Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tanácsot kérnék -jó sokat ha...

Tanácsot kérnék -jó sokat ha lehet kisfiam 28 hónapos novemberben lesz 3 éves bölcsibe tudnám adni heti 3 napra szeptembertől vagy adjam inkább oviba? én nem látom érettnek az ovira és nem sokára szülök, talán a három nap nem viselné meg annyira

Figyelt kérdés

Hova irassam? oviba nem is biztos, hogy felveszik , nem szobatiszta , tud enni kanállal de nem akar stb

megksözönöm ha sokan válaszoltok:)


2012. márc. 22. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:

nézd meg, melyik intézmény "jobb". Dadákat, óvónőket, beszélj velük, mennyire törődnek a gyerekkel, kell-e fizetni a bölcsiért.

Én a bölcsi mellett szavaznék, ha szimpi neked, de mondom, ez gondozónő-és intézményfüggő is.

2012. márc. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mikor szülsz? Én nem biztos, hogy beadnám valahova is. Sok gyerek ilyenkor úgy érzi, hogy mivel jött a tesó, ő már "nem kell" otthon. Persze más, ha most szülsz, és majd csak egy fél év múlva adod be, akkor talán addig megszokja a tesót stb. Mi lenne, ha csak jövő szeptemberben adnád be? Legalább nem hozna haza egyelőre egy csomó betegséget a picinek.

27 hónapos és 7 hónapos gyerkőcök anyukája :)

2012. márc. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Rosszul irtam, 29 hónapos a fiam, októberben lesz 3 :)
2012. márc. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 alaszka ***** válasza:
Inkább bölcsi szerintem, oviba nem veszik fel, ha nem szobatiszta, és ha nem eszik kanállal, az is gond lenne. Bölcsiben sokkal kevesebben vannak egy csoportban, nálunk 12 voltak, de pár gyerek mindig hiányzik, szóval az egy jó létszám, sokkal jobban dajkálgatják őket, mint az oviban, és ott természetes ha pelenkázni kell, etetni, altatni. Az én lányom is novemberi, de ő már ment oviba szeptembertől, de előtte bölcsis volt.
2012. márc. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek június elején szülök és szeptembertől adnám , mert azért szerintem kell neki a társaság

tök tanácstalan vagyok, mi a jó:(

bár én is a heti 3 nap bölcsihez állok közelebb

2012. márc. 22. 12:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát ha mindenképp beadnád, akkor szerintem a bölcsi. Én nem adnám be, de ez én vagyok :) Most ősszel szeretném beadni majd oviba én is a fiam, de ő se szobatiszta még, és alig eszik egyedül... Szóval remélem, megoldjuk addig még a dolgokat.
2012. márc. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 alaszka ***** válasza:
Az én lányom már most középsős, és nekem is júniusban született a tesó, pont mikor oviszünet volt, elég kimerítő volt úgy kettőjükkel szeptemberig, nem tudtam úgy vele foglalkozni, a kicsi meg sírós baba volt, szóval szerintem az a 3 nap jó lenne hosszútávon neki is, neked meg több időd maradna a kicsire, meg a háztartásra.
2012. márc. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp a bölcsire szavazok. Nekem szeptemberben jött a második gyerek, a nagyobb januárban kezdte a böcsit, akkor volt 32 hónapos. Most is jó döntésnek tartom, hogy beírattam. Nagyon szeret járni. Ja, és mi is csak heti 3 napra akartuk, de annyira szereti, hogy minden nap megy.
2012. márc. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A fiam is novemberi, elég necces az ovis felvétele, de ő már jár bölcsibe szeptembertől. Én nem is gondolkodok most ovin, mert az egész csoport úgy ahogy van megy tovább a bölcsben még egy évet (december-januáriak a többség)

Nálunk is augusztusban, pont a bölcsiszünetben jön a tesó, lehet, hogy még szeptember első heteiben nem fog menni, de utána igen. Mondjuk nálunk más, mert ő már megszokta.


Ami miatt a bölcsire szavazok én is, hogy két gondozónőre jut 12 gyerek, míg az oviban 25-re 1 ovónő. Egyébként is évvesztes lesz, akkor inkább a bölcsiben maradjon még ilyen kicsin, mint a nagyok közt az oviban... A bölcsiben megtanul kanállal enni két nap alatt egyedül :o)))

2012. márc. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!