Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a velemenyetek? Ti bevallal...

Mi a velemenyetek? Ti bevallalnatok meg egy babat, ha a 3 eves lanyotok meg nem beszel es lehet, hogy nem egeszseges?

Figyelt kérdés
Most folynak a vizsgalatok,meg egyenlore senki nem tudja,hogy miert nem beszel meg a lanyom.Ha kiderul az ok,felek nem lesz erom vagy idom most egy masik babara,de viszont nem szeretnenk nagy korkulombseget.Van itt olyan anyuka akinek van hasonlo gyerkoce,de van egy pici babaja?Mit szolt a nagy hozza,hogy fogadta?Nem volt nehez foglakozasokra hordani a nagyot mikozben ott volt a pici?Huh,annyi kerdesem lenne,olyan nehez ez a dolog,mert mi nagyon szeretnenk meg egy babat,de felunk a nagy hatranyara lenne.Elore is koszonom a valaszokat.
2011. dec. 1. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, h csak késön érö típus? Esetleg lehet hallásával van a gond?abszolút semmit nem mond? Másban is van lemaradása, vagy csak a beszédben? Én ettöl függetlenül bevállalnék még egyet. Bár nem vagyok ilyen helyzetben. Kitartás nektek!
2011. dec. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én csak a nembeszéléshez tudok hozzászólni. Nekünk a keresztlányunk 4,5-5 évesen kezdett el beszélni. Addig csak az aja, apa, papa, pápá szavakat használta semmi mást. Mindent megértett és mindent megértett velünk. Nem tudták megmondani, hogy miért nem beszél, mindent rendben találtak nála. Aztán egyik napról a másikra kezdett el FOLYAMATOSAN, értelmes-összetett mondatokban beszélni.

Kislányotok is használ néhány szót, vagy egyáltalán semmit? Egyébként megfelelően fejlődik?

2011. dec. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*megértetett velünk.
2011. dec. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Figyelj, két lehetőség van.

1. Tényleg csak későn érő típus a lányod, és nem lesz vele semmi gond, tehát vállalható a tesó.

2. Tényleg van valami gond vele. Ebben az esetben lehet, hogy eleinte nehezebb lesz két gyerekkel, de még nagyobb jelentősége lesz a testvérnek. A fejlődésben húzni fogja a sérült gyereket maga után, ha maradandó a probléma, lesz kire támaszkodnia a későbbiekben is. És az sem utolsó, hogy a szülőnek is szüksége van arra, hogy legyen egy egészséges gyereke is, hogy feltöltődhessen, sikerélménye legyen.

Én azért remélem, hogy nincs semmi baj nálatok!

2011. dec. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az utolsónál a pont!

De légyszi, írjál egy kicsit bővebben a jelen helyzetről!

Nagy okosságot nem tudok írni... A kistesóm kb. 4 éves koráig meg sem mukkant, csak "babahangok" jöttek ki belőle. Már bő egy éve járt iskolába, mikor elkezdett beszélni, persze kínaiul.:) Már ott tartottunk, hogy még egy évet maradjon oviba, meg időpontokat kértünk logopédushoz, pszichológushoz, mikor nagyon szépen elkezdett beszélni. Az iskola előtti nyáron nagyon szépen "behozta a lemaradását".

Másik eset: Ismerős kisfia 5, azaz ÖT évig meg sem nyikkant! Már 3 éves korától mentek vele mindenféle orvoshoz. Pont a szülinapját ünnepeltük, mikor anyja vágja fel a tortát, le akarja ültetni az asztalhoz, és a gyerek azt mondta: "Majd később anyu, ott egy madár". Mindezt mindenféle raccsolás és beszédhiba nélkül!

2011. dec. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocs elrontottam, szóval .....bő egy éve járt oviba......
2011. dec. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

4-es válaszoló vagyok. Az előbb sietnem kellett, ezért nem írtam le mindent, amit akartam.

Az első gyerekem figyelem és magatartászavaros. Nem volt könnyű eset, mi is járkáltunk orvostól orvosig, plusz fejlesztésre, pszichológushoz, tornára. Elkeserítő volt, csak erről szólt az életem.

Amikor megszületett a két kistesó, eleinte nagyon nehéz volt minden. De mivel Ők egészséges, kiegyensúlyozott, teljesen átlagos gyerekek, rengeteg sikerélményem volt velük kapcsolatban. Már egészen kiskorukban megtanulták, mire számítsanak a bátyjuktól. Mivel ebbe születtek bele, nem okozott számukra problémát, és gyakorlatilag könnyebben tudták kezelni a kitöréseit, mint mi magunk. Most már nagyok. Persze Ő is sokat változott, de amikor gond van, a testvérei azok, akik a leginkább hatni tudnak rá.

Tudom, hogy nem lesz felhőtlen a felnőtt élete sem, de azt is tudom, hogy a testvéreire mindig számíthat.

2011. dec. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj,vannak gyerekek akik később csinálnak mindent.Nekem 4 gyerekem van,de mind más-és más.

A mádodik lányom 18 hónaposan indult el,míg a többi testvére már 1 évesen szaladt.

Ma már 5,osztályos egészséges értelmes nagylány!

Logopédus mit mondott?

2011. dec. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a biztato valaszokat.Nagyon kedvesek vagytok.Igazabol minden rendben a kicsi lanyommal,csak nem akar beszelni.Az orvosok nem tudjak a konkret okot,csak talalgatnak.Amikor otthon voltunk Magyarorszagon marciusban,akkor meg nem volt 3 eves a lanyom,de a gyerek doki azt mondta nincs vele semmi gond,csak nem akar beszelni.Itt ahol most elunk,itt is kivizsgaltak,de itt sem tudjak az okot.A vicc az,hogy eddig csak minket kerdeztek ugy akartak megtudni mi lehet a gond,kozben meg kiderult a korzeti dokitol,hogy ennek nem ez az eljarasa.Ugyhogy most ismet kezdjuk a vizsgalatokat,eloszor a hallasvizsgalat lesz,utana a pediatria es a neurologiai vizsgalat.Most egyenlore logopesushoz jarunk.Oviba jar a lanyom,amit nagyon szeret,jol erzi magat a gyerekek kozott,szepen beilleszkedett.Lehet a 2 nyelvuseg zavarta meg,nem tudom,de en nagyon aggodom.Vegulis en is ugy gondolom,hogy minden szempontbol jo lenne egy teso,de mindig ott van az a DE mi van akkor,Ha megis valami baj lenne.Azt hiszem sokat segitettetek abban,hogy ne lassam olyan tragikusan a helyzetet,amikor lehet hogy nem is az.:-)Koszonom megegyszer!
2011. dec. 1. 17:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!