Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves fiamnak feketedik a...

2,5 éves fiamnak feketedik a foga. Mit tudok tenni ellene? Még visszafordítható?

Figyelt kérdés
Minden reggel és este mosunk fogat. igaz reggel és este cumisüvegből issza a tejet, de ahogy írtam, utána van fogmosás. Mégis a cumisüveg lehet a gond?
2012. febr. 4. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Fogorvos!
2012. febr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Érdemes 3 havonta eljárni ecsetelésre, egymás után 3 nap kell ecsetelni a romló fogat ez lassítja a romlási folyamatot.

De az nem lehet,hogy esetleg valami megfogta a fogát?

A barátnőm kislányának is feketedtek a fogai, elvitte a fogorvoshoz, és kiderült ,hogy csak megfogta a sok tea amit iszik, egy rossz foga sincs.De egyébként az én kisfiamnak(5éves) van 6 romló foga is, pedig mi is mostuk amint elkezdtek kijönni, és vizen kivűl mást csak ritkán iszik, nem eszik sok édességet sem, mégis romlik a foga. A cumisüvegből ivás biztos,hogy mégjobban elősegíti a romlást,úgyhogy szerintem jobb ha minél előbb megpróbáltok leszokni róla.

2012. febr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta a fogorvos, hogy ha szürkül vagy fekete akkor elhalt. Nem húzzák ki, hagyják ahogy van. Az én fiamnak mind a 4 felső foga fekete csonk :( elesett, berepedt, aztán hiába az ápolás tövig rohadt. Vidd el mindenképp fogorvoshoz, de azok alapján amit nekünk mondtak nincs sok esély :( De majd jól megnyugtat, hogy a maradandót nem érinti... hát köszönjük, de addig?!
2012. febr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
de a tejfogba nincsenek idegek vagy vannak?az hogy tud elhalni,inkább szuvasodik,de az lehet baktérium fertőzés vagy vitamin hiány is,esetleg kálcium hiány.Tényleg vidd el fogorvoshoz.
2012. febr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!