Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tiltakozás a bölcsi ellen?

Tiltakozás a bölcsi ellen?

Figyelt kérdés

2,5 éves fiam 3 hete bölcsis. Ez a hét volt az első amikor már 9-től alvás utánig vagy ha sikerült uzsonna utánig volt bent. (Jövő héten már reggelire viszem. Élesben, mert 1 hét múlva kezdek dolgozni)

A héten minden nap üvöltve vittem be. Már ébredés után kezdődött a hiszti, sírás (még nem beszél). Tépte le magáról a ruhát...Sőt az esti alvás is üvöltéssel megy már, húzza az időt, nem akar lefeküdni, mintha tudná már, hogy ha eljön a reggel neki menni kell bölcsibe.

Odabent hullámvölgyek.... hol sírdogál, hol kizökken és játszik tovább. Az egyik reggel szandálban szaladt utánam az udvarra...Ebéd és uzsonna változó, Ha nem ízlik neki, nem eszik. Az alvás is sírással megy 30-40 perc.Eddig 1-2 órát szokott délutánonként aludni.

Itthon újabban letépi magáról a mackó nadrágot. Lehet azért, mert a bölcsiben is abban van, arra emlékezteti?


Tudom, hogy ez nagy változás az ő kis életében. Új környezet, anya nélkül...Sok türelem kell hozzá.

Aki esetleg volt hasonló helyzetben, mikor vett észre javulást?


2012. márc. 24. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

2 éves kislányomat első napon beadtam a bölcsibe és mentem dolgozni h még véletlenül se gondoljam meg magam.

Sokan nem engedheteik meg h otthon maradjanak velük, nekik menniük kell és ha a szülő úgy áll hozzá h igen ez az élet rendje akkor a gyereknek is könnyebb.

Minden gyermeki reakció a szülő tükrözése.

2012. márc. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát nem irígyellek. Az én lányom is csinálta, de én nem bírtam, kivettem. Fél év után gond nélkül ment. Nem volt érett rá. Sehogy nem tudsz otthonmaradni? Nagymama, valaki aki vigyázna rá? Én képtelen lennék így otthagyni.
2012. márc. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tudom mit érzel. Kisfiam fél évig csinálta ezt. Egy szívtelen dögnek éreztem magam, hogy azt teszem a gyermekemmel, aki a világon mindennél fontosabb nálam. De nem tehettem meg, hogy kiveszem. Nagyon sok átbeszélgetett éjszaka volt ez miatt a férjemmel. Azt nem várhattam el a férjemtől, hogy még többet dolgozzon,mert én maradok gyesen. (mire elég az?) Így is nagyon sokat dolgozik. Itthon voltunk a nyáron 8 hetet (én akkor kaptam meg a szabikat, meg amikor beteg volt szabit vettem ki-nem munkakezdés előtt).Utána 2,5 évesen kezdtünk újra, az első nap volt nagyon kevés nyafika, hogy ugye jössz értem anya. DE gyorsan megnyugodott. 2. napon már nem volt semmi gond. Semmi sírás, semmi. Most már ovis, ott beszoktatás sem volt. Csak annyi, hogy az első napon hazahoztam ebéd után. DE már 2. napon ott aludt. Nagyon szeret járni. Ja, és még annyi, hogy kisfiam az első fél évben bölcsibe, nem sokat járt, mert havonta beteg lett 1-2 hétre.
2012. márc. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam nagyon gyorsan és könnyen beszokott a bölcsibe.Nálunk a nagymama szokatta be, mert én már dolgoztam akkor.Viszont akkor egy kisfiú aki nagyon nagyon nehezen szokott be de neki is muszály volt mert vissza kellett mennie az anyukának is dolgozni.Mindig mondták,hogy szegény kisfiú nonstop sírt egész nap.kb 6 hét alatt jutott el olyan szint,hogy már nem sírt egész nap csak fél napokat.November közepére sikerült neki úgy beszokni,hogy már szeretett bölcsibe járni és nagyon ritkán sír.Az én fiam kb 5 dik héten fogta fel,hogy mostmár ez mindig így lesz és bölcsibe kell járni...akkor volt 1-2 hét ami nyűgösebben telt de annyi és imád bölcsibe járni.
2012. márc. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A fiam két hétig sírt szinte folyamatosan, de ismerősöm fia 3 hónapig. A lányom két hetet járt bölcsibe, 1 hét betegség és én is áprilistól dolgozom. Már csak a jövő hét maradt és ő még nem aludt ott. Sajnos az lesz, hogy ha sír, akkor is ott kell hagynom, lejár a szabim és nem tudjuk máshogy megoldani sajnos. Hallottam olyat, hogy anyukának egyik napról a másikra jött egy lehetőség, pénteken szóltak neki, hogy hétfőn dolgozni kellene menni. Náluk a nagymama szoktatta be a kicsit, minden gond nélkül. A fiad mikor kezdett sírni, rögtön az első napokban, vagy mikor ott is kellett aludnia? Szereti a gondozónőket?
2012. márc. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs lehetőségem kivenni, mert kénytelen vagyok visszamenni dolgozni. A GYES tényleg semmire sem elég. Nagyszülők vidéken és még ők is dolgoznak.


Az első két beszoktatós hét valamivel könnyebb volt. Persze az első 2 napot leszámítva voltak nyüszögések, sírdogálások. ( Persze a 2. hét végén lebetegedett és a március 15.-i 3 napos hét kimaradt...)Az altatás is fél órás üvöltős procedúra volt. A mai napig sírdogál, ha le kell feküdni, de legalább már állítólag magától megy és, ha korábban is ébred, nagyrészt csendben fekszik, kivárja, míg a többi gyerek felkel.


Kész katasztrófa. Szombat és vasárnap délelőtt is azt hiszi, hogy megy bölcsibe, mert amikor elkezdem öltöztetni, hogy megyünk egyet csavarogni,motorozni, játszani, már rázendít és tépkedi a ruháját. De lent meg jól érzi magát, kell neki a kint lét.

2012. márc. 25. 13:43
 7/8 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Olvastam a válaszokat kinek,hogy sikerült a beszoktatás mivel lassan mi is ez elött állunk.Nálunk nagyon rosszul fog kijönni mert juni 8-án tölti kisfiam a két évet onnan lennék szabin és ez idő alatt lenne a beszoktatás.A gondom csak az,hogy közben jön a szünet a bölcsibe.Mire ujra kezdödik addigra én már dolgonék igy ujyra kellene kezdeni a beszoktatást?!Vagy érdemesebb lenne kb 2 hónapot kihuzni a Gyes-el ami elég nehéz lenne de talán a fiamnak ez lenne a jobb.Mi a véleményetek erröl??

2012. márc. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia utolsó hozzászóló! Az én kislányom is júniusi, mi megvárjuk a szeptembert, akkor kezdem a beszoktatást. Így is fáj a szívem. Minden jót!
2012. ápr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!