Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a férjemmel UFOk lennénk?...

Mi a férjemmel UFOk lennénk? Vagy mi ez a lenézés részetekről?

Figyelt kérdés

Nem ütjük meg a gyerekünket. egyrészt ezt már rég megbeszéltük, másrészt nem is ez a reakciónk ha elszakad a cérna! nem is értem, hogy olyanért mert mondjuk ledob egy kanalat vagy szétszór valamit miért kéne fizikai fájdalmat okozni neki??? ráadásul mikor egy 1-2 évest ütnek a szülők, grrrr! szegény még össze se tudja kapcsolni, de anyuka nagy büszkén ecseteli itt.


én meg le vagyok pontozva ha le merem írni, hogy még nem kapott. meg utána a megjegyzések, hogy "álszentek az anyukák" minden anya veri a gyerekét csak nem vallja be", kedvenc: "majd mikor a bablevest viszem neki a börtönbe, megbánom" (????) stb.

most ez komoly, mi lennénk az egyetlenek aki nem ütik meg a gyerekünket? vagy ez elítélendő manapság?


2012. febr. 20. 15:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
50%

Én letolom a százalékaimat, nem a 100-ra edzek. A célom, hogy segítsek, és bizony ehhez olykor felvállalom a lefelé mutató ujjakat is, mer hát itt előfordul, hogy kérdeznek, aztán ha nem igazolod a dolgokat,akkor lepontoznak.


Gyerekkoromban egyetlen egy pofont sem kaptam, nem csaptak a fenekemre, a kezemre, sosem bántottak. Egészséges felnőtt lett belőlem, jogi diplomát szereztem, évekig harcoltam a bántalmazott gyerekekért is. Két lányom van, nálam is elszakad a cérna, én is emberből vagyok, ideges és feszült és türelmetlen is, de sosem bántottam még őket, a fegyelmezésnek ez a z eszköze szóba sem jöhet!!!!

2012. febr. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért én azt nem gondolnám, hogy akik itt leírják, hogy néha rácsapnak a popsira, azok ezt napi rendszerességgel teszik! Én kb. 3x csaptam rá a lányom fenekére, nem ért semmit, mert még jobban ordított, de van, amikor az embernél elszakad a cérna, azonban nem gondolnám, hogy azért mert nálatok nem szakad el vagy jobb esetben tányért vágsz a földhöz, attól ti jobbak lennétek pl. nálam vagy bárki másnál, akinél mondjuk elcsattant egy-egy fenékre pacsi. Pofont még véletlenül sem adnék, mert az megalázó, de azért, mert néha előfordult egy-egy popsipacsi, még nem érzem magam szarabb anyának nálad. A magyarázat: különbözőek vagyunk. Most mindenféle élc nélkül megkérdezhetem, hogy hogyan vezeted le a feszültséged, ha ideges vagy? Illetve azt megkérdezhetem, melyik hozzászólásnál láttad, hogy büszkén ecsetelte anyuka, hogy megveri a gyereket? Csak kíváncsi vagyok rá. A pontozásról meg annyit: azzal nem kell foglalkozni.
2012. febr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
63%

Barmennyire is ideges neha az ember azert nem jo utni mert a gyerek ezt tanulja el. O azt latja, hogy ha valami nem ugy tortenik ahogy te akarok akkor utsz. Ha merges vagy valamiert akkor utsz. Ezert ha a gyerek is merges lesz valamiert akkor utni fog, ha nem sikerul neki valami akkor szinten utni, csapkodni fog mert azt latta, hogy anya/apa igy vezeti le a merget.

Mindneki termeszetesen ugy nevel ahogy jonak latja, en senkit nem szolok le, de ha valaki utessel old meg dolgokat akkor ne csodalkozzon, ha a gyerek is ut majd az oviba/bolcsibe esetleg otthon, ha nem tetszik neki valami. Baratnom kisfia a tipikus eset, erre a peldara. Ha neha a fia hisztizett akkor jol odautott a fenekere parat mielott felvette volna es elvitte volna a helyszinrol. Az ovodabol mar tobbszor szoltak, hogy ha valami nem tetszik neki akkor jol odasoz a masik gyereknek. Mondtam is a baratnomnek, hogy mit csodalkozik hiszen o is ugyan ezt csinalta. Most valamennyire javult a kisfia magatartasa de ahoz eloszor az anyukanak kellett valtoztatnia sajat magan. Ezert szoktak azt mondani, hogy az elso evek otthon nagyon nagy szerepet jatszanak egy gyerek eletebe. Attol, hogy egy gyerek kap vagy nem kap a fenekere meg nem lesz bunozo vagy elveszett. Ennel azert sokkal tobb negativ dologra van "szuksege" az eletbe. Csak vigyazni kell mert tollunk tanulnak el bizonyos dolgokat. A masik dolog pedig az, hogy a fenekre/kezre csapassal nem oldod meg a problemat. Esetleg annyit ersz el, hogy a gyerek felni fog mert kellemetlen neki. Nem azert fog bizonyos dolgokat abbahagyni mert megtanulta, hogy mi a helyes hanem azert mert felni fog a kellemetlen fenekere csapastol.

2012. febr. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
39%
Pontozzatok le, de aki azért csap a gyerekre, mert elszakad a cérna, az a párját is megüti vita során?
2012. febr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Utolsó. Ez igaz amit írsz, nagy vonalakban. De azért tegyünk különbséget két dolog között. Ha valaki ütéssel fegyelmez, az elítélendő és természetesen káros a gyerek fejlődésére nézve, véleményem szerint ilyen esetben beszélhetünk arról, hogy a gyerek a szülőtől az ütést látja, mint fegyelmező eszközt és ő is ugyanezt csinálja. De ha valakinél x évben 2-3x elszakadt a cérna és rácsapott a gyerek fenekére, akkor ott a fentiekről nem beszélhetünk, véleményem szerint egyáltalán nem befolyásolja a gyerek lelki fejlődését, nem lesz tőle agresszív gyerek. Az én lányom is 2-3x kapott a fenekére a majdnem 4 évben, de még véletlenül sem agresszív, sőt nagyon visszahúzódó kislány, nehezen oldódik társaságban. Úgyhogy az a nem mindegy, miről is beszélünk. Egy-egy rácsapásról vagy konkrétan rendszeres verésről.
2012. febr. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, jó volt olvasni :)


bár volt aki félreértett. én nem ítélem el ha valaki a fenekére csak a gyerekének egyszer-egyszer. belőle ezt hozza ki, ez van, rosszabb ember/anya nem lesz ettől!

pont fordítva tettem fel a kérdést, mert szó szerint leoltják itt azt aki nem ad a gyerekének.


valaki kérdezte, hogy vezetem le a feszültséget. otthagyom a gyerekemet és elmosogatok vagy vasalok :D tudom, nem vagyok normális... :)

én az a túlszeretős típus vagyok, inkább a megsértődésre kell rájátszanom, hogy komolyan vegyen :)

2012. febr. 20. 22:50
 17/20 A kérdező kommentje:
"fenekére csap"
2012. febr. 20. 22:54
 18/20 anonim ***** válasza:

en sose utottem meg a gyerekem, fel sem emeltem a hangom.

es igen, engem is lepontoztak.

nagyon nem veszem fel, ez a szolasszabadsag, ha egy picit is tudunk valakin segiteni, akkor mar megérte, es tokmindegy, hogy most valaki lepontoz.


szoval ne problemazz rajta, tenyleg.


masreszt lehet, hogy az a baj, hogy sok anyuka onigazolast var (es most tegye a szivere a kezet az, aki sose irt ki ezert kerdest :) (es adjon maganak egy piros pontot), akkor ha eltero a velemenyed nyilvanvalo lepontoz teged is, engem is, meg mindenkit, aki mast ir, mint amit gondol (vagy ha normalisabb, akkor mindenkinek zold kezecskezik, es sok szempontbol korbejarja).


de ez az oldal erre valo, ne gondold, hogy barki is lenez, ne generalj felesleges frusztraciot, toltson el jo erzessel, hogy megprobalsz segiteni a legjobb tudasod szerint.

2012. febr. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
76%

és azzal mi van aki nem azért csap a gyerek fenekére,mert elszakad nála cérna a gyerek hisztijétől,stb.,hanem azért mert írtó nagy hülyeséget csinál,amivel a saját épségét veszélyezteti,és a szóból nem ért!!

Én bevallom,szoktam a kezére és a fenekére ütni,két fiam van,de nem azért hogy így vezessem le a feszültségemet,hanem mert nevelni szeretném őket,hogy tudják a rossz cselekedeteknek van következménye!!És nem csip-csup ügyekre gondolok,én is felveszem a kanalat 50-szer is ha kell szó nélkül,de amikor a hajam égnek áll,mert akkora hülyeséget csinál,azt már nem engedem!Nem szeretnék az esti hiradóban szerepelni sosem!És nem gondolom úgy,hogy én egyébként verném a gyerekeimet!Komolyan megküzdöttünk mindkettőért!És sajnos több babát is elveszítettünk,én hálát adok minden nap azért,hogy vannak nekünk,de azért nem leszek elfogúlt anyuka!!Mindig megbeszéljük utána ,hogy miért kapta és elmagyarázzuk,hogy mi lett volna ha nem állítjuk le!!A nagyobbik 4 éves és már elég rászólni,és utána ő magyarázza el nekünk,hogy ezt azért nem szabad csinálni,mert ...kórházba kerül,beteg lesz,baja lesz a tesónak,stb.engem is így neveltek és a mái napig hálás vagyok a szüleimnek azért a néhány útba igazító pofonnak,amit kaptam!pl:anyukám mindig azt mondta,hogy mindig legyünk otthon,amikorra mondjuk,inkább későbbi időpontot mondjunk,de addigra érjünk haza,(akkor még nem volt mobil)Persze nem fogtuk még akkor fel miért mondja,egyszer késtem egy órát discóból,nem szólt,nem kiabált,de mikor beléptem az ajtón,akkora pofont kaptam,hogy majd leszállt a fejem!!soha többé nem késtem!Persze anyaként már értem mi minden fordulhatott meg akkor a fejében!!Mindig azt mondták bármi rosszat csinálunk,bármibe keveredünk ,nekik mindig mondjuk el,mert csak úgy tudnak segíteni,ha hozzájuk őszinték vagyunk,és mindig számíthatunk rájuk!!És én is eszerint fogom nevelni a fiaimat!

félreértés ne essék elítélem azt,aki gyereket bántalmaz,de a kettő nem egy,óriási különbség van közte!!Mindenki úgy neveli a gyermekét ahogy akarja(nem a bántalmazásra értem!) nem kell elitélni senkit,aztán persze utána mindenki csak magát szidhatja!

Kérdem én azzal,hogy ott hagyod abból hogy tanul?Mondjuk,mikor huzza a kutya farkát az tűri,mert ott vagy.a gyereknek meg elmagyarázod milliószor,hogy nem szabad,de igazából nem érti,mert hát olyan jó játék,de nem csinálja,mert ott vagy,aztán elfordulsz két percre,anya úgyse lát mi baj lehet és megvan a baj!!(igen ,természetesen nem hagyjuk felügyelet nélkül kutyával ,mielőtt vki belekötne,nem is ez a példa lényege!)

Én inkább adok neki néha a fenekére,minthogy az élet adjon neki egy nagy pofont,ami az egész életére kihat!!!

Biztos az a szülő is azt vallja,akinek meghalt a gyermeke,mert beült a másik gyerek mellé,aki elcsente apuka drága verdáját otthonról és vagánykodni akart,csak sajnos balul sült el!!Szerintem ő is azt vallja,sőt szerintem a vétkes szülei is,hogy lehet elkelt volna néhány pofon annak idején,hogy megtanulja a tetteinek igenis vannak következményei!Persze balesetek mindig vannak,de az értelmetlen tragédiák annyira nem kellenek!!

2012. febr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Aki sohasem kapott pofont, az csak ütni tud.
2012. febr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!