Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2év körüli gyerekedet érte...

2év körüli gyerekedet érte már olyan baleset hogy folyt a vére? Elesett, megszúrta/vágta magát? Ha igen hányszor?

Figyelt kérdés
2011. dec. 20. 21:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A fiamat csak kisebb balesetek érték még. Szaladt az utcán, nyár volt, rövid naci, elesett, a térdét ütötte meg, ami vérzett.

Másik eset, belenyúlt egy kiálló szögbe, az felhasította az ujját, az is vérzett.

Szerencsére (kopp-kopp-kopp) ezek mind kisebb balesetek voltak, nagyobb baj nem lett belőlük.

2011. dec. 21. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak mindig a szája vérzik.

Ha esik mindegy hogy akár hanyatt akkor is valahogy a száját harapja meg.Ilyen többször előfordult 2 éves koráig és azóta is, most 3 éves.

Fú én attól nagyon megtudok ilyedni, mert a nyállal keveredve olyan soknak tűnik a vér...fhúú..

Illetve tavaly volt olyan hogy engedtem le a kádba a vizet, azelött mindig megvárta míg lefolyik mert integetett a víznek és elköszönt :), és egyszer anyira köszöngetett hogy belenyult alefolyóba és beszorúlt az újja.Ahogy húztam ki neki, megvágta, de nem volt vészes.

2011. dec. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nekünk 1 volt de nagyon durva (legalábbis nekem sokkoló volt) kb 2 hónapja, akkor volt 1 hete 2 éves. Hazajöttünk a sétáról és az előszobában mondta a lányom, hogy pisilnie kell. Mondtam hogy jó gyorsan leveszem a kabátját, erre ő mondta, hogy nem, majd ő egyedül. Na, ebből lett a baj. :(

A két keze hátul bekadt és ahogy rángata elbotlott, elvesztette az egyensúlyát és a kabátjában hátul maradt kezekkel arccal előre eldőlt (kb mint egy liszteszsák). A homloka pont az előszobafal élébe csapodott a szája meg a járólapba. :(

Kb 2 mp volt az egész én fel sem fogtam, csak amikor már üvöltött. Felkaptam és vérzett a feje, a szájából is dőlt a vér. Én majdnem rosszul lettem, mert akkor még nem tudtam (a doki mondta), hogy a fejsebek nagyon véreznek, jobban, mint amekkora valóban a baj. A ruhája pillanatok alatt csupa vér lett. Hívtam a férjem (szerencsére 5 percre dolgozik), rohantunk a kórházba, én addig próbáltam elállítani a vérzést, de nem nagyon ment.

A lényeg, hogy 3 cm-en szétnyílt a homloka a lányomnak, ráadásul jó mély volt a seb, szerencsére röngenen nem találtak semmit és a hajas fejbőrön volt a seb, szóval nem fog látszani (igaz, akkor leborotválták ott a haját, de már szépen nő). A jobb első foga meg felcsúszott egy picit, 1 hétig csak pépeset tudott enni. :(

2011. dec. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Igazából ő már 5 éves, és nem egy balesetes gyerek, de azért volt pár.

Ő is többször koccant a kád szélével, hol vérzett, hol nem.


Kb másfél éves lehetett, amikor elszaladt a szobájába, ketten mentünk pár lépéssel mögötte. Pont úgy esett el, hogy a homlokát a küszöb szélébe verte, nem vérzett, de óriási pukli volt rajta vagy 6 hétig.


2 és fél éves volt, amikor sétáltunk. Elvágódott, kirántotta a kezét a kezemből, és pont egy olyan kis kavics érte a földön a homloka közepét, hogy felszakadt. Ömlött belőle a vér, kb 10-15 percnyire voltunk az orvostól, de a férjem nem bírja a vért, szóval előre küldött gyerekestől. A piszok nehéz, üvöltő, elforduló, menni nem hajlandó gyerek az egyik kezemben, a kb 100as zsepivel próbáltam elállítani a vérzést, még valahogy haladnom is kellett, miközben a férjem egy sarokkal arrébb ájult el. Szerencsére hamar összeszedte magát és utánunk jött, de mire elértünk a célig, már nem is vérzett. Kapott egy ragtapaszt a fiam, amit kb 1-2 hétig hordott.


Ez egyértelműen a mi hibánk volt, de emlékezetes. Épp enni kezdtünk volna, a férjem tette be az etetőszékbe, amikor csöngettek. Hirtelen ugrott ajtót nyitni, teljesen kiment a fejéből, hogy ő a gyerek övét köti éppen, én meg nem is láttam, mert az asztal takarta. A fiunk ugrott utána, jó nagyot koppant a járólapon. Üvöltött rendesen, de nem vérzett és puklija sem lett. A sors fintora, hogy a védőnő jött épp randomlátogatásra...


Amik a családdal történtek:


Én a forró teát rántottam magamra annó 2-3 évesen, több hónapig hordtak kötözésre, ma is megvan a nyoma.


A férjemet egy banya lökte fel a mozgólépcsőnél (marhára sietett...), az egyik ujjának a hegyét levágta. Visszavarrták, de azóta nagyon érzékeny rá, ha a keze (vagy bármi) vérzik.


Anyukám a gyógyszertár ajtajával vágta le az ujját, neki vissza sem tudták varrni.


Az unokatesóm meg szó szerint kivasalta a karját, a combjáról raktak át neki bőrt oda.

2011. dec. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Uramisten, velünk semmi hasonló nem történt. 3,5 éves a lányom, igaz nagyon óvatos. Remélem nem rossz előjel a jövőre nézve. Eleséseken kívül semmi, de semmi vérzés, abszolút. Egyszer volt, hogy még csak ülni tudott, ült a mosógépen, fürdéshez készültünk, nem figyeltünk, Ő meg dőlt oldalra és leesett, időben elkaptuk, de azért lefejelte a kád szélét, de nem vérzett, csak sírt. De én ettől is bepánikoltam, nem tudom mi lett volna, ha valami vérzik. :(
2011. dec. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
.
2011. dec. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Én lehet hogy egy kicsit elkéstem, dátumilag, meg korilag is (12 éves vagyok :D) Persze még gyerekem nincs, viszont velem történt, anyáék mesélték, nem tudom, hány éves voltam. Egyszer legurultam otthon a falépcsőről, és a sors keze, hogy nem estem a járólapra, ugyanis az emeleten albérlők laktak, és oda mentem fel. Anya pedig mindig szabadon hagyta a lépcső alját, hogy le tudjanak jönni, de akkor odarakott talán egy dobozt vagy ládát, és abban megakadtam.

Meg egyszer beleestem kb. 1,5 évesen a hátsó medencébe, 1,4 m mély. Nem emlékszem az esetre, de szinte görcsbe rándul a gyomrom, ha rágondolok, hogy mi lett volna, ha anyáék nem hallják meg a csobbanást... szerencsém hogy még élek.

2012. jan. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!