Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha már nem elég az anyatej és...

Ha már nem elég az anyatej és pótolni kell tápszerrel, nagy a valószínűsége, hogy el is apad vagy visszafordítható még? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2009. nov. 18. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Még visszafordítható. Az a fontos, hogy ha nem is elég, tedd cicire, hogy a melledet érje elegendő inger. Próbálkozhatsz homeós szerekkel, More milk kapszulával, tényterápiával( a mellek "napoztatása bioptron lámpával) stb. Nagyon sok praktika van, amivel próbálkozhatsz. DE A legjobb tejserkentő maga a babád. Ha nem adsz neki pótlást és annyiszor teszed mellre, ahányszor ő csak kéri, akkor hidd el, a szervezeted pár nap alatt reagál a sok-sok ingerre és nőni fog a mennyiség. Szoptatások előtt te is pihenj legalább 10-15 percet, igyál meg egy pohár vizet, próbálj lazítani. Ha nem akart megindulni a tejem, mindig magam elé képzeltem egy vízesést, ahonnan zubog a víz vagy valami óriási folyót...bejött. Csak sok-sok kitartás és önbizalom kell hozzá!!! sikerülni fog, hidd el! De neked se szabad feladnod és bíznod kell magadban...
2009. nov. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt, elkezdett kevesebb lenni a tejem. A doktornénink tanácsára egy szopinál mindkét mellre rátettem. Aztán úgy is kevés volt. Így kaptunk pótlást. De nem adtam fel, ha kellett akkor 1 órán keresztül is hagytam a melleimen a babám. És most már csak szinte este kell neki pótlást adnom, mert addigra tényleg nagyon kiürül és nem termelődik elég. Szóval ne add fel. Én ezért mindig mérem, és egyeltalán nem bánom, mert ha pl szopi után elkezd sírni, látom, h mennyit evett és kipótolom neki. de ha nem mérném, nem is tudnám h mennyit pótoljak neki, és azt nem akarom, h egy elhízzon.
2009. nov. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia,nekem az jött be,hogy a szopi alkalmával többször váltogattam a cicimet,így az egyik pihent egy kicsit,meg gyorsabban jött a tej,mert persze a babám türelmetlen volt már.
2009. nov. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Visszafordítható. Hívj ingyenesen felhívható szoptatási tanácsadót, aki vizsgával rendelkezik erről: www.ibclc.hu

Orvosok, védőnők is vannak közöttük.

2009. nov. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én hiába tettem sűrűn cicire mert a gyerek csak üvöltööt, mivel nem jött bellőle... egy idő után nem volt hajlandó megpróbálni sem, mert tudta hogynem jön :(
2009. nov. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!