Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szólnátok anyósnak? Nem...

Szólnátok anyósnak? Nem tudom, szóljak-e anyósnak, hogy ne csinálja ezt a dolgot. Ha pl. kölesgolyót ad neki a gyerek, kieszi a kezéből, vagy ha kajás a gyerkőc keze, akkor leeszi a kaját a kezéről.

Figyelt kérdés

Nem kicsi már a lányom,17 hónapos, nem is annyira a baciktól féltem, egyszerűen gusztustalannak tartom, nagyon zavar, tehát csak kéne szólnom anyósnak. Ugyanakkor meg sokat van a lányommal, (együtt lakunk), szeretik nagyon egymást, nem akarnám megsérteni.

Ti szólnátok?


2009. dec. 28. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia


Mi biztosan szólnánk a párommal.

Mi még azt sem engedjük meg,hogy a kezére,meg az arcára puszit adjon bárki is rajtunk kívül.. Mondjuk azóta szóltunk,hogy ne csinálják,mióta bejött az influenza szezon,de egyből mondták,hogy persze,első a baba egészsége..

Szóval,ha eddíg nem szóltál,szerintem azért nyugodtan mond meg neki,hogy a vírusok miatt nem szeretnéd,hogy ezt csinálja,mert ő ügye egyből a szájába veszi utána a kis kezét. Gondolom ezen már csak nem fog megsértődni,ha a kicsi egészsége fontos a számára. Vagy esetleg a párod mondja meg neki,mikor legközelebb csinálja az anyós,hogy nem kéne,mert .....!

Amúgy mi is egy házban lakunk,és nálunk is sokat látják a nagyszülők,de ők ezeket a dolgokat tiszteletben tartják,amiket mondunk nekik,hogy ne csinálják.

Mondjuk nálunk még tényleg kicsi a kislányunk,mert még csak most lesz 5 hónapos,és ezért is féltjük még ennyire.

Gondolom később azért több mindent fogunk mi is megengedni nekik,de egyenlőre ez így marad...

De az is lehet,hogy majd ha nagyobb lesz,akkor meg majd azon fogok aggódni,hogy nehogy adjanak neki ezt-azt,meg hogy majd biztos elakarják majd szeretni tőlem...,meg ilyenek...Biztos hülyeség amit írok,de egyenlőre még ez van bennem...A védőnő egyszer még le is anyatigrisezett,mert azt monodtam neki,hogy nem szívesen hagyom a nagymamára a gyereket,ha esetleg vásárolni megyünk,hanem inkább viszem magammal...Pedíg akkor még csak 3 hónapos volt a kiscsajszim...nem tudom mit gondolnak ezek a védőnők,hogy csak úgy ott lehet hagyni egy ilyen kis csöppséget bárkire is...

Na mindegy... Kicsit elkanyarodtam a témától...:)


Szóval a lényeg az,hogy szóljál neki te,vagy a párod,hogy nem valami jó dolog amit csinál...


Üdv.,egy majdnem 5 hónapos kis gyönyörűség anyuja :)

2009. dec. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyire intelligens az anyósod? Mármint ha normálisan szólnál megsértődne-e? Ha sértődne, nem javaslom, hogy szólj, inkább nyeld le, nem olyan nagy dolog ez, minthogy harag legyen belőle. De ha tudod, hogy megértené, akkor normálisan elmondhatod neki, hogy ne csinálja, mondjuk az influenzára hivatkozva vagy egyszerűen csak azért, mert a gyerkőc is beveszi a szájába a kezét, főleg, ha azt látja a mamától, hogy a mama is nyalogatja, hát biztosan ő is fogja. Szóval ezt Neked kell tudnod, mi lenne abból, ha szólnál. Annak semmi értelme szerintem, hogy konfliktus legyen ebből és elrontsa a hangulatot. 19 hónapos kislány anyukája.
2009. dec. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én szólnék. Az még nem zavarna, ha megenné a kezéből a kölesgolyót, de amikor lenyalja a gyerek kezéről a maradékot, az gusztustalan. Jól összenyálazza a gyerek kezét, utána meg a gyerek úgy matat vele a szájában. Pfujjj.
2009. dec. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is szólnék neki. Nálunk anyós a gyerek cumiját vette a szájába, a picink meg elvette tőle és bekapta. Ezt élvezte....egészen addíg amíg észre nem vettem és nem szóltam. Megsértődött, de magasról lepottyantom!!! Hogy lehet valakinek ennyi esze!? Ki tudja mi van a szájában...
2009. dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Atya gatya milyen nagyszülők vannak....

A cumi bekapósra gondolok konkrétan....

Hát lehet,ha láttam volna,hogy ezt csinálja,akkor leugattam volna a haját,hogy mit csinál....

Vagy a kéz nyalogatós....Hát én kész vagyok.....

Undorítónak tartom az összes ilyet,és nagyon remélem,hogy nálunk nem fog senki ilyet csinálni majd a babánkkal,vagy velem gyűlik meg a baja....!!! :)


Az első hozzászóló voltam,azért nem reagáltam már a kérdésedre... :)

2009. dec. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megint az első válaszoló vagyok... :)


Mi még azt sem fogjuk megengedni,hogy bárki szájon puszilja majd a kicsit...!

Még mi sem tartjuk ezt jó dolognak,nemhogy akkor majd más csinálja....

2009. dec. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a gyerekemről van szó akkor semmi más nem érdekelne. Én tuti szólnék. Na persze finoman azért a nagyit sem kell megsérteni. Lehet a párodnak kellene az anyukát figyelmeztetni. Tőle talán jobban elfogadja és nem kioktatásnak veszi. De add tudtára valahogy, azért ilyeneket már ne csináljon.
2009. dec. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!