Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi ideig kéne tudni...

Mennyi ideig kéne tudni sétálnia egy majdnem négy évesnek és más járással kapcs. Kérdések?

Figyelt kérdés

Fiunk 4 lesz májusban. Ha kimegyünk sétálni, már fél/háromnegyed óra múlva mondja hogy fáradt, fáj a lába. Szerintem inkább kitartása nincs, tapintásra és máskor sem fáj neki. Amúgy komótosan battyogunk, elbogarászva ha talál valamit. Az oviban még nem szaladgálnak az udvaron, mert ősztől amíg jó idő nem lesz, csak a teraszon levegőznek. Az anyja (nem együtt élünk) nem viszi ki. Szerintem meg általánosan gyenge, sajnos rosszul is eszik, 12 kg.

Hol nézik meg, hogy milyen torna kéne neki?, ovin kívül hol van lehetőség valamilyen tornaórára vinni?, hátha a többi gyerek láttán neki is lenne kedve mozogni.

Ma néztem a játszón, az egy évvel fiatalabbak is fél fejjel nagyobbak, és nem is ez lenne a probléma, hanem így összehasonlítva látom hogy ő hozzájuk képest, még babásan, döcögősen jár...

Ezt a fajta bizonytalan járást mikor kéne kinőnie? pl egy kis lejtőn már sír, hisztizik, hogy nem tud lemenni...


2012. febr. 22. 12:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem viszont egy ennyi idős gyerek tele van energiával. Én megmutatnám egy orvosnak.

Bár én csak a saját kisfiamból indulok ki aki 3 éves és még soha nem mondta azt, hogy ő elfáradt. Órákig is elszaladgál az utcán, felvenni szinte sosem kellett.

2012. febr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Lúdtalptól is elfáradhat hamar a lába. Olyankor árt, ha erőlteti az ember.

Meg a hirtelen terhelést sem bírják a gyerekek. Szóval az sem működik, hogy napokig ki sem mozdul a lakásból, azután meg kilométereket gyalogoltatva van. Fokozatosan kell növelni a megtett távot.

A futóbicikli tényleg jó ötlet, hogy gyorsabban haladjatok.

2012. febr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éves és háromévesek a gyerekeim. Délelőtt és délután is lent vagyunk most hogy kisütött a nap, kb. egy-egy órát. A kicsi is végig teper vagy gyalog, vagy motorral. De ha csak a háromévesemet veszem, már tavaly nyáron, két és fél évesen simán lent voltunk minden délután a játszón kb. 4-től 7-ig. Ezidő alatt szaladgált, motorozott, mászókázott, esetenként leült homokozni, de inkább mozgásban volt. Sétálni meg ha lemegyünk és megyünk anyukámékhoz, vagy boltba, vagy postára, ide-oda, simán sétál 40-50 percet és sose azért jövünk fel, mert elfáradt.

Szerintem mutasd meg orvosnak, és kezd fokozatosan terhelni. Első alkalommal sétáljatok el boltba, és mondd neki, hogy meddig fogtok menni, hogy legyen célja a sétának.

Súlyra, a háromévesem (novemberben volt 3) 15 kg, és 103 cm. Korosztályában magas, de nem kirívóan, csak magasabb az átlagnál (mi sem vagyunk alacsonyak) és vékony, de nem vézna. Arányos testalkatú kisfiú.

Evésre: nassol? van naponta ismétlődő rendszer az étkezésekben? van kedvence? Ha veled van próbálj mindig ugyanúgy étkeztetni, kb ahogy az oviban.

Reggeli 8-9 körül (ébredésfüggő), 10 körül egy alma, dél-fél egy körül egy kis leves és második, utána pihenés, alvás, uzsonnára valamilyen tejtermék, pl tejszelet, vagy túró rudi, kb. 4 körül, vacsira kb 6-7 körül kenyér felvágottal, sajttal, zöldséggel, egy bögre kakaóval, vagy tejjel.

Emellett a napi folyadékbevitelre is figyelj oda, ha keveset eszik, legalább a folyadék legyen meg, kb. 1,2-1,5 liter, lehetőleg víz.

Étvágyjavításra, általános állapot javításra béres csepp.

2012. febr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!