Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jó ötlet délelőttönként...

Jó ötlet délelőttönként családi napközibe vinni 16 hónapos kisfiamat?

Figyelt kérdés

Sokszor azt érzem, hogy kevés vagyok neki... Mintha unatkozna kicsit, nehéz lefoglalni, sokszor leginkább a Baby TV köti le. Sajnos nincs kertünk, ahol szaladgálhatna.


Arra gondoltam fejlesztően hatna rá, ha gyerekek között lenne, nagyon szeret nagyobbacska gyerekek társaságában lenni, illetve az ilyen helyeken udvar/játszótér is van.


Vagy még korai? Egyébként eléggé anyás...


2012. márc. 2. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Én nem adnám be...főleg, ha anyás...akkor nem idegen gyerekekre van szüksége, hanem rád.

Én is panelban lakom, és úgy oldom meg a gyerektársaságot, hogy hordom babatornára, babajátszóba, stb. Együtt van velem, mégis érik élmények.

Szeptemberben megy bölcsibe, két éves lesz egyébként akkor.

2012. márc. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Ha te igy erzed akkor probald nyugodtan ki. Senki sem ismeri jobban a gyerekedet mint te. :) Vidd el es tegyetek egy probat ha nem fogja szeretni akkor ott a valasztasi lehetoseged es kiveszed a napkozibol. Nagyon gyereke vallogatja.

Az en kisfiamnak tuti keves voltam es bolcsi kezdeskor ez be is igazolodott.

2012. márc. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem vinném.. egy 16 hónapos már bevonható a házi munkába. Add neki a zoknit válogatni, pakoljátok együtt be a mosógépet, főzzetek együtt , söprjetek, proszívózzatok. nem kell egséznap játsznia.... tud ilyne játékokati s csiánli. s ha úgyérzed kell a gyerek ott a játdzótér, babatorna stb.. tv-t meg ne nézzen ha lehet inkább este.
2012. márc. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Bevonható a házimunkába? Persze, ha van rá dupla időm. Ha élvezi nyugodtan elviheted, próbáljátok ki.
2012. márc. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Játszótérre milyen sűrűn és mennyit mentek? 16 hónaposan mi már délelőtt - délután a játszón voltunk - pláne, hogy már itt a jó idő. Ha rendszeresen jártok nagy valószínűséggel ugyan azokkal találkoztok majd nap mint nap, így neki is kialakulnak kis kapcsolatai a többi gyerekkel. Levegőn van, szaladgálhat, homokozhat stb... És ez ingyen van, nem úgy mint a napközi...
2012. márc. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
4 Legyen rá dupla időd.... nekem volt... és megérte... most maguktól megcsinálnak sok mindent amit nekem már nem kell.
2012. márc. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
4. vagyok, már megint ez a lepontozás, na mindegy, én inkább gyorsan végzek, hogy utána ténylegesen csak vele foglalkozzak.
2012. márc. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

inkább te unod Őt, nem így van? biztos azt gondolod, hogy képzelem én ezt, hogy merek ilyet leírni....ezzel semmi gond nincs! Nem egyszerű lekötni őket nap mint nap úgy,hogy folyton Te vagy vele, gondolom nem véletlen anyás a kicsi,hisz állandóan Veled van a nap nagy részében. Vagy van egyéb folytonos segitséged? Apa több órán keresztül/nap vagy nagymama?

Beadhatod, orditani fog utánad, de nagyon. Idegenek, idegen gyerekek, stb. Szerintem egy ekkora gyerek csak addig élvezi a gyerektársaságot,mig az anyja is ott van vele. Ha már ott is hagyod órákig, rendszeresen, na az annyira már nem vicces:(

Olvass itt a fórumon utána,hogy az ennyi idős gyerekekkel ki mit játszik. Igen, simán bevonható a házimunkába! A hároméves fiam kedvence a mosógép ki és bepakolása, adogatja a teregetni valót már nagyon rég óta, szeret a mosogatógépbe is bepakolni,mostmár anélkül kipakolja a tiszta tányérokat, hogy odanéznék. Van értelme bevonni őket! Nem lehet egész nap ülni a szőnyegen és mondókázni , mesét olvasni, autózni vagy duplózni, éppen babát öltöztetni, stb.... nekik is érdekes tud lenni a házimunka. Nem ismerek olyan kicsit, aki ne szivesen bíbelődne a porszívóval:)

Meg talán a tél is sok volt Nektek fent bezárva! Itt a tavasz nemsokára, légy kitartó, meglátod, mennyivel könnyebb lesz,ha napi 2 órát játszotok a szabadban, játszótéren!

2012. márc. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem unom Őt, dehogy! És igen, van segítségem, minden nap, szerencsés vagyok... Én őszintén azt gondoltam, hogy napi 3 óra más gyerekekkel jót tesz a fejlődésének. És eszem ágában sincs ott hagyni, amíg nem érzi magát teljesen otthonosan...
2012. márc. 2. 21:00
 10/11 A kérdező kommentje:
És MINDEN válaszolónak ment a zöld kéz... nem pontozok le senkit, aki válaszra méltat :)
2012. márc. 2. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!