Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akik reggeltől késő...

Anyukák, akik reggeltől késő estig dolgoztok? A gyerkőc hogy viseli, hogy szinte nem is lát titeket?

Figyelt kérdés

2 éves lesz nyáron a lányom,és bölcsibe kell menjen.Nekem meg keresnem kell valami melót.De semmi lehetőség nincs,csakis olyanok,hogy reggel 9-este 8-ig valami bevásárló központban lehet gályázni ,persze hétvégén is:(

Én annyira félek,hogy soha nem fogom látni a gyerekem ...


2012. febr. 16. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi szeptemberben kezdtük a bölcsit, én november óta dolgozom.

Mindketten nagyon nehezen viseljük, a kicsi amikor este otthon vagyunk le sem száll rólam (szó szerint, kézenfogva közlekedünk a lakásban, simogatja a lábamat amíg pisilek stb.), csak én fektethetem le.

Nekem ez nagyon nehéz, este 9 előtt konkrétan 1 percem sincs magamra, utána pedig szabályosan elájulok a fáradtságtól.

Ráadásul a kisfiam nagyon sokat beteg, nehéz megoldani, hogy ki vigyázzon rá, neki sem jó az állandóság hiánya.

Azzal bíztatnak, hogy tavaszra jobb lesz a helyzet.

Hétvégén házimunka, rokonlátogatás stb. még nagyon bele kell rázódnunk ebbe az új életritmusba.

Bocs hogy nem tudtam sok bíztatót írni!

2012. febr. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ősszel lesz kétéves a kisfiam és akkor megy bölcsibe. Én is rettegek előre, hogy mi lesz velünk. Sajnos vissza kell mennem dolgozni, és bár én "már" 6-ra itthon leszek, nem tudom, hogy bírom ki egész nap nélküle.... Azt mondják, a gyereknek sokkal könnyebb a bölcsi, mint egy anyukának. Én abben reménykedem, hogy neki nem lesz annyira borzasztó, elvégre gyerekek között lesz.
2012. febr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy írtatok...

Az a baj,hogy én látni sem fogom őt.Mert legtöbbször hétköznapokon leszek szabad,amikor Ő bölcsiben van.Este 9-re érek majd haza,amikor már alszik,hogy ki teszi le aludni,kifürdeti meg azt még nem tudom:(((,mert az apja és heti 3x 4x 8-20 ig melózik.

2012. febr. 16. 15:05
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is félek az én melóm 7-19- g vagy 19- 7- g. Sehogy nem jó, de nekem van még 2 évem.
2012. febr. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

fiam szeptember óta jár bölcsibe,én azóta dolgozok.12 órázok.egyik nap 07-19,másnap 19-07,aztán két nap szabad.nagyon hamar megszokta a fiam.a szabadnapokon és éjszakás előtt reggel nyolcra megy bölcsibe és 15.15-re megyek érte.ha hétvégén dolgozok,és amikor éjszaka,akkor az apjával van.mindketten nagyon hamar bele rázódtan.és megkockáztatom,hogy így kevesebbet van bölcsiben,és több minőségi időt tölt velem,mintha 08 óráznék.Ugyanis ha 07.30-16-ig dolgoznék,akkor minden egyes nap már 06.45-re be kellene vinnem,hogy beérjek fél nyolcra.minden nap fél ötig lenne a bölcsiben.ez heti 51,5 óra,ha jól számolom.így heti 1-2 alkalommal megy fél hétre,és van fél ötig.ha két alkalommal számolom,akkor heti 42,5 órát tart a bölcsiben,tehát 10 órával kevesebbet,mint egyébként.

elég beteges,de eddig még egyszer sem kellett táppénzre mennem miatta,mert csak a nappalost kellett megoldani.Nekem mondjuk iszonyat fárasztó,mert munka+beteg gyerek+háztartás.Éjszakás után sem tudok lefeküdni,de ha nem beteg,nagyon jó így,mert az összes házimunkát megcsinálom,amíg bölcsben van,és amikor érte megyek,már semmi dolgom.Tudunk menni bölcsi után sétálni,utána meg játszani itthon

Nem tudom te egy héten hány napot fogsz dolgozni,de én a mostani munkarendem nem adnám hivatali munkarendért

bocs,hogy hosszú lett,csak pontosan akartam szemléltetni

2012. febr. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de van a félelmednek szerintem némi alapja.

Középvezető beosztásba mentem vissza a lányom 24 hónapos korában. Sok más dolog mellett az sem működött, hogy 6:40 kor már bölcsiben a gyerek, és talán fél5-re odaérek érte. Este email, telefonok fürdetés közben/helyett éjjel riasztás, hétvégén túlóra.

Nagyon gyorsan újragondoltam, mit akarok, úgyhogy felmondtam :-)

2012. febr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!