Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány pár cipője van a 2 év...

Hány pár cipője van a 2 év körüli gyerekednek összesen és mik azok?

Figyelt kérdés

Elsősorban azok válaszát várom akiknek nem jár bölcsibe a gyerekük, mert oda ugye kell kinti és benti cipő is, vagy ezt hagyjátok ki a válaszból.

Férjem szerint mindig túlzásba viszem a cipővásárlást, és túl sok párt veszek a kislányomnak. Szeretném tudni, hogy valóban így van e, vagy a férjem látja rosszul. Örökké ezen vitázunk.:(

Ami van:

1. benti szandál a lakásban

2. lett egy benti habpapucs, ami majd nyáron kerti papucs lesz

3. Vettem egy textil úszócipőt, mert a medence szélén mindig elcsúszik a lányom

4. turkáltam egy gumiszandált 200 Ft-ért, ez valóban nem volt létszükség

5. Zárt tavaszi bőr cipő, elmenősnek kultúrált helyre, pl áruházba, stb.

6. Zárt magas szárú cipő játszani, udvarra, homokozni, játszótérre hűvösebb napokra.

7. Szép elmenős szandálcipő melegbe (ugyanúgy mint a zárt)

8. Gumicsizma

9. Mamusz pizsamához, ez feleslegesség vált, mert lányom habpapucsimádó lett közben

10. Játszós szandál melegbe, játszótérre, stb.

11. Lakk kiscipő benti nagy ünnepekre, Karácsony, szülinap, stb.

Akárhogy is számolom és nézem, szerintem ez mind kell, kivéve amit odaírtam, hogy fölöslegesség. Így felsorolva soknak tűnik, de mit hagyjak ki belőle legközelebb?


2012. márc. 31. 19:04
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Ja, azt nem írtam, hogy a szezonális cipőket számolva, most ne soroljátok fel a bundás bakancsot, stb.


Köszönöm

2012. márc. 31. 19:06
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia.

Téli szezonban csak egy hótaposó, bentre egy mamusz.

Tavasszal-ősszel egy gumicsizma és egy bokacipő.

Nyáron egy szandál és egy papucs.

2012. márc. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ja, elég sok. De ezen nem éri meg vitatkozni...

"Lakk kiscipő benti nagy ünnepekre" - xDD

2012. márc. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egy kinti játszós zárt cipő, egy kulturált helyre menős zárt, egy kinti játszós szandál, egy elmenős szandál, egy benti szandál és egy gumicsizma.
2012. márc. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Maras szárú puma sportcipő, Nike sportcipő, Nike balerína ez olyan félig zárt. Adidas dorkó/ tornacipő. Adidas szandi nyárra, és egy bőr szandi. Bent nincs cipőben. Nem használom ezt vagy ünneplősnek, nekem mindd szép, azért vettem hogy hordja, és ne az olcsó szutyok cipő legyen a játszódik amit a legtöbbet hord, hanem a jó minőségű szép. egyiket sem kíméljük, mert max fél évet hordja, és azért van hogy használjuk.
2012. márc. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

tényleg nem semmi :D

én nem vennék soha papucsot egy 2 évesnek! azokat ki is dobnám a helyedben, mindjárt kisebb lenne a felsorolás ;D


fiamnak van egy bőr félcipője, egy sportcipő játszótérre, és egy szandál amit ugyan bentre nem használunk de ha megyünk vendégségbe mindig bedobom a táskámba, ha hideg lenne a kő vagy nagy kosz lenne, ilyesmire.


nyárra majd még veszek egy szandált és egy úszócipőt is fog kapni mert nálunk is van medence, viszont méhecskék is vannak, így nem lehet mezítláb.


télen csak 1 bakancsa volt. tehát szezononként 1-2 pár, plusz a szandál télen, nyáron úszócipő


2,5 éves

2012. márc. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

2 éves fiamnak jelenleg van:

1. Maus benti szandi (muszáj, mert nagyon hideg a padlónk).

2. Van egy habklumpája ugyan - szintén örököltük- , de nem hordja egyáltalán, mindig a szandit kéri.

3. Clarcs bőr bokacipő (kétfunkciós, mert elég jól is néz ki(sötét színű), de gumiorrú így játszani is nyugodtan ráadom, jól bírja a strapát. És villog, amit rettentőmód imád a fiam)

4. Puma sportcipő - ezt ne mvettem, hanem kaptuk. Kicsit kényes, mert hófehér és puha bőr nagyon, játszótérre nem adom rá mert két perc alatt lerúgná az orrát. Inkább kimenős-féle, orovshoz stb. Külön ünneplőscipője nincs is.

5. Gumicsizma, mert nagy tócsabúvárok a nővérével együtt

6. most vettem egy Elefanten szandit neki nyárra, de lehet, hogy ez nem játszótéri lesz, hanem oda esetleg beszerzek egy zártorrú szandit - majd meglátjuk... mivel bölcsis, ez legfeljebb jó lesz bentre neki

(a bölcsiben udvarra a gumiorrú bőrcipőjét használja, bentinek meg szintén egy Maus szandit)

2012. márc. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

2 éves fiamnak most van egy elefanten bőrcipője-ez a kinti bölcsis,a játszóterezős, az ünneplős.Egy gumicsimmája-nem is volt még rajta.Ennyi.Persze télen hótaposó,nyáron szandi.Bentre nem kell semmi,panelban lakunk,ha megyünk mamázni hosszabb távra a bölcsis benti szandit viszem neki oda benti cipőnek.Én mindig úgy veszem a cipőjét,h az a lábáank is jó legyen,szép legyen,strapabíró így jó az egy cipő mindenhová.

De szerintem ez úgy van nagyobbrészt,ha anyukának legalább 3 ünneplős magassarkúja van,akkor a gyerkőcnek is ezt érzi szükségesnek.Hát nekem van 1 db ünneplősöm :( ,de beosztom azt.

2012. márc. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

jelenleg van neki egy gumicsizmája, egy magasított szárú Adidas bőr cipője, ez az utcai cipője, és ebbe megyünk mindenhova, meg van egy boka bőrcipője.

Mivel lassan a magasabb szárú kicsi lesz, meg meleg, ezért majd most veszek neki egy sportcipőt, nekünk az Adidas jött be, az lesz a kinti, és a játszós is egyben, én erre a fajtára esküszöm, tavaly is ilyen volt, mert gumis az orra, nem tudja lerúgni, viszont nem annyira "sportcipő" bármihez jó. Meg kap egy szandit, illetve lesz neki egy gumipapucsa, ami jó lesz strandra, meg ha kell itthonra. Mindkét mamánál van saját benti cipője, itthonra nem kell.

Ha összeszámolom úgy, hogy kb 2-3 hét múlva milye lesz, akkor:

sportcipő, szandi, papucs, és egy bőrcipő.

2012. márc. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ahogy olvasom a válaszaitokat, lehet, hogy tényleg igaza van a férjemnek és mindig túlzásba esek.

Valószínű babacipő mániás lettem, egyszerűen alig tudom megállni, hogy ne vegyem meg a következő darabot. Mind más funkciót tölt be és én tényleg úgy érzem, hogy szükséges.

Persze, a kis lakk bőrcipő egy alkalommal volt a lábán eddig, de már megvettem a következő méretet is, mert megláttam, és megvettem, mondván arra mindig szükség van:)


Amúgy nem vagyunk gazdagok, sok cipőt turiban veszek, szerencsém van, mert nálunk van egy olyan bolt ahova szinte csak címkés dolgokat hoznak, onnan gyűjtöm be általában az egyedi, új darabokat olcsón.


Majd megpróbálok megálljt parancsolni magamnak!:)


Köszönöm mindenkinek.

2012. márc. 31. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!