Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez már a dackorszak lenne?

Ez már a dackorszak lenne?

Figyelt kérdés
2 éves a kisfiam és mindenre kapásból nemet mond.Utána meggondolja magát,de az első a nem.Egy példa:jössz anyával?Igen.De akkor fel kell öltözni.nem és elszalad,vagy ordít.Akkor maradj itthon apával.Bólint,jó.Kilépek az ajtón,ordítva rohan utánam,hogy mégis jönne.Akkor öltözzünk,válasz,nem.És ez hosszú percekig így megy.Vagy ne rúgd a sárba a labdát,mutatja,hogy nem szabad és azért is belerúgja.Ma már elszakadt a cérna és rákiabáltam.
2012. jan. 2. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez valami olyasmi. A dackorszak (ami 1-8 éves kroig tarthat) a nem, rájön, hogy neki is van gondolatai, és ezeke nem egyeznek az anyáéval. aztán próbálgatja a határokat.


nálatok a határ a könyörgés. ha szeretnéd, hogy menjen veled akkor nem kérdezed, hanem kijelented, és felöltöztök. ha kérdésnek indul, és nemet mond akkor te kimész és otthagyod akkor is ha ordít. legközelebb nem fogja ezt tenni. mivel nálatok nincs határ hanem könyörgés van így ezt akár órákig is eljátszhatjátok, neki ez jó móka. ekkor nem azért ordít mert baja van hanem mert feszegeti a határt. és a te határod bövül. hagyad ordítani és ennyi. ha azt akarod hogy menjen, akkor egyszerüen fogd meg öltöztesd fel és vidd.


labda bedobás. erre lehet büntetni. vagy elveszed a labdát és nem lesz labda míg kint vagytok. vagy legközelebb oda sem adod neki ha sáros az idö és megmondod miért. vagy egyszerüen haza mentek, mert le kell mosni a labdát, befejezödött a móka.


én nem adom a labdát módszert választanám ha rendszeres ez a csíntevés.

2012. jan. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

szoktam neki mondani,hogy nem opcionális,hogy megyünk-e.mondom neki,hogy válassza ki,melyik csizmát szeretné felvenni.és volt,mikor ott állt felöltözve és ordított,hogy nem jön,rácsuktam az ajtót és úgy csináltam,mint aki zárja az ajtót és elmegy.utána jött szépen.

a labdánál mondtam neki,ha még egyszer belerúgja a sárba,elveszem és megyünk fel.

2012. jan. 2. 12:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez olyan, mintha az én 2 éves kisfiamról irtad volna, nálunk ugyanez a helyzet... Minden indulásnál orditás van. Elotte mondja is, hogy megyunk pápá, és általában, amikor a kabáthoz érunk vagy a kis pulóvert, amikor rá akarom adni, na akkor kezdodik az orditás, hogy neeeem...

Ma mennem kellett orvoshoz, apucink is itthon volt, és úgy volt, hogy ok is jonnek velem, addig ok kint sétálnak, mig én az orovosnál vagyok... de nem volt hajlandó felvenni a kabátot, csak sirt, hogy nem, és el futkosott, hogy o marad. Mondtam neki, hogy jól van, akkor itthon maradsz, anyuci meg elmegy, elkoszontem, és elmentem, akkor jott az orditás utánam, apuci várt egy kicsit, majd elmagyarázta, hogy ez van, ha nem fogad szót, és nem veszi fel a kabátját, hogy úgy nem lehet kimenni, erre szó nélkul odament egyedul belelépett a csizmájába, apuci ráadta a kabátját, és jottek utánam...

Nem tudom ez a mai eset mennyire lesz rá hatással, de amúgy ez van nálunk is minden induláskor...

2012. jan. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!