Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az hogy csak akkor...

Miért van az hogy csak akkor érsz el valamit ha magánrendelőbe viszed a gyerekedet? Tanúságos l en t

Figyelt kérdés
3 évesem ezen a télen 4 hetente mindig befullad. Nem krupp hanem ilyen nyák nem akar felszakadni csak mikor már majd meg fullad. Steroid spray+ KÚP meg ha kell antibiotikum. A lényeg hogy meguntam és mondtam a gyerekorvosnak hogy ki akarom vizsgáltatni. Azt mondta ne menjünk magánba majd ő elintéz mindent és kér időpontot az SzTK-ba. Még állóhely sem volt a váróban szinte és csak a papír beadására majd egy órát vártunk a mosdatlan kisebbség között/tiszt a kivételnek/. Adom a beutalót és közli a nő hogy nem jó ajtónál állunk mert pulmonológia nem gasztroenterológia van a papíron. Átmentünk a pulmon ajtóhoz ahol közölték hogy az időpontunk meg nem ide szól úgyhogy nincs. Na én bementem a 28 hetes nagy pocakommal a dokinőhöz és mondtam hogy írjon be a magánrendelőjébe mert én ide többet az életbe nem jövök vissza szívni meg szívatni a munkából kikért férjem meg a 3 évesem. Ő mondta hogy ott nagy szeretettel vár de itt időpont nélkül leszar. Na oda is egy 10es. Ezt nem lehet anyagilag bírni .
2012. jan. 18. 15:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én most azon vagyok felháborodva (nem gyerekorvos, hanem a férjem baja), hogy a férjemnek nyombélfekélye van. Fél éve kezdte el szedni a gyógyszert és most megint kijöttek a tünetek, nagyon fáj neki, meg ilyesmi. Felhívtam a dokiját, mondom neki, hogy mi a helyzet, erre ad időpontott február 27-ére. De mondom már lassan annyira szarul van, hogy menni nem bír. Menjünk el a sürgősségire. Sürgősségin adtak neki, no-spa injekciót és elküldte, hogy kérjen időpontot az orvosához.

Kösz, másfél hónap alatt ki is lyukadhat a nyombél.

2012. jan. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Csak azt nem értem mire fizetjük a TB-t?

Mert ellátást az szinte nem is kapunk a stílusról meg nem is beszélve.Persze,ha elmegyünk a magánrendelésre ott mézes-mázósak,hát egyértelmű,hogy a pénzéért.

Jó sokat költöttetek decemberbe orvosra!

2012. jan. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szégyen, ami az egészségügyben folyik. Nekem összesen egy negatív tapasztalatom van szerencsére. De mivel engem nem kell félteni, helyretettem rengeteg ember előtt a dokit. Általában azonban pozitív tapasztalataim vannak. Többször voltam ügyeleten a fiammal, mikor kisebb volt, de mindenhol kedvesen fogadtak, igyekeztek megnyugtatni, a fiammal is kedvesek voltak. Most is voltunk a fütyije miatt SZTK rendelésen, időpontot kellett kérni, szinte percre pontosan sorra kerültünk, a doktornő egy angyal volt. Olyan kedvesen, megnyugtatóan beszélt végig a fiamhoz, hogy le a kalappal. Mindent elmagyarázott, nem éreztette, hogy teher lennénk neki, még új időpontot is adott, hogy ne kelljen legközelebb sem sorszámot húznunk. De voltunk már szemészeten is ügyeleten, ahol kiderült, hogy ott nem foglalkoznak gyerekekkel, de ha már ott vagyunk, megnézik a szemét. Ott sem éreztették, hogy teher lenne nekik még egy plusz vizsgálat. De voltunk már bőrgyógyászaton, fül-orr-gégészeten, szóval több helyen és mind SZTK rendelés és ebből egy negatív tapasztalatom van. Lehet, hogy én is jó helyen élek, de sajnálom, hogy ennyi negatív tapasztalat van az eü-ről és hogy így bánnak az emberekkel.
2012. jan. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekem is van saját, nem gyerekes élményem is. Úgy éreztem kilyukad a gyomrom, annyira fájt. A háziorvos adott is beutalót a gasztroenterológiára. Ez volt augusztusban. Decemberre kaptam időpontot tükrözésre. Hát köszönöm. Adott egy sz@r gyógyszert, amit nem bírok. Most újra várjak 4 hónapot? Mi lesz itt??

Jó én felnőtt vagyok, viselem a fájdalmat. De amit a gyerekkel művelnek, azt nem bírom. Persze egy felnőttel sem lehet akármit...nem egy rákos embert ismerek. Nem tudom, ha időre kapott volna időpontot, lelkiismeretesen kivizsgálják hány évet nyerhettek volna.

egyik ismerősöm most halt meg gyomorrákban. Orvoshoz járt, kb félévente kapott időpontot. Az első félévben azt mondták neki a gyógyszerektől fáj a gyomra, egyen probiotikumot. Kb fél év múlva visszament, hogy nagyon fáj, nem tud enni se. Megnyomkodták neki és kapott időpontot, hogy 3 hónap múlva megtükrözik. Ennyi idő alatt áttétei lettek. Tükrözés után két hónappal volt a temetés. Borzasztó :(((

2012. jan. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A fogorvosommal is így jártam.Nem adtam neki pénzt mikor mentem s 2 injekciót is adott s még akkor se zsibbadt el.Idáig soha nem volt problémám 1-el elzsibbadt.Most meg nem furcsa,hogy még kettő se hat?S ezt már kétszer eljátszotta s még megjegyzéseket is tett mellé.Hogy még hozzá se nyúlt,de már jajgatok.Inkább húzzuk ki,mert ezt így nem lehet kezelni beszólással.Sajos 4 fogamat kihúztak az anyatej miatt,de még azokat se tudom megcsináltatni,mert nincs rá pénzünk.Akkor miből adjak neki pénzt a zsebébe?
2012. jan. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nindig mindegyik orvos csak sír,hogy így nincs meg úgy nincs pénzük,de azért pofátlanul elteszik.

Én meg 25 000 ft gyesen vagyok itthon 4 gyerekkel.

2012. jan. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Na én most úgy jártam hogy tegnap délután voltam a dokimnál le vette a hüvely mintát mivel már labor nem volt ma kellett reggel azért beutaznom vidékről hogy a földszintről föl vigyem az 1 emeletre a mintát és letegyem az asztalra. Mivel vérvételt is kellett csinálni mondtam az asszisztensnek hogy holnap reggel jövők vérvételre is ha már bejövők. Azt mondja pénteken a labor nem fogad kismamákat. Ma reggel 7-re be mentünk párommal erre körülöttem volt 3 kismama. Mondom páromnak adjuk már be mi is a papírt!! Nem vittem vizeletet de adtak amibe lehetett pisilni. Erről ennyit! Ugyan ez a nő csinálta meg velem ezt is: NST-t a héten meg kellett volna kezdeni a kórházba nem tudott időpontot adni az ottani asszisztens azt mondta majd itt az egészségházba megcsinálják szóljak nekik. Ja persze mondtam neki szépen kedvesen beszélek vele mindig!!! Mi most biztos nem csinálunk NST-t. De beszélgetni kávézni arra van idejük! Kész kabaré! Nem én tehetek meg a többi kismama az ö nyomoráról. Most reggel is jöttek kávézni én fönt ültem még mert levették a vért. Mondom a páromnak most kéne oda menni hogy na nem fogadják a kismamákat a laborba? Hogy is van ez? Most teljesen be vagyok rágva!! Ez Kőbánya egészségház nőgyógyászat!!
2012. jan. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!