Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennél, ha valami miatt...

Mit tennél, ha valami miatt figyelmeztetnéd a gyerekedet, és az a képedve röhögve tovább csinálja a rosszat?

Figyelt kérdés
4 éves lány. 3-4szer szóltam, hogy ne ugráljon, felajánlottam más játékot, ennek ellenére tovább folytatta, miközben jót röhögött rajtam. Te mit tennél ilyen helyzetben? (Sarokba nem áll be, ill. kijön, ágy, szoba, hasonló...)
2012. febr. 16. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyermek addig feszíti a húrt ameddig a határ van. Nálatok a határ nagyon messze van meghúzva és addig megy el ameddig csak lehet. elöfordulhat hogy határ nincs is így a gyerekre minden rá van hagyva.


Hol a te határod. Nálunk egy eröteljes rászollás, vagy ha süket akkor egyszerüen befejezve a móka, nincs tovább játék, lehet mindent össze szedni, de általában elég az erös rásolás.


DE ami a nevelés lényege. A büntetés mindig függjön össze a bünnel. Azért röhög mert kínlódik, és keresi a határt de nincsen. még a röhögés sem hozza ki belöled.

A büntetést elöre be kell jelenteni, ha még egyszer ez lesz akkor abba hagyjuk a játékot, akkor össze kell szedned a játékaidat amit szétdobáltál stb... és amikor legközelebb megteszi már rögtön ugrani is és betartani amit igértél. ez a határ. ha ráhagyod ekkor is csak igérgetsz fenyegetözöl de végén nincs ott a beigért büntetés akkor csak röhög rajtad.


ne félj a sírástól. a gyerekeket sírnak, hisztiznek ez a düh levezetése, mert bizony ki nem dühös ha az anyja bele szól a jó kis mókába.


egyszerüen légy tudatos és ha beigérsz valamit akkor nicns még több alkalom akkor ennyi volt. ne üsd, ne csugd a szobájába, de pl leülhettek a kanappéra lenyugodni majd kapja meg a büntetését, ami függjön össze amit tett.


mi volt most az ok amin kiakadtál? és röhögött rajtad egyet?

2012. febr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy nem áll be a sarokba. Ha kijön, visszaviszem és kész. Egészen addig folytatjuk ezt, amíg ki nem bír ott kb. 4 percet egyhuzamban.


Egyébként nálam az vált be, hogy elveszem a kedvenc játékot. Kétszer szólok csak. Először elmondom neki szépen kedvesen, hogy ne ugráljon. Ha nem hallgat rám, figyelmeztetem, hogy el fogom venni a játékát ha nem hagyja abba. Ha tovább csinálja, akkor fogom a játékot és felteszem a szekrény tetejére jól látható helyre. Csak másnap kapja vissza leghamarabb, ha jól viselkedik. Nekünk ez vált be legjobban. Mióta ezt alkalmazzuk, egyre inkább hallgat a szép szóra is, már ritkán kerül fel a kedvenc a szekrény tetejére.

2012. febr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ezek hasznos válaszok,én is alkalmazni fogom,köszi neketek
2012. febr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A gond most éppen az volt, hogy ugrált, és mivel alattunk is laknak, rászóltam, hagyja abba.

Egyre jobban behergelte magát, és csak viháncolt össze-vissza.

Egyébként nincs minden ráhagyva, és ha valami nem úgy van, ahogy neki tetszene, akkor megy a hiszti. Azzal sem ér el semmit, nem szoktam olyankor engedni, de pl. ma is kerek 1 órán keresztül ment a kiabálás, toporzékolás. Ill. pár percre abbahagyta, bocsánatot kért, és azt hitte ettől én engedni fogok. Ámikor látta, hogy nem így van, újra nekikezdett.

Komolyan, ilyenkor már a falnak megyek tőle. Fogalmam sincs, mitől kattan be időnként, mert pl. tegnap igazi tündér volt.


Büntetés eddig nem vált be, ha elveszek valami játékot, utána már dacból nem kell neki. Ha leültetem az ágyra, akkor végig ordít, dobálja magát. Ha kicsit megnyugszik és mondom, hogy mehet tovább, akkor megint csak elkezd dacolni, hogy még-még, mindezt torka szakadtából üvöltve.


Már-már azt gondolom, valami pszichés problémája van, de ha jól belegondolok, akkor többnyire velem csinálja a műsort, így az is lehet, hogy a személyemnek szól...


Kivagyok eléggé, nem tudom, hol rontottam el. Foglalkozom vele eleget, ez meg is látszik rajta, mert nagyon okos.

2012. febr. 16. 20:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!