Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez út a szobatisztaság felé?...

Ez út a szobatisztaság felé? és még néhány kérdés.

Figyelt kérdés
Szóval kb.1,5 hete a 2 éves lányom nem hajlandó nappal pelenkát venni, mindig bugyiba szeretne lenni és persze hagyom is,de ettől függetlenül többször van, hogy belefeledkezik a játékba és bepisil, és csak akkor szól mikor már késő, vagy szól olyankor is amikor nem kell neki pisilni. Vagy mikor már nagyon régen nem pisilt, azt mondja nem kell neki, de ha ráültetem a bilire mégis pisil. és az utolsó, hogy kakilni pedig mindig elbújik és mikor már végzett akkor jön, hogy vegyük át a bugyit, mert kaki van. Szóval a lényeg, hogy nem erőltettem soha ezt a dolgot, még valamikor nyár végén megvettem a bilit, az ott porosodott, persze többször elmondtam neki mire való és egyszer szinte magától ment kipróbálni és használni, de ettől a fent leírt dolgok normális jelenségek? A pelust nem akarom erőltetni nappal, ha elmegyünk valahová sétálni, boltba nem pisilt még be.
2011. dec. 14. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez van :) Csak az én lányom még a babákat is ráülteti a bilire.

Szerintem ez már a jele hogy kezd megérni rá.

De édi lehet, hogy sutyiba kaksizik :D

2011. dec. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Az nem szobatisztaság, hogy bugyiban akar lenni, egyszerűen rájött, hogy sokkal kényelmesebb pelenka nélkül, mint pelenkával. Szobatiszta akkor lesz, ha előre jelzi, hogy kell neki, illetve tudja addig tartani, amíg a bilire nem ül. Az hogy séta közben vagy boltban nem pisilt még be, lehet sima mázli is. Amíg játék közben maga alá pisil, én ragaszkodnék a pelenkához. Pelenkával a fenekén is tud szólni, hogy pisilni kell, ha tényleg érett a feladathoz.
2011. dec. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek a második válaszolóval, és szerintem még nem is vagytok elkésve, hiszen mint írtad, csak 2 éves a kislány.
2011. dec. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én biztos nem adnám rá vissza a pelust ha már egyszer levettétek.A kisfiam is 2 éves volt mikor levettük a pelust.Nálunk is így alakult ki a szobatisztaság,először volt,hogy többször is bepisilt egy nap,volt hogy ráült a bilire nem pisilt és aztán meg simán a bili mellé pisilt, de azért néha sikerült a bilibe is, aztán napról napra egyre többször, és két hónap alatt teljesen szobatiszta lett, nem csak nappal hanem éjszaka is.A kakival mondjuk tovább küszködtünk, nem kakilt be csak legalább ötször ültünk bilire mire egyszer sikerült kakálni, de aztán szépen lassan ez is elmúlt. Kicsit nekünk könnyebb dolgunk volt mivel nyár volt és itthon általában egy kis gyatyában meg pólóban szaladgált egész nap ha bepisilt csak a kis gatyót kellett cserélni.
2011. dec. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze sokszor van mikor szól, ezt ugyan nem írtam, csak a kérdéses eseteket. Különben mikor pelenka van rajta akkor is szól, hogy menjünk pisilni, a pelusba se pisil be. Egyedül kakilni nem szokott a bilibe, csak nagyon ritkán. Azt mondták azóta mások, hogy azt valamiért később szoktak.
2011. dec. 16. 19:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!