Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak hogy gyermekem...

Mit csináljak hogy gyermekem ne ilyedjen meg a saját apjátol s másoktól sem?

Figyelt kérdés
Tegnap hazajött az apja és sapka volt a fején, és hirtelen nem ismerte meg és egyből bújt az asztal alá és tórka szakattából órditott,de bárkit meglát ugyan ez a reagció.Ha meg idegen helyre megyünk pl. rokonhoz házba ,akkor be sem akar menni ha meg valaki kijön akkor már egyböl szalad a kapúhóz visszafele.De mivel gyereket nem hagyunk kinn sehól ,igy megszoktam emelni felveszem a karomba és viszem kézben, ami nem teccik neki és rugdos és lök el magától mikó meg le teszem akkor meg összerogyik és lefekszik,rosszabbik esetben torkaszakattában órdít is közben.Itthon már mindent kitróbáltunk hiszti ellen ha nem úgy van ahogy ő eltervezte órdít könny mentessen.Már bezártam rövid időre sőtétbe, szobába ,már vízes szivaccsal prickeltem rá,kapott dá-dát a seggére semmi nem használ. Itthon megtehetem hogy befektetem az ágyba és cumit adok a szájába és betakarom utánna el is alszik minden nagyobb hiszti útán.De idegen helyen mit csinálhatnék ha nekem benn dolgom van, ő meg nem akar emberek kőzé menni? Keveset járunk el emberek közé csak szinte boltba,takarékba póstára,gyogyszertárba.Ismerösnél is csak úgy marad meg ha biciglin ül de közben majd kicsavarodik de akkor sem néz az másra hiába hogy már sokszor látta. Múltkor fogorvoshóz kellett mennem és a fiam vinnem kellett magammal mivel senkire sem tumom bizni csak a páromra aki dolgozik mindig,és ott úgy csinálta meg a fogam hogy a 3 éves fiam kivitte a doki váró teremen kivűl mert idegesítette az ordítás és a hátán feküdve ordított végig,mikor montam neki álj föl menjünk a biciglire egyből felállt addig semmit nem reagált.Bocsi a helyesirásért tele lehet hibával mert nem jelzi nekem ha rosszúl gépelek,nem húzza alá mikor írok ha ebben is segítenétek megköszönném.

2012. ápr. 4. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:

"Már bezártam rövid időre sőtétbe, szobába ,már vízes szivaccsal prickeltem rá,kapott dá-dát a seggére semmi nem használ."



Hisztit nem így kell kezelni, így csak megijeszted, pánikot okozol benne, a meglévő gondjai mellé.

Apukát milyen gyakran látja, hogy így megijed tőle?

Ha emberek közé viszed, ne erőltesd, hogy másokkal barátkozzon, hagyd, hogy feloldódjon.

Fogorvosnál félhetett a fehér köpenytől, kisgyerekek ilyen korban már félnek a dokitól.

Védőnőtől kérhetnél tanácsokat, hogyan bánj a gyerekkel, mert látom, te nem nagyon tudod a módját.

Járjatok rendszeresen játszótérre, most jön a jó idő, egyre többen lesznek kint, ne csak téged lásson a gyerkőc.

Oviba nem jár?

2012. ápr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Beszédfejlődése milyen? meg tudja értetni magát? Mert az is okozhat hisztit, hogy nem tudja közölni a szándékait.
2012. ápr. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen tud beszélni már megérteti magát ha szeretne valamit de nem beszél folyékonyan inkább csak összetett szavakat mond, pl: kérek inni, apa kiment hun van,mönny innen,tönkre mönt,apa fekszik gyere, stb...Nállunk nincs en jáccotér csak 1 olyan rész ahól van 3 hinta meg 2 mászoka bekeritetlen ,főut mellett.Senki nem jár oda csak a bölcsisek hetI 2 alkalommal 1 órára de azt is nehéz kifogni.Na meg 6 km re lakunk a falutól. le se száll roli a biciglíről ha meg állunk ott senki sem szokott ott lenni.Nem lehet hozzá beszélni ha hisztis mert hangossabban ordít mint ahogy én mondom és nem halja, nem is figyel. A boltal semmi baja mert tudja nem kell sokat várni és még kap is valamit. Amúgy várni sem tud 15 percet kellett várni a buszra de nem maratt 1 helyben sem mindig járkáltunk, de az má nem teccett neki mikó vissza fele sétáltunk a buszhóz akkó má nem akart jönni és leült mikó felvettem lökött el magától alig birtam tartani úgy kapálozott,mert arra fele volt sok ember arra nem ment.
2012. ápr. 4. 10:11
 4/6 A kérdező kommentje:
járt bölcsibe fél évig de nem érte meg dolgozni mert mindig beteg volt és többet voltam vele otthon minta mit amit tuttam dolgozni.Ott ilyen probléma nem volt legalábbis nem monták ott a koránkelléssel és a hazajöveteli öltözködéssel voltak a gondok.
2012. ápr. 4. 10:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés egy nagy kamunak tűnik.Nem tudom elképzelni,hogy valaki ennyi fogalmazási és helyesírási hibát ejtsen.Olyan,mintha szándékosan írt volna valaki tájszólással,és minden mondatban több hibával.

Fura

2012. ápr. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Pedig elhiheted hogy nem kamu!
2012. ápr. 5. 13:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!