Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi ideig kéne tudni...

Mennyi ideig kéne tudni sétálnia egy majdnem négy évesnek és más járással kapcs. Kérdések?

Figyelt kérdés

Fiunk 4 lesz májusban. Ha kimegyünk sétálni, már fél/háromnegyed óra múlva mondja hogy fáradt, fáj a lába. Szerintem inkább kitartása nincs, tapintásra és máskor sem fáj neki. Amúgy komótosan battyogunk, elbogarászva ha talál valamit. Az oviban még nem szaladgálnak az udvaron, mert ősztől amíg jó idő nem lesz, csak a teraszon levegőznek. Az anyja (nem együtt élünk) nem viszi ki. Szerintem meg általánosan gyenge, sajnos rosszul is eszik, 12 kg.

Hol nézik meg, hogy milyen torna kéne neki?, ovin kívül hol van lehetőség valamilyen tornaórára vinni?, hátha a többi gyerek láttán neki is lenne kedve mozogni.

Ma néztem a játszón, az egy évvel fiatalabbak is fél fejjel nagyobbak, és nem is ez lenne a probléma, hanem így összehasonlítva látom hogy ő hozzájuk képest, még babásan, döcögősen jár...

Ezt a fajta bizonytalan járást mikor kéne kinőnie? pl egy kis lejtőn már sír, hisztizik, hogy nem tud lemenni...


2012. febr. 22. 12:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen korban még gyorsan elfáradnak. Egyébként is minden alkat kérdése.

Egy sor más is lehet még. Vitaminhiány, vashiány. Az időjárás, és napfényhiány okozta gyengeség, vagy kedvetlenség. Érzékeny alkat. Lúdtalp.

2012. febr. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Biztos hogy 12 kiló? Mert egy 3,5 éves gyermek alsó határa a 12 kiló, ez alatt már alultápláltnak számít. 4 évesen már minimum 13 kilónak kellene lennie, a közép súly amúgy 17 kiló.


Valószínü hogy izomzati hiba is lehet. èn mindenképpen megmutatnám gyerekorvosnak, mert ez nem étkezés miatt van, alultápláltság mögött más dolgok állnak.

2012. febr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, most csak ennyi, beteg is volt, talán fogyott picit, de 13 még sosem volt. Nem lehet kapni valamilyen étvágynövelő teát vagy cseppeket?
2012. febr. 22. 13:07
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet annyi kilóra. Az én fiam is 12.5 kiló volt 3 évesen. Ő sem tudott hosszasan gyalogolni!! Most 4 éves múlt, már megy neki. De van jópár ismerősünk akinek marha kényelmes kis lusti a gyereke már ennyi idősen is, ha nem muszáj nem szaladgálnak, nem kergetőznek és nem sétálnak. A szülők is mindenhova kocsival mennek.

Az én fiam mozgékony és aktív típusnak számít de mint írtam fentebb, 3 évesen a monoton séta még nem ment neki így hogy 45 percen keresztül.

Egyébként meg gyerekorvosnak lehet szólni első körben a lúdtalp vagy izomtónus problémákat ő is fel tudja térképezni vagy tovább tud küldeni ha arról van szó. De én úgy látom szoktatás kérdése már ilyen kicsi korban is a mozgás!!

2012. febr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

na azért van ám külömbség egy 12,5 kilós 3 éves és egy 12 kilós 4 éves között.


a te gyereked utolsó még simán benne volt a közép mezögyben a 12,5 kilóval, habár biztos nem volt dagadt, de nem érte el alulról a minimum határt. ez a 4 éves viszont már alatta van, innentöl már alultápláltnak nevezik.


apa helyében én elvinném gyerekorvoshoz. egy aprócska hasmenés ilyen súlynál komoly bajt okozhat.


ne otthon kezetesd, hanem ha már fontos a gyereked élete akkor fogd magad és vidd el a gyerekorvoshoz.

2012. febr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

45 perc monoton séta ebben a korban még nagyon sok. Sétáljatok 5-10 perceket aztán nézelődjetek, bogarásszatok, ami őt érdekli, aztán észrevétlenű folytassátok a sétát.

Óvónő

2012. febr. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hányadik voltam :) Májusban lesz 4 éves azt írta szóval még ha úgy nézzük nincs is 4 :) És azt is írta hogy volt már több csak beteg volt de a 13 kilót még nem érte el sose. Szóval ezért írtam hogy az én fiam is 12.5 volt 3 évesen. Most 4 múlt és 14 kiló.:) Na de nem kötözködésből írom:)
2012. febr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Amit az óvónő írt, hogy sok a folyamatos 45 perc.. írtam, hogy lassan megyünk, sokat megállunk.

Azt én is észrevettem, hogy lusta. Végül is nincs rászoktatva, hogy menjen, mert csak én viszem ki.

A pedál nélküli bicikli jó? talán azzal menne, gondolom a pedálos, még szóba sem jöhet, mert nagyon rossz az egyensúly érzéke.

2012. febr. 22. 13:45
 9/13 anonim ***** válasza:
45 perc valóban sok egy ilyen kicsi gyereknek, de szoktatás és cél kérdése is. Az a gyerek, aki a másik szülőnél lakva ezt nem tezi meg rendszeresen csak hétvégén apával, az nincs ehhez szokva. Testvérem 3-4 évesen 300 m után már rendszeresen azt kérdezte, hogy mikor érünk már oda? Sokat megyünk még? Habár eleven gyerek volt ezt a szobában szerette kiélni, míg én áltó nap jó kislány voltam, csak mindig menjünk, 3 évesen János hegy végig gyalog vissza uttörő vasút, testvérem meg alig ment. Ő mai napig sem szeret kirándulni, pedig 1 és 1/2 évesen már kiszállt a babakocsiból. Viszont elvittük ovis tornára, azt szerette, általában műv házakban szokott ilyen lenni, nézz utána. A babysitteri gyerekek kibírták a 45 perc gyalogot, mert annyira volt a háztól a játszó, de ott volt cél, hogy hová megyünk és közben fél úton mentünk a boltba is, tehát megszakítva. Lehet tényleg fejletlen az izomzata, ezt orvos megmondja. Én elvinném ez esetben úszni. Játékos úszás oktatás fejleszti az izomzatot és gyerekek között van, de ehhez kell anyuka beleeggyezése is.
2012. febr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedál nélküli bicikli jó. De, ha megbocsátasz, azt vettem észre, nagyon kritikusan írsz a kisfiúról. Ezt mondod neki is? Lehet, hogy csak önbizalomhiánya van. Kialakulhat, ha azt érzi, hogy nem tud megfelelni úgysem.

Ne hasonlítsd senkihez, ő is egyszeri és különleges lény.

Nem lusta, és nem fejletlenebb másoknál, csak más.

- nem haragszol?

2012. febr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!