Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti szólnátok ezért anyósnak/ap...

Ti szólnátok ezért anyósnak/apósnak?

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy amikor anyosoméknál vagyunk,apósom egyfolytában azzal piszkálja a 3éves lányomat,hogy: hová mész? mit csinálsz? ezzel játsz,ne azzal! ne szedd szét a legótornyot,stb!


gondolom az zavarja,hogy kisebb felfordulással jár,ha egy gyerek náluk van,pedig soha nem hagyunk kupit magunk után.


szóval:nem tudom,hogy szóvá tegyem ezt valahogy,vagy ne! és ha igen,mit mondjak?


2012. márc. 12. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:

papa hagyja már azt a gyereket játszani, majd összepakolok én ha menni készülünk


Ennyi és le is van rendezve

2012. márc. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ezen a finomabb verzión már túl vagyunk..! mintha a falnak beszélnék. 10percig békén hagyja,aztán megint kezdi. Mostmár a lányom is azzal kezdi,hogy ha megyünk hozzájuk,hogy: a papa otthon lesz-e..?
2012. márc. 12. 10:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod értelmesen megbeszélni vele, akkor próbálj felülemelkedni a helyzeten. Vannak ilyen emberek, nem biztos, hogy a lehetséges kupi miatt ilyen, lehet, hogy azt hiszi, egy gyerekkel így kell foglalkozni, vagy hogy ő, mint felnőtt mindent jobban tud/szereti ellenőrizni, uralni a gyereket.

Nálunk a nagynéném ilyen, én már üvöltöztem is vele egyszer (miután 10-szer kértem), hogy hagyja már békén a gyereket (ő konkrétan kivette a kezéből a játékot, hogy mással játsszon, mert ő úgy akarta). De nem hatott, azóta is ilyen.


Viszont rájöttem közben, hogy a gyerekek baromi rugalmasak, és megszokják mindenkinek a „heppjeit”. Semmi baja nem lesz tőle, ha látja, hogy vannak ilyen fura emberek is a világban.


Ha úgy érzed, esélyes a változás, kérd meg anyósodat, hogy beszéljen vele, végülis az ő férje, hátha ő tud rá hatni.

2012. márc. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem halvány gőze sincs, hogy kell egy gyerekkel bánni. A kommunizmus egyik velejárója volt, hogy apuka nem látta így nem is nevelte a saját gyerekét. Szóval valószínű most próbálja mit kéne csinálni.

Szerintem anyóssal beszéld meg ezt a problémát, nem apóssal.

2012. márc. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

kedves utolsó! nagyon jól látod a helyzetet. tényleg nem tudja milyen egy gyereket nevelni. hiába van neki kettő,soha nem volt igazán az apjuk.


Ő tipikusan olyan,aki nem tudja elfogadni más igazát!

már az anyosóm is ki van készülve tőle,mert nagyon nehéz eset..

2012. márc. 12. 14:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek igaza van. Próbáld meg a tényleg idegesítő kupit azért eltüntetni. Egyáltalán nem baj, ha látják, hogy vannak ilyen emberek is. És az nagyon igaz, hogy ami otthon szokás, az nem biztos, hogy másnál is szokás. Nálunk nincs ugrálás a nappaliban az ágyon, mamáéknál van. Ugyanígy lehet fordítva is.

Az idősek amúgyis csökönyösek, szerintem ne harcolj. Amúgy a gyerekek az oviban nagyon jól megtanulják, hogy amint már nem játszik valamivel, el kell pakolni. Valahogy el lehet magyarázni neki, hogy a mamáéknál is így van. Ha jól látom, csak apósoddal van a gond. Esetleg beszélj anyósoddal, hogy csillapítsa egy kicsit a papát, nálunk ez jobban bejött.

2012. márc. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

aposómmal az a gond,hogy még le sem vette a játékot,már megy utána..-hogy ne ezzel,inkább azzal.,stb.


szóval:még a kupi előtt idegbeteg lesz..

2012. márc. 12. 19:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!