Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen lett szobatiszta...

Mennyi idősen lett szobatiszta a gyermeked? Módszered?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy ki hogyan, mennyi idősen és mennyi idő alatt szoktatta át a gyermekét pelusról bilire (vagy wc-re). Köszönöm, ha megosztjátok velem a tapasztalataitokat!
2012. febr. 4. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
22%

1.5 évesen már bilizett!

Zenélős bilit vettünk!Ennyi volt a titka!:)

2012. febr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1 évesen kapott egy zenélő bilit,másfél évesen szobatiszta volt.
2012. febr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A lányomnál nekem is könnyen ment, mert egyszerűen ráültettem a wc-re óránként, belepisilt és kész. De a fiam valamiért nehezebb eset. Ha sikerül rávennem, hogy üljön rá (zenélős bilink is van egyébként, de 2-3 alkalom után nem nagyon érdekelte már), akkor rögtön tudja mit kell tennie, nem ez a gond, egyszerűen csak nem tudom rávenni, hogy üljön oda. Rögtön elszalad, földhöz vágja magát, üvölt. 23 hónapos egyébként. Lehet még nem érett rá, nem tudom... :)
2012. febr. 4. 15:18
 4/10 anonim ***** válasza:
Kivártam, amíg maga kérte, hogy hagyjuk a pelust. Azonnal szobatiszta lett, gyakorlatilag baleset nélkül. Két és fél éves volt.
2012. febr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33 hónaposan magától 2 hét alatt. 1 hónap után már nappali alváshoz sem kellett pelus, 3 hete éjjelre sincs. 3 éves lesz 14.-én. Nyáron nem bírtam "leszoktatni" hiába volt a nagy meleg miatt gatyóba itthon. Szólt ha belepisilt/kakilt ennyi. De nem érdekelte a dolog. Így gyorsan rá is hagytam, és ment a takarítás 7 héten keresztül:-) De nem akartam a pelusba kínozni, amíg itthon voltunk. Tavaly novemberbe szólt, hogy kakilnia kell és ment a WC-re, a többi már ment magától ahogy írtam az első mondatokban.
2012. febr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ket es fel evesen es az volt a modszer, hogy nincs modszer. Volt bili, latta, beszeltunk neha rola, de ugy konkretan soha nem akart raulni, max jatszott vele. Ket eves kora korul nalunk volt harom napig az egyik nagyi, harom napig folyamatosan a bilivel kergette a gyereket, raultette, lemaszott a gyerek, megint raultette, ott akarta jatszatni, stb, vitte utana fel orankent a hazban korbe-korbe, hogy ra kell ulni. Ennek koszonhetoen utana a fiam mar nem is akart jatszani a bilivel, el akarta dugni a furdoszobaban a szekrenybe, hogy ne is lassa, mert elment tole a kedve.

Igy en ezt a modszert inkabb nem probaltam.

26 honapos volt, jott a nyar, egesz nap a kertben voltunk, medencezett, nem volt rajta pelenka, kiraktam a kertbe a bilit a fa ala es egyszer neman, szotlanul odament es belepisilt. Kb egy het alatt lett rendesen, balesetmentesen szobatiszta, elso 2-3 napban csak a kertben volt az, nagyon szorakoztatonak talalta a viragok, kovek celzott lepisileset, hasznalta a bilit, a hazban is bilizett, de voltak balesetek par napig, nem ert oda idoben neha.

De ez is elmult.

2012. febr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a fiam egy hete lett szobatiszta 2 év négy hónaposan.egy hét alatt sikerült,most érett meg rá.korábban is volt rá próbálkozás,pisilt és kakált is bilibe és wc-be is,de nem magától szólt,én vittem el.de akkor még nem volt rá érett.

most itthon volt egy hetet mert beteg volt,nem vittem bölcsibe.első naptól nem adtam rá pelenkát csak alváshoz.első két nap volt baleset,kérdezgettem is,hogy kell -e neki,ha sokáig nem pisilt,ráültettem.aztán a harmadik naptól szépen szólt,még séta közben is pedig bugyipelenka volt rajta.egyetlen egy kaka baleset volt,vendégségben voltunk,nem szólt,elbújt.ez öt napja volt,azóta egy baleset sem volt,bölcsiben is volt már két napot ,ott is pelenka nélkül,baleset nélkül.déli alváskor már nem pisil be,este még igen,de már nincs tele a pelenka,1-2 pisi van benne,úgyhogy gondolom lassan ez is alakulni fog

2012. febr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

2 év 2 hónaposan nappalra és éjjelre egyaránt, balesetünk sem volt éjjel sem. Nincs módszer, csak látta, hogy mi wc-re járunk, velem bejött mikor pisiltem. Aztán kijelentette, hogy nem baba nem kér pelust.


Se zenélő bili, se hipi szupi titkos technika :)Egyszerűen rá bíztam mikor érik meg rá értelmileg.

2012. febr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20 hónaposan lett nappalra (2 hét múlva már a déli alváshoz sem kellett pelus), 23 hónaposan éjjelre is szobatiszta a fiam. Nem volt módszer, levettem, megbeszéltük, hogy hova kell pisilni, kakilni, pisi ment rögtön, kaki csak a 2. nap este. Sima, mezei bilink van. Éjszakára meg már ő nem engedte feltenni a pelust, hiába volt reggel tele pisivel, 1 óra küzdelem után feladtam, és nem adtam rá. Nem pisilt be és azóta sem.
2012. febr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2 éves kora után kezdtem el próbálkozni a bilivel, de ha 5 percenként ültettem rá, akkor se pisilt bele, de két bilizés között simán összepisilte magát. Hagytam hát, pedig nyár volt, könnyű lett volna. Kb novemberben próbáltam újból és csodák csodája megtört a jég. Azóta szépen pisil kakil immár WC-be (bár a biliről WC-re is harc volt). A nappali alváshoz még nem mertem levenni a pelust, mert minden alkalommal belepisil. Persze lehet, ha nem lenne rajta nem pisilne be. Még azzal van gondunk, hogy nyilvános helyen WC-be nem tudunk pisilni (hipermarket, plaza stb) úgyhogy 2 óránál nem maradunk távol otthonról. Ha nyár lenne kint is elintézhetnénk egy parkban, kisfiú lévén ez nem lenne ciki (gondolom lányként sem annyira).
2012. febr. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!