Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sajnos annyira ideges voltam,...

Sajnos annyira ideges voltam, hogy felpofoztam 2,5 eves lanyom. Masnal is megtortent?

Figyelt kérdés
Olyan rosszul ereztem magam utana,lelkiismeret furdalasom van.
2012. febr. 19. 09:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Felpofoztad? Oké mindenkinél elszakad néha a cérna, de azért ez kicsit durva egy 2,5 évesnek. Én mindég a fenekére csaptam, vagy a kezére ha már több volt a kettőnél. Mit csinált? Máskor inkább a fenekére, vagy a kezére csapj.
2012. febr. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jo, nem utottem meg erossen,csak mar annyira felidegesitett.Mostanaban nagyon hisztizik, fog neki visitani, orditani es semmivel sem lehet lecsillapitani.
2012. febr. 19. 09:54
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Tudom, nem leszek annyira ON, de felpofozás az nagyon durva szerintem is :(( Még ha a kis fenekére üt vki mert elönti a köd az agyát, talán megértem, de az arcon ütés nekem nagyon gáz főleg 2.5 évesnél...nekem a lányom most épp ennyi épp elnézem, olyan kicsi még hogy lehet arcul ütni?? Pedig ő sem egy angyal tombol a dackorszak nála is... Volt már hogy erősebben megfogtam a vállánál vagy megszorítottam hogy figyeljen, vagy hangosan beszéltem vele, vagy rákiabáltam (nem vagyok egyikre se büszke) de még pofozásig gondolatban se jutottam :(
2012. febr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
első vagyok. Kisfiam 3 éves, ő is keményen hisztizett (most már leszokóban van), akkor nem foglalkoztam vele, vagy beküldtem a szobájába. Nyugodj meg. De azért máskor ne csinálj ilyet.
2012. febr. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

Nem attól rossz anya valaki ha egyszer elcsattan a pofon,hanem ha már észre se veszi.

Ülj le és gondold végig mit tettél,mennyire bánt,gondold végig mit értél el vele,max annyit hogy most lelkiismeretfurdalásosod van,és annyit hogy félni fog tőled a lányod.sajnos egy pofon is órási árkokat ás anya és gyermeke közt.és most én nem mondom,hogy velem nem történt meg,de én is adtam már egy kis szájra csapást,de soha többet nem fogok az biztos,azóta azon dolgozom,hogy azt elfelejtse.tanulj belőle te is,a verés a tehetetlen anyák eszköze,és nem tanít semmit.max félelmet kelt és ezt meg te sem akarod.

2012. febr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Köszi a lepontozást, remélem boldogabb lettél tőle!!! :))
2012. febr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Legközelebb számolj el tizig . Te vagy a felnőtt,neked már tudnod kell uralkodnod az indulataidon,ne mutass rossz példát a gyereknek.

Mindnekinél megeshet ,hogy elszakad a cérna, és dühből a fenekére,kezére,vagy arcára csap a gyereknek ezért ne edd magad.A jövőben azért ne tegyél szerintem ilyet,mert nem vezet jóra,az agresszió csak agressziót szül. Egy szó mint száz,felejtsd el,kérj bocsánatot,mondd el,hogy mérges lettél mert rosszul viselkedett,hisztizett ,legközelebb meg valami más módját keresd a feszültség levezetésnek,bár tudom ez idegörlő és baromi nehéz,de nem vagyunk tökéletesek mi szülők sem,hibázhatunk.

A pofont,vagy ne adj isten veréstmint NEVELÉSI ESZKÖZT,szánt szándékkal,tervezetten odasózni viszont abszolút elitélem,ettől lehet egy ember lelki nyomorék egész életére sajnos

2012. febr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
én nem pofoznám fel soha semmi pénzért, az olyan megalázó :( engem mindig pofozott anyám, így megfogadtam, hogy nem... érdekes, bármennyire is elszakad a cérna, nem az a reakcióm, hogy rávágok, hanem, hogy elkiabálom magam, hogy elég. persze, ez se sokkal jobb, de mégse emelek kezet rá és az agyam is kitisztul :)
2012. febr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
Sok nemleges választ kaptál, csak hogy megnyugtassalak, velem is megtörtént egyszer, pont ennyi idős volt a lányom. Annyira visított, hogy el kellett menni a játszóházból, és mellette ütötte az arcom és tépte a hajam. Ennyire durva műsort még sosem csinált. Nagyon berágtam és kapott egy pofont. Egyből magához tért, szóval használt a pofon, de utólag tudom, hogy másképp is megoldhattam volna, mondjuk ha engedtem volna neki még pár percet játszani. Nála mindig beválik ha engedek még egy utolsót bármiről van szó, ilyenkor nem szokott már hisztizni, szóval így kellett volna. Azóta nem volt ilyen esetünk, sem pofon, de ilyen komoly hiszti sem volt.
2012. febr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%

Azért nem hiszem, hogy itt mindenki olyan mintaanyuka. És még fokozzátok a lelkiismeret-furdalását szegény kérdezőnek! Ennyitől még nem lesz lelki sérült egy kisgyerek.

El kell fogadni, hogy a szülő is ember. Ilyen kicsi gyermekkel sokszor nehéz, az embert sok minden frusztrálja, és olyankor előfordul, hogy elszakad a cérna. Ettől még nem vagy rossz anyuka.

Ismered Dr. Popper Pétert? Én letöltöttem a netről a Szülő is ember című előadását. Ott azt mondja, hogy nem az a baj, ha felidegesít a gyerek, és ezért elszakad a cérna nálad. Ezt a gyerek is megérti, tudja ő, hogy rosszat csinált. Az a baj, ha előre megfontolt szándékkal vered. Pl. Az utcán hisztizik, jól felbosszant, és beígéred neki, hogyha hazaértek, kikap. Mire hazaérsz, már rég elszállt a mérged, mégis beváltod a fenyegetést. Na, ezt nem bocsájtják meg a gyerekek.

2012. febr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!