Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2év körüli gyerekedet érte...

2év körüli gyerekedet érte már olyan baleset hogy folyt a vére? Elesett, megszúrta/vágta magát? Ha igen hányszor?

Figyelt kérdés
2011. dec. 20. 21:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Egyszer úgy földhöz vágta magát a konyhába,hogy kicsit felszakadt a szája miközben a kőhöz koccant a foga... megijedtem nagyon és ő is megijedt,de onnantól legalább már nem úgy hisztizett,hogy földhöz csapta magát.
2011. dec. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Oda akart nekem hozni egy tányért, hogy azt is mosogassam el (segített lepakolni az asztalt), megbotlott és elesett vele. A tányér összetört, az ujjából jött a vér. Én sajna bepánikoltam. (Ja, közben a 6 hónaposom is ott üvöltött a járókában) Felhívtam a gyermekrendelőt, akik azonnal mondták hogy mit csináljak és két perc múlva ott voltak! A doktornő ellátta a gyereket, de aztán közölte, hogy inkább engem kellene ellátni, mert fal fehér vagyok még mindig, amikor a lányom már jól volt...

Nem bírom a vért sajnos.

Ennek már 2 éve, azóta szerencsére semmi ilyen nem történt.

2011. dec. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Egyszer fejre állt a Nyuszi motorral, még kisebb volt, olyan 16-17 hónapos. Ügyelet és kórház lett belőle, 2 foga visszanyomódott az ínyébe, ami felhasadt, ömlött belőle a vér. Pár napig fel volt duzzadva a szája, 1 hétig csak pépeset ehetett, az első napokon csak folyadékot fogadott el. De szerencsére nem látszik a fogán, most 18 van neki, szépen vissza kijött az a 2 is és nem feketedett el, szerencsére.

2 év 3 hónapos fiú

2011. dec. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az elsőnél még pici volt.A férjem a kazánt takarította és fölforrósította a radiátorokat.Tudtam,hogy nagyon forró,de elfelejtettem és ahogy kinéztem az ablakon odaért a lába és lekapta a bőrt.Most is bekönnyeztem,hogy ekkora fájdalmat okoztam neki.A második esetnél egy kis székre térdelt föl és a támlába kapaszkodott.Az a szék viszont mint kiderült könnyen billent és arcra esett.Ott egy kicsit vérzett a szája,de szerencsére nem tört le a foga vagy ilyesmi.
2011. dec. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hú de durva balesetek! Nekünk véres nem volt, de egyszer a fiam amikor tanult felállni, a működő konvektorba kapaszkodva állt fel. Akkora vízhólyagot azóta se láttam mint ami a tenyerén lett, 1 hétig hordtam kötözésre. Szerencsére nem maradt nyoma.
2011. dec. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

- 9 hónapos volt,mikor annyi időre vettem le róla a szemem, míg a tejpépet összekevertem, és addig felmászott a kiskanapéjára, amivel abban a pillantban felborult, orral a kőnek, elkezdett vérezni, én bepánikoltam, és rohantunk a kórházba(semmi baja nem volt, csak én rémültem halálra)

- 14 hónapos volt, amikor a mamánál elsett a nyuszimotorral, és olyan szerencsétlenül, hogy X alakban felszakdt a szája, szintén sebészet, mondták pár napig dagadt szájú lesz, de rendbe jön. Semmi nem látszik

-15 hónaps volt, mikor elmentünk nyaralni, és este már a fáradtságtól, és a túlpörgéstől, elesett és pont az asztal lábába ütötte be a száját, ismét felszakadt.

rá 1 hétre a boltban szalast, és siekrült ismét szerencsétlenül esnie, és a szája ismét felrepedt.

Én már ki voltam, hogy vagy ő ilyen "esetlen"vagy én vagyok figyelmetlen. MNost már 19 hónapso, és mióts lecseráltünk a nyári szandiját, azóta nem esett utcán, vagy futás közben. De amúgy sem. REemélem így is marad, elég volt ennyi, ilyen rövid idő alatt.

2011. dec. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Volt már ilyen párszor, most 17 hónapos a kisfiam. Kétszer úgy esett el otthon, hogy beütötte a száját/fogát, kicsit vérzett az ínye vagy a szája belseje, de szerencsére a fogával nem lett gond. Egyszer egy nagy kaviccsal a kezében elesett, az ujja végén lett egy csúnya seb. A legsúlyosabb az volt, amikor a szobájában nekiesett úgy a szekrény sarkának, hogy a fülét felszakította kb. 1 cm hosszan, szét is nyílt és dőlt belőle a vér. Majdnem bevittem a kórházba, de a férjem megnyugtatott, hogy nincs akkora baj. Lekezeltem, mára már csak egy kis vékony heg maradt.
2011. dec. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
igen,a szája vérzett.még mászott,kicsi volt.ült a szobaajtóban,én mentem volna ki.el akartam lépni mellette,amikor négykézlábra állt és hirtelen elkezdett mászni.olyan gyorsan történt,hogy nem tudtam megállni és elesett,beverte a száját
2011. dec. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos. Voltak apróbbak, de a legrosszabb most aug.20-án történt. Kisfiam imádja a traktort és ha az apukája v a papája mennek vele, akkor ő is mindig akar. Férjem aznap parkosította az udvarunkat, a traktor alapjáraton járt. Kisfiam kint volt, aztán bejött hozzánk (én az egy hónapos kisfiunkkal voltam bent meg egy barátnőmmel.) A barátnőmet kikísértük 3an és odamentünk apához meg a berregő traktorhoz.én a traktor egyik oldalán, férjem a másik oldalán állt. Kisfiunk odament a férjemhez, aztán elindult vissza hozzám. Mi mind a ketten pont akkor fordultunk el. És már csak arra lettünk figyelmesek, h ordít, és ömlik a vér a bal középső ujjából. Gyorsan beszaladtunk vele és sajnos szembesülni kellett vele, hogy belenyúlt egy mozgó alkatrészbe és levágott az ujjából egy darabot. Szörnyű volt.......:((((((((((((((((((((((((((

Gyorsan hívtam a mentőket. Kijöttek, lefertőtlenítették, és elvitték a János kh-ba! Férjem ment vele, nekem maradnom kellett szoptatni a picit, de aztán mi is utánuk mentünk. Sajnos meg kellett műteni, össze kellett varrni neki. Nyílt seb volt.

Nem kívánom senkinek, csak egy pillanat volt az egész h elfordultunk mind a ketten, és nem értjük, h miért nyúlt oda, egészen pici kora óta traktorzik. Bánatomra azóta sem fél tőle.....

2011. dec. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

12 hónapos korában: kanapé és a szekrénysor között pont annyi hely van, hogy el lehessen menni... na ott rohant a kisfiam és mit ad Isten? hát kiugrott elé a szekrénysor ;) a homlokán volt pár napig a nyoma, tök középen.


13 hónaposan: beteg volt, hűtőfürdőt készítettük, szórakoztattam a kád mellett míg fojt a víz, megharaptam kicsit amitől annyira nevetett, hogy "beleharapott" a kádba. a felső ínye szétrepedt függőlegesen, a szája pedig vízszintesen, ömlött belőle a vér :((( az volt talán a legdurvább, szó szerint folyt a szájából a vér :/


hisztizett, vittem be a szobájába büntibe, pont az ajtó előtt kivágta magát a kezemből én meg már benn volt a lendületbe, nem bírtam már megállni, így kapott egyet az ajtófélfától :((( az lelkileg volt a legrosszabb, még mindig görcsbe rándul a gyomrom :(


kb. 15 hónapos volt, álltunk(!!!) és néztük az autókat, egyszer csak fejre állt és szétszakadt a szája. még mindig nem értem hogy volt képes elesni!!!


nyaralás: kátyúba lépett, hatalmasat esett, az első foga letört :(


motor: fejre állt, se a homlokán, se az orrán nem maradt bőr és "természetesen" a szája is felszakadt.


olyan 2x volt, hogy a szomszéd kis utcában a beton repedésben úgy esett el, hogy elharapta a száját, és egyszer az állára esett, az is vérzett kicsit :(


a térd, könyök vérzéseket le se írom :/


van egy kisebb medencénk a kertben, oda háromszor esett bele. persze véletlenül, szaladt, a medence oldalán megbotlott és beleesett. mindig ott vagyok mellette de novemberben ez már hülye vicc volt így tavaszig ki van tiltva a hátsó kertből :)


azt nem tudom, hogy tipikus rosszfiú, vagy kis ügyetlen esetlen? :)

2011. dec. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!