Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van, aki a gyest választja,...

Van, aki a gyest választja, mert nem akarja/ tudja bölcsibe adni a gyerekét?

Figyelt kérdés
Ugyan itt van bölcsőde, de nem akarom beadni, mert egyelőre nem tudom hozni-vinni, bejárós munkahelyem van. Körülöttem, mindenkinek alap, hogy 2 év után megy vissza dolgozni és csodálkoznak, hogy én nem, pedig nekik sem éri meg, mert a gyerekek egyfolytában betegek, ovi, bölcsi, sok gyógyszer minden pénzt elvisz, nullán vannak.
2012. febr. 20. 07:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem akartam bölcsibe adni a lányom, az élet mégis úgy hozta, hogy tavasszal mennie kell. Szóltak a munkahelyemről, hogy vagy most elfogadom a megüresedett állást (elment szülni egy kolléganőm), vagy nem tudnak visszavenni. Ilyen helyzetben nincs más választásom, mennem kell dolgozni, a lányom bölcsis lesz. Nálunk is gond, hogy ki fogja hozni-vinni a kicsit, én is bejárós leszek. Ha anyagilag megteheted, maradj vele otthon amíg lehet, én nagyon sajnálom, hogy ezt a nyarat nem itthon fogom tölteni a lányommal. Fél év is sokat számít ilyen kicsiknél, használjátok ki, élvezzétek az együtt töltött időt.
2012. febr. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én mindenképp maradok itthon, hacsak nem lesz valami nagy gáz, ami miatt muszáj visszamenni dolgozni. Egyelőre anyagilag bírjuk, a gyerekeknek meg sokkal jobb anyával, mint a bölcsiben. Másik, hogy nálunk ugyan van bölcsi, de nem sok férőhellyel, a magánbölcsibe meg annyiba kerülne beadni, hogy rámenne a fél fizetés, szóval akkor már anyagilag is jobb, ha nem fizetek bölcsit és kapom a gyest.

Mondjuk egyelőre én még gyeden leszek egy darabig, mert most várjuk a harmadik babót, de ha nem lennék kismama, akkor is maradnék, nyáron lesz a fiam kétéves, maradnék három éves koráig itthon.

2012. febr. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
örülök, hogy nem én vagyok UFO, mert itthon maradok. Dolgozhatok még eleget 62 éves koromig-szerintem.
2012. febr. 20. 07:33
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem vagy UFO, én is szívesen maradnék itthon a kicsivel. De januárban megy majd bolcsibe, en meg dolgozni. Annyi szerencsém van, hogy viszonylag rugalmas a munkaidom, reggel simán be tudom vinni. Délután is el tudom hozni, de ha mégsem, akkor tesom tud segíteni.
2012. febr. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a másik oldal érdekel-e :-))

Én nagyon szerettem dolgozni.

Hárman vagyunk testvérek, mindhárman hamar mentünk bölcsibe. Nagyon nyitottak vagyunk, megtanultunk alkalmazkodni és osztozkodni. Párom és testvére oviba is csak 2 évet jártak, elég antiszociálisok :-( Tudom, hogy ez nem mindenkivel van így, de a saját tapasztalataimnak hiszek nem pedig a statisztikának.


A lányom októberi. A 2. szülinapja előtti szeptembertől viszem bölcsibe, először délelőttre. Ha szereti, visszamegyek dolgozni. Ha nem szereti meg, maradok vele otthon.

2012. febr. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

én szívesen maradtam volna itthon a harmadik évben,de a fizetésem sokkal több,mint a gyes.így visszamentem

nem bántam meg.fiam nagyon szeret bölcsibe járni,sokat tanult,nálunk evés terén sok probléma volt

igaz,hogy sokat beteg,de olyan a munkarendem,hogy tudok vele itthon lenni(12 órázom,éjszakázom).ovira meg így legalább megerősödik az immunrendszere,és nem elsz annyit beteg

és mivel nem lesz tesó,így megtanulja,hogy ne legyen irígy

2012. febr. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
5-6. a munkámat én is szerettem, de mivel kb. ötkor kellene a két gyereket kelteni a bejárásom miatt és ők lennének az utolsók, akiket elhozok. Nálam ez is szempont. Ha helyben dolgoznék, akkor nem lenne probléma. Vagy a rugalmas munkaidő is jó lenne, vagy a 6 óra, ha lehetne. Vagy ha lenne egy nagyi, aki hozná-vinné őket.
2012. febr. 20. 08:16
 8/15 anonim ***** válasza:
Én 3 éve vagyok itthon, szerintem gyerekfüggő, kinek mi a jó. Valóban igénylik már a gyerektársaságot, a foglalkozásokat, de nem napi 10 órában! Ez tévedés, hogy jó lenne egy gyereknek. Ha nincs segítséged, és ilyen körülmények között tudnál dolgozni, akkor inkább ne tedd, maradj otthon vele. Járni fog ő még eleget oviba, iskolába, még meg is utálja majd, tudjuk jól mindannyian. Az mondjuk egy újabb kérdés, hogy az ovikezdésnél ez a probléma ugyanúgy előáll majd 3 évesen. Nem lesz könnyű. Mi most ebben vagyunk benne. A helyzet nem sokat változott, csak a gyerek érettebb, és fogja jobban bírni a közösséget.
2012. febr. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok: igen, bocsánat, ez lemaradt :-) Nekünk bölcsi és mindkettőnk munkahelye 30-40 percen belül van. Nekem 8-17-ig tart a munkaidő, páromnak kötetlen munkaideje van. Én fogom vinni reggel, ő megy érte délután. Párom szülei és az én apukán is közel lakik. Van két egyetemista öcsém szintén közel, őket is lehet riasztani.

Bár ettől nagyon félek, de végszükség esetén lenne keretünk bébiszitterre.


A te helyzetedben én sem mennék vissza, csak ha már nem lenne mit enni.

2012. febr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én nem adtam volna bölcsibe, ha nem lett volna muszáj. 2 évesen kezdett, nagyon nehezen szokott be. Még rám lett volna szüksége.A bölcsi tőlünk 5-10 percre van, onnan a munkahelyem még rá 10 percre. Én hozom-viszem. De ha nem tudtuk volna megoldani hogy ki hozza-viszi (segítéség nincs), akkor megoldottuk a gyesből. Mert más megoldás nem lett volna.
2012. febr. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!