Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Iratnád Waldorf iskolába a...

Iratnád Waldorf iskolába a gyerekedet?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik az oktatási rednszerük, de vajon elfogadják a felső intézmények, hogy nincs osztályozás? Így mi alapján apnak pontokat? nem értem az egészet. Vajon mennyibe kerül egy ilyen iskola?
2012. jan. 10. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem íratnám, pedig pedagógusként ismerem és pártolom a Waldorf-módszer ideológiáját. De egyszerűen az egyetemekre nem készít fel, nem szoktat rá a hajtásra (ami tetszik-nem tetszik, az élet része, és meg kell szokniuk). Értékelés persze ott is van, csak teljesen másképp, mint ahogy az megszokott.


Nagyon jó kezdeményezés, de egyszerűen nem adaptálódik a későbbi elvárásokhoz, így nem választanám a gyerekeimnek.

2012. jan. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Gyerekek jól érzik benne magukat. Én mégsem íratnám oda az enyémet. Egyszerűen azért, mert a normál típust nem tartom rossznak. Ugyanúgy felveszik Egyetemre e Waldorfost, és ugyanúgy nem. Az a szorgalmától függ. De tulajdonképpen a rossz tanuló gyerek ott végigbulizhatja az évet, mintha semmi baj nem lenne, és ezt tartom rossznak, az értékelési rendszert meg szubjektívnek.
2012. jan. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én Waldorf oviba és iskolába jártam. Az ovi nagyon nagyon jó volt, a szomszéd oviból folyamatosan szökdöstek át a gyerekek:D

Az általános iskola is jó volt, nem osztályoznak, szöveges értékelés van.

Gimibe is jártam, ott már osztályoznak valami szinten maguknak, a bizonyítványba nem kerül bele.

Az érettségi nem tudom hogy van, idén érettségizem de már nem Waldorfba, hihetetlen a Waldorf és az állami iskolák között a különbség. Én a helyedben Waldorf gimibe biztos nem iratnám, ismertem olyat akinek nem fogadták el, a nővéremnek is Waldorfos érettségije van, ő főiskolára is járt.

Azért jó a Waldorf iskola, mert többet vannak a levegőn, töbet mozognak, 2 nyelvet tanulnak, kézműves foglalkozások vannak, mi házat is építettünk:) kertet gondoztunk, felkészít az életre valamilyen szinten. Ha úgy döntesz hogy Waldorfba iratod, a gimit hagyd ki szerintem, és NAGYON VÁLOGASD MEG hogy melyikbe iratod. Hiába hogy nagyon jo a rendszer, a mai világban már nem annyira figyelnek a gyerekre, hiába ez a lényege a sulinak. Ahova én jártam azt a szülők alapították, szülők is voltak sokan közülük a tanárok, nemtudom mennyibe került, mivel 5tesóm van, mi azthiszem ingyen vagy nagy kedvezménnyel jártunk, de úgytudom 100körül simán megvan egy magán iskola ami azért magasan üti az átlag állami iskolákat. Ha van még kérdésed ird meg nyugodtan most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2012. jan. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja és hogy én iratnám e? Gimibe nem, de áltakánosba lehet én még a Montessorin gondolkodom de az megfizethetetlen számomra, az is hasonlo. Az oviba meg nem gondolkoznék, egyértelmű:)

De még csak most tervezzük a babát, nem lehet tudni mit hoz a jövő:)

2012. jan. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk aktuális az iskolaválasztás, és az ismeretségi körben több gyerek jár Waldorf oviba, ami tényleg szuper, imádják. Beszélgettem olyannal is, akinek a gyerek ilyen iskolába jár, ők nagyon szeretik, nem kínlódnak a gyerekek a tanulással, mert élménnyé teszik számukra, plusz azért ez egy elég „zárt kör”, sok a szülőkkel közös program, így az esetleges problémákat is könnyebb megoldani.

Olyat nem ismerek, aki Waldorf gimibe járt, csak olyat, aki „egyéb” alternatív iskolába, ő azt mesélte, szerette a sulit, de most visszanézve azt mondja, neki nem lett volna való igazán, mert neki több szabályra lett volna szüksége, így kicsit „elkallódott” (értsd: nem tanult eleget, mert nem volt rákényszerítve). De nyilván más, aki motiváltabb, annak ez is jó lehet.


A konkrét kérdésedre válaszolva: én alsó tagozatban íratnám ilyen suliba, de nem vagyok biztos benne, hogy utána átvennék mondjuk egy 8 osztályos gimibe. Azt gondolom, alsóban az lenne a fontos, hogy a gyerekek megszeressék a tanulást (miközben nyilván megtanulnak írni-olvasni), de ahogy mostanában körülnéztem a „normál” iskolákban, nagy részükben már elsőben versenyistálló hangulat uralkodik.

Ami még nálam a Waldorf ellen szól, hogy sok helyen elég komolyan veszik az antropozófiai-keresztény vonalat – persze aki ezeket magának közelállónak érzi, annak ez pozitívum.


Úgy tudom, Budapesten 30-35 ezer forint körül volt eddig havonta a díja, de mondjuk lehet, hogy ezen változtat az új közoktatási tv., ha mondjuk nem támogatják majd őket (nem tudom, csak híreket olvastam erről).


Számomra az is kérdés, írathatja-e az ember „csak úgy” Waldorf suliba a gyerekét, mivel az olyan ismerőseim, akiknek ilyen oviba járt a gyerekük, azt mondják, iszonyú a túljelentkezés, és elég kétséges, felveszik-e őket (ez szintén bp-i infó).

A Montessori nekem

2012. jan. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

(Nem fejeztem be az utolsó mondatom:)

A Montessori nekem talán még szimpibb, azon nem érzem a fenti hátrányokat.

2012. jan. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3-4.vagyok

Az igaz h lustább gyerekeknek nem nagyon ajánlott ezek a sulik, mert elég szabad, és elkallódik a figyelmük, nem tudnak aztán mit csinálni velük, akit ösztönözni kell a tanulásra annak nem túl jok ezek az iskolák.pl az első osztály feltétele h megtanul a gyerek irni, olvasni, na az én hugom nem tanult meg és átengedték, nagy hiba volt folyamatosan átngedték és 4.es korában tanult meg nyögve nyelősen olvasni, és a mai napig iszonyat rondán ír és sokszor helytelenül(16éves).

Nálunk "szabadvallás" óra volt, ami nem kötelező, bibliai történeteket meséltek és rajzolnunk kellett róla.

2012. jan. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

külföldön nagyon sokat ér.

a Waldorf-diploma is jó szerintem ( 12. évfolyam éves munkájára kapnak)

2012. szept. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Waldorf gimibe járok, nagyon szeretem és csak jókat tudnék mondani! Akit érdekel, az nyugodtan kérdezhet üzenetben bármit!
2012. dec. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!