereke, az tudja, hogy megy ez. 2 éves, és kifújni egyedül még nem tudja. De szétkenni is egyszerűbb, mint szólni, hogy anya töröld meg. Egyébként, amikor tudom, megtörlöm neki. Sőt, ismerem a porszívós orrszívót is.

Főleg reggel hisztizik a férjem, amikor mondom neki, hogy vegye ki a kiságyból, és azt hallom, hogy szidja, mint a bokrot. Hát persze, hogy éjjel szétkente magán, és az egész feje csupa takony. Enni már külön eszik a férjem.

A gyerekeknek tuti nem tetszik, mert a lányom 4 éves, és hát ő bizony már mondogatja, hogy apának most nem volt igaza.

2012. ápr. 9. 18:21
 7/16 anonim ***** válasza:
42%
Nekem is van kettő, úgyhogy tudom, hogy megy ez. Náthás időszakban a porszívót ki se visszük a szobából. Az "csak" másodlagos, hogy nem túl szép látvány, de valószínűleg nem is túl egészséges naphosszat a takonyban fürdeni.
2012. ápr. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
hát a férjed egy alpári bunkó,nem is értem mit eszel benne.ha az én gyerekemre mondaná ilyet a párom már aznap nem aludna otthon,nem azért amit mond hanem ami mögötte van,mert aki ilyet mond és igy az nem szereti a gyerekét,de téged sem,neki nem család való láthatólag csak nyűg vagytok a nyakán.a másik.nekem is van 2 gyerekem,mindkettő volt és taknyos is.sosem volt még folyik a takony nyakig neki.,és ezt nem felvágásból mondom.ha kell éjjel is szívtam a gyerek orrát akár 3*4 szer is.nappal meg óránként.én is láttam már takony lógós gyereket meg szétkenőset és szerintem sem szép látvány.ez ellen neked kell tenned.sok orrspray,és sok szívás,és ha kell 3 percenként megtörölni,ilyen korban már kezdheted megtanítani kifújni neki,fiam is ilyen tájban tanulta meg.
2012. ápr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Takony témától elkülönítve:

Sehogy nem tudod megnevelni a férjed!Tapasztalatból tudom,hogy ha ilyen egy ember és nem csak gondolati szinten fogalmazódik meg benne hanem ki is mondja,az borzalom!Én sem nevezném apának,de még embernek sem az ilyet!Sajnos az én kisfiamnak sincs különb apja e szempontból.Meg ad neki,nekünk mindent,ami pénzért vehető,miközben a szívem szakad meg,hogy a kisfiamnak még sincs egy igazi szerető apukája.És mielőtt ide téved valami okos és kioktat,hogy minek szültem egy ilyennek,elmondom azt is,hogy van egy kislánya akit imád!Ő a szent a hercegnő...Na előttem ez a példa volt és az,hogy igen ez egy tökéletes apajelölt.Szerettük egymást,oda voltam érte!Csak nekünk fiúnk lett,Ő csalódott,talán máig nem fogadta el.Sokszor megkapom,hogy a lánya ilyenkor így beszélt,így volt szoba tiszta...stb.Én pedig lassan belehalok a fájdalomba.Érzelmileg,anyagilag zsarol,nehéz kilépnem ebből a helyzetből.Bocs,hogy ennyire belementem és elkanyarodtam.

2012. ápr. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
20%
Kedves kérdező, 2. vagyok. Cáfolnám a kijelentésedet, miszerint nem tudja egy két éves kifújni az orrát. Bence fiam másfél, s ha mondom neki és zsepit teszek az orrához, szépen kifújja. Meg kell tanítani.
2012. ápr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!