Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért könnyebb egy férfinak...

Miért könnyebb egy férfinak otthagyni a családját munka miatt, mint egy nőnek? Vagy miért gondoljuk, hogy könnyebb és miért elfogadottabb?

Figyelt kérdés
A férjem kint van külföldön és ha belegondolok, milyen nehéz lehet neki olyan messze tőlünk... Én nem tudom elképzelni, hogy itt hagyjam a fiam. Meg máshol is ált a férfi vállalja be ezt a dolgot.
2012. márc. 10. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én férjem hónap végén megy ki Németországba dolgozni,azt mondja a pénz motiválja majd,hogy miattunk mindenre képes lesz...már olvastam itt olyan apukáról aki másfél hónap után zokogva tért haza a külföldi munkáról és azt mondta ,hogy soha többet nem hagyná magára a családját ezután,inkább élnek szerényen.


Évekig kint akar dolgozni a férjem...van egy 5 éves és egy másfél éves gyermekünk,havonta csupán 5 napra jön majd haza,gyakorlatilag egyedül fogom felnevelni a gyerekeket,nagyszülői segtíséggel.

2012. márc. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy fiatal anyukát aki kiment dolgozni és a nagyszülők nevelik az elsős gyerekét, hát én képtelen lennék erre! A férjem is próbálkozott külföldi munkával, de szenvedés volt neki és nekünk is itthon nélküle, 3 hónapig bírta és hazajött! Ezt nem mindenki tudja csinálni!
2012. márc. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a fiam 6 hónapos korában mentem vissza dolgozni, egyrészt, mert férjem akkor pont munkanélküli volt, másrészt, mert mindig is így terveztem. Bár ez nem a te helyzetedhez hasonló, de mégis azért írom, mert nagyon sokszor előjön, mennyire nem elfogadott más emberek által, hogy az anya főállásban dolgozik. Sokszor szóltak már meg, mert 9-6-ig munkaviszonyban nem tudok fél 4-re bölcsis bulira menni, vagy el kell utaznom 2-3 napokra külföldre. Kisfiam megszokta, hogy elejétől kezdve váltjuk egymást az apjával, a nagymamák is sokat segítenek, ha őt kérdezzük, jól megvan, egészséges, kiegyensúlyozott 3 éves. De az érezhető, hogy hozzám kötődik. Ha esetleg egy hétig is távol vagyok, dacroham és hiszti a büntetésem napokig. Mostanában pedig ölelget és puszilgat(na) folyamatosan. Tehát szerintem belénk van kódolva, hogy az anya az anya. Az apa pedig ellátja a családot. Kötődés szempontjából az anya a kritikus. Nehéz az apának, de valahogy nem hiszem, hogy annyira nehéz lenne neki távol, mint az anyának. Biztos, hogy hiányzik a család, de alhat éjjel például. Sok férfi kollégám bármit megadna, csak hogy alhasson éjjelente a gyerek mellett. Vagy az is tuti, hogy a sex hiányzik neki, ami nem a család hiányát jelenti. Talán őt kéne megkérdezned, hogy bírja, mi motiválja.
2012. márc. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én férjem alig van itthon. Gyakran külföldre is ki kell menjen. Annyit melózik, hogy nincs ideje a családján gondolkodni. Ezt nem mondja, de tudom. Néha azért mondja, hogy hiányzunk Neki.
2012. márc. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A ferjem tobb, mint egy evig dolgozott kulfoldon nelkulunk, de borzasztoan rossz volt neki is. Nem volt havi fix latogatas, gyakran 2-3 honap is kimaradt, nem tudott jonni, mert nem kapott szabit. Ennyi. Ha jott, akkor is csak par napra.

A kisebbik gyerek 7 honapos volt, amikor kiment, magyarul nagyon-nagyon sok dologbol kimaradt a ferjem, miutan visszaallt minden a regi kerekvagasba, meg honapok kellettek, hogy a kisebbik gyerek teljesen, apjakent elfogadja es megszokja, hogy nap, mint nap latni fogjak egymast, nem csak atutazoban.

Nagyon kemeny volt, foleg, hogy csak 2-3 honap kulonletre kalkulaltunk, de elhuzodott.

Nem tudom, hogy nekik miert konnyebb, de az teny, hogy konnyebb.

Ne ertsetek felre, nekik is baromi nehez, a ferjem egyebkent nagyon jo apa, imad velunk lenni, heti szinten elgyengult annyira, hogy haza akarjon jonni, de vagy az egyikunk, vagy a masikunk mindig erosebb volt, igy maradt.

Viszont az teny es valo, hogy O eltudott menni, en meg sem tudtam volna tenni. Nem eheztunk, nem volt annyira kilatastalan a helyzet, hogy a gyermekeim elete veszelyben legyen, messzirol sem. Igy en nem tudtam volna el sem indulni melloluk. O pedig eltudott. Azaz en nem csak gondolom, hanem tudom, hogy neki ment, nekem meg nem ment volna.


De egyebkent alapban magyarazat lehet a ferfi, noi szerepek. Egy nonek az az alapveto feladata, hogy felnevelje, gondozza a gyermekeket, azaz mellettuk legyen.

A ferfi pedig elsodlegesen csaladfenntarto, elelemszerzo szerepet tolt be egy csaladban amiota vilag a vilag.

Azaz egy nonek a csalad mellett kell maradnia osztonosen, a ferfinak pedig megteremteni ami szukseges, akkor is, ha ezert messzire kell menni. Szerintem ez mar az oskorban is igy volt. A nok max gyerekkel egyutt bogyot szedtek, a ferfiak napokra, hetekre is eltuntek vadaszni, mert menni kellett.

2012. márc. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az én férjem is rákényszerült hogy külföldön keresse a megélhetésünket,és mit mondjak,érzelmileg őt is leterheli,de mindent megtenne hogy nekünk mindenünk meglegyen.Havonta jön haza pár napra.lányunk 4 éves,hozzászokott,sokat beszélgetünk vele erről.Apja távollétében,megvannak a napi rituálék,amikkel rá gondolunk.Ez megy lassan 2 éve!sokszor mondtuk,hogy hagyjuk nem éri meg az a pénz ezt a sok távollétet,de aztán sajnos rájövünk mindíg,hogy itt megélni nagyon nehéz,így maradni kell.Annak viszont örülök,hogy így a férjem "világot" lát,és megtanulta a nyelvet.Ezt még kamatoztathatja!
2012. márc. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, valahogy én is így gondolom, ahogy az 5-ös válaszoló, hogy ez genetika. A férfi a család eltartója, fenntartója, a nő meg otthon vigyáz a gyerekekre.
2012. márc. 11. 12:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!