Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS szobatisztaság 3,5 évesnél?

SOS szobatisztaság 3,5 évesnél?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3,5 éves, óvodás. 2 éves kora óta nem hord nappalra pelust, a kakilás azonnal sikerült, a pisiléssel voltak/vannak gondok.

Amióta (szept.) óvodás, megszaporodtak a problémák. azóta sokszor a kaki is bemegy (korábban 1 évig nem kakilt be!!!, 2-3 éves kora között soha!), a pisi is gyakran. Vannak hetek, sőt hónapok, amikor nappalra szobatiszta, semmi baleset, hetekig még éjszakára is száraz, majd minden "összeomlik" és ott vagyunk, mint a legelején. Tehetetlenek vagyunk mind mi, mind az óvónők (akik egyébként nagyon segítőkészek).

Nem a készséggel van a gond, hiszen ha hetekig nincs semmi baleset, akkor alapvetően tudja kontrollálni a dolgokat. Mi inkább a figyelemre, akaratra gondolunk.

Minden ötletnek, segítségnek örülünk, nagyon el vagyunk keseredve.

Még annyit, hogy 15 hónapos a kisöccse, amikor megszületett, akkor rövid időre romlott a helyzet, majd utána hónapokig megint nem volt bepisilés. A kisöccsét nagyon szereti, az óvodát is, így tippem sincs, mi lehet a gond.


2012. febr. 18. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőméknél az derült ki, hogy az apa "hiány" okozta a bepisiléseket. Amióta apuci is sokat foglalkozik vele, esténként játszanak aktívan, azóta ez megszűnt. háziorvos ajánlotta nekik, próbálják ezt ki, és azonnal megszűnt a gond. A gyermek biztonságérzetéhez kellett apuci is.
2012. febr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előzőhöz csatlakzom!!Apa hiány nagy részben közre játszhat sőt a ovi is lehet hibás,mert ott már nem CSAK rá irányul a figyelem!A kistesó szintén lehet hibás az én fiam 5 hónapig bepisilt attól a naptól kezdve hogy megszületett a huga most jelenleg minden oké de nálunk is vannak vissza eső időszakok!Apa ráadásul külföldön dolgozik így az is dob a latba!Beszéltem nemegy nem kettő ovónővel nem környékbeliekkel,pszihológusokkal is 3-al azt mondták ez idő idő és türelem sosem szabad megszidni!
2012. febr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én is osztom a dolgot,bár nálunk az apával való játszás hancúrozás meg volt mindig,ő sokat foglakozik vele,de a szobatisztaság meg hasonlók mindig az én feladatom volt,aztán feladtam,mondtam én ugyan nem erőltetem.aztán apa kézbe vette csak úgy magától,na majd én,és azóta pisil wc-be.addig hallani se akart róla.aztán késöbb már szólt is,annyira nagy örömmel mondta az apának és vitte cibálta ki wc-be.Szóval van ebbe valami,de kis tesó és az ovi is ludas lehet.
2012. febr. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!