Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 éves lányom tésztát enne...

1,5 éves lányom tésztát enne tésztával. Adnátok ötleteket, hogy mivel készítsem a klasszikus pörköltön túl, hogy változatosabb és egészséges is legyen?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre
2012. febr. 26. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Miért szoktatod rá,hogy ő legyen az úr a háznál ? Olyan nincs,hogy csak azt akar enni,semmi mást nem. Ha erre szoktatod rá,rossz vége lesz,hidd el....jóindulatból mondom.
2012. febr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
spagetti, sajt,tejföl,túró,krumpli stb....
2012. febr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Látszik, hogy az első még életében nem látott közelről kisgyereket. Életkori sajátosság a tésztázás.


Kérdező, lehet paprikás csirkével, resztelt májjal, illetve csinálj zöldséges szószokat (padlizsán, cukkini, borsó stb., akár paradicsommal), és turmixold le (ha a zöldséget nem eszi), keverd bele a tésztát. Csinálhatsz tejszínes-sajtos szószokat. Az unokaöcsém imádja a milánói makarónit. Gombás tészta, bolognai spagetti, tojásos nokedli, spenótos tészta. Tonhalas tészta, esetleg lazacos.

2012. febr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

Csirke pörkölt tejföllel behavarva, szarvacskával.

Spagetti penne tésztával szoktam a gyereknek.

Spenótot fokhagymás zsíron felengedem, teszek bele egy Knorr sajtszósz, 1 zacskó tejszínt, forr 5 percet, majd 1 zacskó penne tésztát kifőzök, össze keverem a spenótos mártással, majd Tepsibe öntöm, tetejére mozzarellát szelek, 5-10 pedig sütöm, míg rá olvad a sajt. Férjem utálja a spenótot, de ezt imádja mint a gyerek!!!

Gomba pörkölt tejföllel behavarva, tésztával.

2012. febr. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bolognai szósz, úgy hogy az elején a hagyma mellett ugyanannyi reszelt répát is teszel bele, esetleg egy kis brokkolit (tényleg nem sokat, mert elviszi az ízét)is pürésíthetsz a végén bele, a paradicsomszósz eltakarja a zöldségeket, ha eléggé felaprítod vagy pürésítve teszed bele.

Az én lányom úgy szereti a legjobban a spenótót (amit tejszínnel, tejjel készítek el, fokhagymásan), hogy spagettire teszem, mint egy szószt és reszelt sajtot rakok még rá. Esetleg megpróbálhatsz a nokedlitésztába is spenótot tenni, bár ez nálunk nem jött be, a színes tésztét nem eszi meg. Sonkás, brokkolis vagy reszelt cukkínis tejszínes-fokhagymás tészta ( a brokkoli itt is teljesen szétnyomva), bár természetesen látszik.

2012. febr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is rögtön a tejszínes spenótos jutott eszembe. A multkor a 2 éves fiam 3 napig csak azt kérte. Füstölt sajttal lereszelve isteni volt. Örültem ,mert amúgy is vashiányos.
2012. febr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Próbálkozz zöldséges szószokkal hátha rákap.

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. febr. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bolognai, grízes, lekváros, túrós, krumplis, stb.
2012. febr. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ha már így lepontoztatok és valaki szerint nem láttam gyereket közelről,elmondanám hogy egy 9 éves fiam van és 2 lányom akik 7 és 5 évesek.

Köszi.

2012. febr. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Túrós, krumplis, káposztás, sajtos-tejfölös, darás, mákos, diós. Zöldséges szósz, bolognai spagetti, milánói makaróni, rakott tészta. Tésztát belecsempészhetsz levesbe is: reszelt tészta leves, stb... :)
2013. márc. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!