Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy legyen tovább? (szobatisz...

Hogy legyen tovább? (szobatisztaság-os kérdés)

Figyelt kérdés

2 és fél éves a lányom. Már egy hónapja mindig a wc-be kakil, és kb 1 héttel ezelőtt kezdett szólni, hogy menjünk a wc-re pisilni. De nem mindig szól a pisinél, csak amikor épp eszébe jut, ezért még van rajta pelenka. Van olyan hogy csak akkor szól, amikor megkérdezem, van hogy magától, van hogy egyáltalán nem.

Én igazából nem erőltetem, mert úgy terveztem, hogy majd nyárra veszem le róla a pelenkát, meg elég sokat csavargunk, alig vagyunk otthon, ezért félnék, ha felfázna kint a hidegben, ha véletlenül bepisilne. Mit tennétek a helyemben? Levegyem róla a pelenkát és adjak rá bugyit, vagy csináljam így tovább, hogy néha szól-néha nem, és majd csak ha jó idő lesz, akkor kezdjem el. Nekem tényleg nem sürgős.

A másik problémám az, hogy amikor a wc-be pisil, mindig meg szoktuk dícsérni. És nem tudom, hogy emiatt-e, de van hogy 10 perceket képes a wc-n ülni és erőlködni, hogy jöjjön a pisi. Ha nem kell neki éppen, akkor dühöng és csapkod és sír. Hiába magyarázzuk neki, hogy nem lehet mindig pisilni, de ő annyira akarja. Ha végül kijön pár csepp, akkor meg úgy örül neki. Ez mennyire normális, más is tapasztalt ilyet?


2012. márc. 9. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a zenélős bili volt ilyen nagy szám, de rájött, hogy nem zenélhet mindig.

Azt ajánlanám, ha otthon vagytok, mindig vedd le a pelust és nem baj, ha kérdezgeted, így tanulja meg és a dícséretet se hagyd el. Ha nagyszülőknél, barátoknál csavarogtok, ott is leveheted, csak vigyél váltóruhát.

2012. márc. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én levenném a pelenkát.Én egy 2 éves fiúval tartok az elején.Az nem baj ha nem szól még az elején,és te viszed el,hogy most pisiljünk.Vigyél vele váltóruhát,azt gyorsan átadhatod rajta,nem fog megfázni.A fiam ha pelus van rajta tutira nem szól,pelus nélkül szinte mindíg.A dicsérést se kell túlzásba vinni,egy ügyes vagy pont elég.Nagyon rágörcsöl hogy megfeleljen,találni kellene neki mást amiben sikerélménye van.Ha már itt tartotok ne hagyd abba,legalábbis én nem kezdeném elölről,de ezt te tudod.A fiam se szólt mindíg,most is néha annyira játszik,hogy én kérdezek rá,nem kell-e.Sok sikert Nektek!
2012. márc. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tegnap adtam rá bugyit, kérdezgettem hogy kell-e, mindig mondta hogy nem, végül belepisilt a bugyiba. Kétszer is megcsinálta. Ha pelenka van rajta jobban szól. Szóval nem tudom mi legyen.
2012. márc. 10. 08:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha pelus volt a kisfiamon, akkor nem szólt, nyugodtan végezte a dolgát, hiába kérdezgettem, csak azt láttam, hogy megint pisis a pelus. Ha nem volt rajta, jobban szólt. Eleinte idegen helyen nem akart pisilni, sokáig vissza tudta tartani, de aztán mégis szólt. Persze balesetek még mindig előfordulnak, pedig lassan 3 éves lesz...
2012. márc. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!