Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már kezdek hülyét kapni a...

Már kezdek hülyét kapni a lányomtól, mi a fene baja van? Tudom hogy dackorszak meg egyebek, de ez túltesz minden határon!

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1-2hétben teljesen kifordult önmagából. A hiszti,az ordítás,a semmi nem jó mindennapos program lett!


Egész nap alig akar enni,pedig mindent elkövetek. Ennek az az eredménye hogy este eszi tele magát,és éjjel csak forog nyekereg.

Mióta leesett a hó,azon hisztizik hogy havas lett a bakancsa,és a nadrágja. Szó szerint megáll 1helyben és toporzékol. Hisztizik mert nem lehet kivinni a kismotort,vagy ha kivittük nem tud vele haladni a hó miatt. A liftbe nem akar beszállni mert koszos,vizes a padló. A szánkóról 2perc után leszáll. Egyszerűen nem érti meg ha mondom neki nem arra megyünk amerre ő akar,ilyenkor kegyetlen ordításba kezd,és nem mozdul semerre! Tegnap történt hogy bement egy udvarba,mert nyitva volt a kapu,én utána és kihoztam a járdára. Erre ő megállt a kapuban és egy helyben ordított. Vártam mikor unja meg. A végén én adtam fel mert 16perc után sem mozdult csak visított,már mindenki minket nézett. De ez már rengetegszer előfordult hogy percekig nem mozdult ha nem az van amit ő akar.

Ha bemegyünk a boltba nem tud mellettem szépen jönni,mindent lerámolna. Így 1kg kenyérért is a kocsit kell vinnem. Mivel 16-17kg nem fér már bele az ülőrészbe,ezért a kosárba ültetem. Hisztizik ha oda pakolok,rosszabb esetben kihajigálja a dolgokat,vagy feláll.

Nem tudok vele sehová sem elindulni a viselkedése miatt. Nem lehet vele haladni,én meg cipelni nem bírom,mindig az a vége hogy ölbe kell venni. A postára is szombaton járok,ha valami intézni való van akkor a férjem vesz ki szabit!

Teljesen kikészít,mintha valami megszállta volna! Ne ítéljetek el mert nagyon szeretem,de nem tudom hogyan fegyelmezzem,hogy hassak rá?! Sokszor van hogy majdnem eljár a kezem is,pedig nem akarom megütni!!!



2012. febr. 9. 14:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez a korszak van, de szerencsére egyenlőre nem ennyire durva. Amit tehetsz, hogy bármennyire is nehéz, nyugodt maradsz... ha érzi, hogy felidegesített, annál inkább csinálja, hiszen dac... nagyon nehéz, de nem szabad belekerülni a huzavonába vele, hanem ki kell zökkenteni. Erőltess magadra vidámságot, és mondj valamit, hogy jajj, de jó lesz, ha most tovább megyünk, mert látunk kutyust... vagy hasonló, tudom ez most hülyén hangzik, de mindenki ismeri a saját gyerekét, hogy mivel lehet elkábítani:) vagy a boltban: "segíts nekem hozni a (bármi könnyű, számára vonzó dolgot), stb. ne csak a tiltás legyen, mert az még jobban felidegesíti. Én hagyom, hogy pakolásszon egy két dolgot, aztán visszacsempészem. Általában fürdetőt, és pelenkát, törlőkendőt vesz, pedig fiú:D Szóval be kell vonni. Iszonyat energiát kíván a nehéz helyzetekben ennek a megvalósítása, de MŰKÖDIK! És ami fontos, hogy tényleg próbálj őszintén, és nem erőltetve nyugodt, és kedves maradni, mert érzik! ha pedig mégis elkerülhetetlen a hiszti, közhely, de nyugodt légy, hogy lássa téged aztán nem zavar, és figyelmen kívül kell hagyni. Tudom a havas utcán ez nem mindig működik, ilyenkor kell a hónod alá csapni, és hazamenni:)
2012. febr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Megrémítettek a soraid, mintha az én lányomról írnál, de szóról-szóra. Talán már én is tettem fel ilyen kérdést, még az áruházi pakolás is benne volt. Mivel látom hogy hasonló vérmérsékletű gyerekeink vannak, és nálam eddig semmi nem vált be, ezért azt javaslom, hogy mérhetetlen türelemmel kell lenni, és ezt az időszakot valahogy túl kell élni. Mostanában feladtam a harcot vele, és leszidás helyett csak megölelem, és úgy mondom, hogy nem szabad, észrevettem, hogy valamicskét jobb a helyzet, ő is nyugodtabb.
2012. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves szavakat! Tudom hogy ez türelem játék,és próbálgatja a határokat,de sajnos a türelem az amiből nekem már nagyon kevés van!


Néha szeretnék elszaladni világgá!!! Totál kész vagyok,főleg hogy soha nem aludt még át 1éjszakát sem,mostanában meg az evési szokásai miatt!

2012. febr. 9. 14:58
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ki kellene kapcsolódnod egy picit... Utána minden sokkal egyszerűbb, ugyanezek a gondok hirtelen sokkal könnyebben kezelhetőnek tűnnek! Nincs lehetőséged akár néhány órára kimozdulni a gyerek nélkül? Az megváltás ilyenkor!!!
2012. febr. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nincs! Teljesen egyedül vagyok vele,reggeltől estig! A párom 12órázik,a család 200-250kmrre lakik.

Anyukám dolgozik,az anyós pár hónapig itt lakott segítség címszóval,de az minden volt csak segítség nem! Anyagilag kihasznált,szó szerint eltartottuk,ezért megköszöntük a segítséget és megkértük menjen haza. De ez egy másik történet!!!

2012. febr. 9. 15:45
 6/14 anonim ***** válasza:
Megértelek, az én lányom is ilyen, csak kicsiben. Szerencsére nálunk még nem ennyire durva a helyzet. Nekünk ami viszonylag jól bevált az a következetesség. Persze ez némi harccal is jár, ami szintén megviseli az embert, de utána sokkal jobb. Pl. ha nem akar enni, nem erőltetném. De este csak egy szendvicset adnék neki, nem engedném, hogy teleegye magát. Egy-két nap, és ráébred, hogy mi a helyzet. Aztán ha hisztizik nem engedek neki, akkor sem ha nyilvános helyen vagyunk, pedig baromi kellemetlen. Persze az is jó megoldás ha felkapod és elviszed. Gyerekeknél fontos, hogy ne csak rászóljunk, hanem lépjünk fel, ha nem fogad szót. Pl. levesz egy könyvet a polcról, mondom neki, hogy tegye vissza, de nem teszi. Elmondom még 2x, aztán ha nem teszi vissza kiveszem a kezéből és visszateszem, akkor is ha sír. De ez a dolgok bűntetésszagú fele, ami dicséret, jutalom és szeretet nélkül nem működik. Nálunk az is bevált, hogy valamit felajánlok, pl. valamit meg akar venni a boltban, és nem jutunk dűlőre, akkor azt mondom: ha jól viselkedik akkor ha hazaérünk kap egy túró rudit vagy megnézhet egy kis mesét stb. Az is működik a lányomnál, hogy ha azért hisztizik mert valami sérelem érte, vagy bántja valami (pl. valamit nem kap meg) akkor megölelem, és 10-ből 9x megnyugszik.
2012. febr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én csajosom 2 éves dettó ugyanez...gyakorlatilag a mai napunkat (délelőttünket) írtad le...én sem tudom mi a megoldás. Az a fura hogy én azontúl hogy ideges és feszült leszek a viselkedésétől, sajnálom szegényt mert látszik hogy SEMMI se jó neki, tipikus van kalapja nincs kalapja semmi se jó...A fiamnál is volt ilyen csak kicsit későbbi életkorban. Most 4 éves végülis kinőtte, már nem is emlékszem mikor és hogyan...
2012. febr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az evés részével az a probléma hogy volt már hogy nem hagytam hogy este teleegye magát,de akkor éjjel azért nem aludt mert éhes volt! Ilyenkor fél liter tejet megivott,de ha nem adtam volna neki végig ordította volna az éjszakát.


A férjem mivel egész nap nincs itthon,sokszor nem érti hogy mi is a problémám. Ő meg örül neki hogy a gyerek vele eszik. Persze én megértem mert csak este van a gyerekkel,de emiatt sokszor ő is megnehezíti a helyzetem.

2012. febr. 9. 16:01
 9/14 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam hogy 23hónapos(pont ma töltötte).
2012. febr. 9. 16:03
 10/14 Brigitta04 ***** válasza:
87%

Szia.

Igaz az én kisfiam 20 hónapos de nálunk is ugyanez a helyzet kb 2 hete.Az evéssel azzal nincs semmi gond hanem a napi hisztikkel nemtudok már mit kezdeni.Nagy ritkán jön be az a trükk,hogy egy egy hisztinél megprobálom elterelni a figyelmét valami játékkal vagy mesekönyvel.íde az,hogy teljessen figyelmen kivül hagyjam a hisztit,a bömbölést az kizárt mert annál jobban csinálja.Ma olyan szinten felhergelte magát,hogy már öklendezett és hiába probáltam bármit is csinálni abba nem hagyta.Kb fél óra probálkozás után még mindig csak a hiszti volt de már ugy,hogy egyre többször öklendezett az eröltetéstöl.Fogtam egy pohár vizet és leöntöttem.Nem a jó megoldás tudom de valamit tennem kellet ennyi idő után ami egy kicsit észre tériti.Ugy ahogy bevált és mig átöltöztettem meg is nyugodott.Itéljetek el de az adott pillanatban nemtudtam már mit csinálni.Én abban reménykedem,hogy elöbb utobb elmaradnak ezek a hiszti rohamok!De ha valaki tud jó megoldást nagyon szivesen venném!!!

2012. febr. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!