Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sajnos annyira ideges voltam,...

Sajnos annyira ideges voltam, hogy felpofoztam 2,5 eves lanyom. Masnal is megtortent?

Figyelt kérdés
Olyan rosszul ereztem magam utana,lelkiismeret furdalasom van.
2012. febr. 19. 09:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ezt én mind aláírom amit az utolsó válaszoló írt Popper Péterrel is teljesen egyetértek...de a büntetés vagy odasózás TÍPUSÁVAL nem. Én is megalázónak tartom az ARCON ütést!!! EZ A baj vele, nem az hogy dühében egyetlen egyszer odasóz a gyereknek szerintem...de senki nem azt írta hogy mi szentek vagyunk és sose történik nálunk semmi ilyesmi, csak hogy típusa kelt rossz érzést.
2012. febr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
80%

Én ennyi idősen azt csináltam vele-mert azért ő már elég okos bizonyos dolgokhoz-, hogy fogtam,betettem a kiságyba,hogy ha lenyugodott,majd szóljon és beszélünk,addig hagyjon békén,hisztizzen magában.És MINDEN alkalommal úgy vettem ki,h kitombolta magát,sírdogált,és kikérezkedett,hogy bocsánat anya,szeretlek.Nem én tanítottam erre,ez jött neki.Ha már nem volt kiságy,rázártam az ajtót(persze figyeltem rá!).Ha elszakadt a cérnám,és hű de sokszor volt/VAN ilyen,akkor vagy ez,vagy a fenekére kapott,egy figyelmeztető(nem fájdalmas) jellegűt.

Te most felpofoztad,érzed is h nem kellett volna,istenem,megesik,legközelebb már tudod mit kell tenned.Ne emészd magad,ettől nem lesz lelki sérült,én cifrábbakat is kaptam,normális vagyok.

Nyugi!:)

2012. febr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
43%

Az jó, hogy lelkiismeretfurdalásod van.

Az ha időnként elmegy a kéz, nem árthat meg. Ha gyakran előfordul viszont, annak egyre kevésbé lesz hatása !

Szóval NE szokj rá !!!!

Most kezd nyílni, érdeklődni, egyénisége nyílik, akaratos, figyelni kell, hogy mi váltja nála ki a hisztit, és megpróbálni elkerülni !

Ha már beleélte magát, akkor hiába, te vagy a felnőtt (bár nehéz, mi is emberből vagyunk, idegekből), de neked kell urrá lenned a helyzeten önuralommal. Különben méginkább azt fogja megtanulni, ha valami nem jól megy, akkor valóban hisztizni (verekedni,csapkodni, rombolni stb) kell, hiszen te is azt csinálod.

Szóval inkább szólj rá, hagyd a szobájában, nyugodt legyél, és mikor kisírta magát lenyugszik, utána megbeszélitek, és játszotok egyet.

Érdemes figyelni az időt, hogy ami úgy tűnik, hogy már őrült régóta megy, és a pumpánk totál fent van már, az lehet, hogy még csak egy 3 perces sírás, amit azért el kell tudjunk viselni hiszti nélkül. Nem kell magad hergelni, magadra figyelj olyankor.

2012. febr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

nem tortent meg soha (3 eves lesz a fiam) mégcsak nem is kiabaltam vele.

(valszeg mert engem gyermekkoromban mindket szulom brutalisan bantalmazott).


szerintem a veres nem nevelesi eszkoz, nem lehet elerni vele semmit.

de megtortent a baj, nyilvan te is igy latod, ha lelkiismeret furdalasod van. tedd tul magad rajta, és legkozelebb ne kovesd el ezt a hibat.


a lonak 4 laba van, megis megbotlik, bar a verest elitelem, de szerintem mindenki hibazhat, ha utana megbantad, es tobbet nem koveted el a hibat, akkor ne mard magad rajta, ne buntesd magad.

2012. febr. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ne legyen már lelkiismeretfurdalásod!Ugyan már!Ettől még nem leszel rosszabb anya,legjobb családban is előfordulhat.tényleg nem nevelési eszköz a verés és ne is szokjál rá.De egy pofon nem a világ vége!Van olyan,aki egy pofon nélkül nőtt fel??(Én a bünti-sarok híve vagyok,de egy két kézre-seggre csapás megesett már..).
2012. febr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!