Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az hogy csak akkor...

Miért van az hogy csak akkor érsz el valamit ha magánrendelőbe viszed a gyerekedet? Tanúságos l en t

Figyelt kérdés
3 évesem ezen a télen 4 hetente mindig befullad. Nem krupp hanem ilyen nyák nem akar felszakadni csak mikor már majd meg fullad. Steroid spray+ KÚP meg ha kell antibiotikum. A lényeg hogy meguntam és mondtam a gyerekorvosnak hogy ki akarom vizsgáltatni. Azt mondta ne menjünk magánba majd ő elintéz mindent és kér időpontot az SzTK-ba. Még állóhely sem volt a váróban szinte és csak a papír beadására majd egy órát vártunk a mosdatlan kisebbség között/tiszt a kivételnek/. Adom a beutalót és közli a nő hogy nem jó ajtónál állunk mert pulmonológia nem gasztroenterológia van a papíron. Átmentünk a pulmon ajtóhoz ahol közölték hogy az időpontunk meg nem ide szól úgyhogy nincs. Na én bementem a 28 hetes nagy pocakommal a dokinőhöz és mondtam hogy írjon be a magánrendelőjébe mert én ide többet az életbe nem jövök vissza szívni meg szívatni a munkából kikért férjem meg a 3 évesem. Ő mondta hogy ott nagy szeretettel vár de itt időpont nélkül leszar. Na oda is egy 10es. Ezt nem lehet anyagilag bírni .
2012. jan. 18. 15:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Írd meg ide, tanulságos lehet másoknak:

[link]

2012. jan. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak hasonló tapasztalataim, de én a rendelőig sem jutottam el, már a telefonon kiakadtam, amikor időpontot szerettem volna kérni, lekezelő stílusban beszéltek velem. (sztk-szemészet). Mindenesetre kértem egy időpontot, ami 8 hétre rá volt :-(, és utána kértem időpontot egy magánrendelőbe, ahova másnap mehettünk is, nagyon kedves volt mindenki, a kislányom nem félt, ajándékot is kapott, és meg is gyógyították.

Én ezentúl sztk-val nem is próbálkozom, ha a gyerekemről van szó, inkább fizetek érte.

2012. jan. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ez az egészségügy egszerűen szörnyű.Szégyen ami itt folyik.

Sajnos én is magánorvoshoz járok,mert az sztk-s-hoz inkább nem megyek.Bár karácsony előtt kénytelen voltam elmenni az sztk-s nőgyógyászhoz,mert nem volt pénzünk elmenni a sajátomhoz,akihez 15 éve járok.Ő is magánorvos lett időközbe s 12 000 ft egy vizsgálat.

Szóval elmentem az sztks-hoz s kereken 4 percet voltam bent,mert szó szerint kidobott,hogy én ne mondjam meg neki,hogy én milyen vizsgálatot szeretnék,majd ő eldönti.

Egy egyszerű labort kértem.Végül kitöltötte,de közölte ő neki ne vigyem vissza az eredményt!

Egyszerűen szégyen s gyalázat,amit ezek képzelnek magukrólRákényszerítik az embert,hogy magánorvoshoz járjon,mégha nincs is rá pénze.


4 gyerkőc anyukája

2012. jan. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

ÓÓÓ..hány ilyen történetem van. Hosszú lesz, de érdemes elolvasni:

Pocakosat mesélek.

35 hetes terhes voltam. veszélyeztetett. Fiam 1,5 éves volt. Orvoshoz vittem vasárnap reggel, mert nagyon hányt, kapott szurit. Este bevittem az ügyeletre, mert pihegett, nem ment le a láza. Kapott szurit. Másnap reggel újra orvos, mert fekszik, piheg, lázas, nem eszik, nem iszik, köhög is és megy a hasa. Semmi gond, van ilyen vírus. Lázcsillapító, normaflore, smecta, sinecod. Hazaküld.

Délután felhívom, jöjjön ki mert szerintem nagy a baj, ez a gyerek sose feküdt így, alig él. Kijön, semmi gond, erős gyors lefolyású vírus. Lázát már nem tudtam csillapítani. Másnap reggel felhívom újra, hogy bevinni már nem bírom, de ez a gyerek levegőt is alig kap. Már 40 fok körüli a láza, nem is megy lentebb, és egy kortyot nem bírok bele erőltetni. ÓÓÓ, nyugodjon meg anyuka, másnál is így van, de délután kimegyek volt a válasz.

délután felhívtam egy maszek dokinénit egy 50 km-re lévő városba. Azt mondta nagy szerencsénk van, épp a mellettünk lévő városban ügyel, menjünk át soron kívül fogad (ezt ugye tudni mit jelent). Átvittem autóval a gyereket 35 hetes terhesen, jeges úton a másik városba 20 km.

Ránézésre azt mondta ez a gyerek ki van száradva, már kötötték is be az infúziót, de közben vérvétel és röntgen. Kétoldali tüdőgyulladás, ráadásul a gyulladás értéke 5 helyett 380 volt.

1,5 hét kórház. Meg ugye tejelés a dokinéninek. De sajnos ő csak ügyelt ebben a kórházban nem dolgozott. ezért nem voltunk senkinek a kegyelmezettje. 1,5 hét után hazaengedtek na most figylejetek: arcüreggyulladás, középfülgyulladás, tüszős mandulagyulladás. És 150es gyulladás érték. ennyit a kórházakról.


3 napot voltunk itthon, mikor egy este rohantam vele az ügyeltre, 40,5 volt a láza, folyt a nyála szó szerint. Jól lecseszett a dokinő, hogy este 9-kor miért nem alszik a gyerek és hogy a lázcsillapítás az én dolgom. És nézegette a pöttyöket a hátán (ami ugye a láztól ) és felírt gomba elleni szert. Itt nem volt pénz nálunk...haza is küldött. Másnap délelőtt a szegedi gyerekklinikán infúzión feküdt újra a gyermekem. 2 hét. És azt mondták feljelenthetném, de kinek volt már kedve szülés előtt ilyenekhez.

Ennyit ha nincs pénz az embernél..:(

Azóta sok sok pénzt költök és csakis magándokihoz hordom. Sajnos ha tetszik ha nem muszáj, mégegyszer ilyet nem akarok átélni. azóta nem is volt gond. Amióta fizetek, azóta rendes ellátást kapnak.

Bocsi a hosszúságért, de jól is esett kiírni.


Egyébként ezalatt az 1 hónap alatt 4 fajta antibiotikumot kapott meg 11 ilyen olyan gyógyszert. És az infúzióról nem beszéltem. Több mint fél év kellett, hogy újra felerősödjön.

2012. jan. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mégegy, de rövidebb. A kicsi egyáltalán nem evett, de semmit, és fogyott 2 kilót. Ez 10 kiló alatt ugye sok. Kértem időpontot kórházba. 5 hónap!!!! mondok addig éhenhal a gyerek. Mert szó szerint nem evett. azt mondta, nincs mit tenni. Ha összeesik vagy valami akkor vigyem a sürgősségire.

Persze nem vártam meg, vittem maszekul.

2012. jan. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
én tehresen voltam így a doi ráírta nagy betűkkel a beutalómra hogy sürgőős hatalmas pocakkal, senki át nem adta a váróhelyét ez még hagyján de a nővérke közölte hogy addig el se veszi a beutalóm míg a bent lévők el nem fogynak. otthagytam őket mert már erre ráment egy órám elmentem egy magánkórház rendelőjébe időpont nélkül azonnal fogadtak 5 percembe telt a vizsgálat egy 5ezresem bánta.
2012. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Alap,hogy magándokihoz járunk. Az sztk-ba csak akkor teszem be a lábam,ha valamelyik orvos épp ott van. Szörnyű állapotok között várni órákat,köszönöm,nem. Szerencse,hogy meg tudjuk fizetni a magánorvosokat.
2012. jan. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Fiunk tej- és tojásallergiás, és emellé társul egy súlyos atópiás dermatitisz.

8 hónapos korában kerültünk először kórházba a bőre miatt. Mivel kicsi gyerekről volt szó, sürgősségivel előrevettek bennünket, így 2 hónap múlvára kaptunk volna időpontot a bőrgyógyászhoz. A bőrével fektettek be bennünket, benn voltunk 10 napot úgy, hogy bőrgyógyász nem látta.

Beutaltak bennünket a szegedi gyerekklinikára. Reggel 9-re volt időpontunk, délután fél1-kor szerintem csak azért hívtak be bennünket, mert kitartóan ott ültünk, mikor már senki sem volt, akkor is.

Mikor kijöttünk a kórházból, kerestünk egy magánbőrgyógyászt, majd ugyanígy egy magán-gasztroenterológust, amikor felmerült az ételallergia gyanúja.

A két doki alkalmanként 10ezer forint. Most már csak 3 havonta kell járnunk, de az elején...

2012. jan. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Csak pislogtam amikor olvastam a történetket.Én el sem hiszem, hogy ilyen van... Na jó, de mert 1x velünk is megesett, de amúgy mivel nem tudom megfizetni a magánt sztkba járunk és teljesen meg vagyok elégedve velük. A gyerekorvos ha hívom jön, ha leviszem hozzá a gyereket megismeri, megvizsgálja, gyógyszert ír fel, ha esetleg olyan a dolog elküld másik orvoshoz. A laborba kisgyerekeseket, kismamákat soron kívül fogadnak. Hűű, lehet hogy jó helyen lakom? Pedig itt is rengeteg panaszt hallani rájuk, de ehhez foghatóakat amiket ti írtatok nem.

Sajnálom, hogy veletek ilyenek megtörténtek, nem is értem, hogy az ilyen emberek miért mennek orvosnak és teszik le az esküjüket...

2012. jan. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én is mindig magándokihoz járok mindenért, de a terhességem miatt volt hogy 2 hetente magándoki. Ha beteg a nagy akkor kihívom a gyerekorvost házhoz az egy 5ös. +vitaminok, gyógyszerek. csak decemberben 60ezer ment el ilyenekre. Na mondom most kipróbáljuk az SZTK-t én hülye. Egyébként a magánnal az a baj, hogy csak diagnózist állít fel és elküld vizsgálatra a kórházban pl röntgen, vérvétel,stb. ezért gondoltam hogy egy kalap alatt letudom :D Nem tudtam le csak forrongok azóta és imádkozok, hogy nem szedtünk e össze valami leprát...
2012. jan. 19. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!