Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, miért szoktatok...

Anyukák, miért szoktatok elkeseredni, ha szoktatok?

Figyelt kérdés

Lehet hülyén fogalmazok,de máshogy nem tudok.Pontosabban az érdekelne hogy kinek mi az otthoni problémája,gondolok itt pl: az anyósra,a párotokra,(persze gondolom mindenkinek az anyagiakkal van a legnagyobb problémája),de mégis mi az ami nyomot hagy a napotokon,vagy a jövőre nézve elkeserítő.

Nekem van egy 2 éves kisfiam,a párommal elvagyunk,imádjuk egymást.Szüleimmel lakunk egy házban,és már érezzük hogy nem jó irányba tartunk pontosan a szülők miatt,anyám mindenbe beleszól,még a gyereknevelésbe is.Semmit nem hagy rám.A házban miénk az emelet (2 háló,fürdőszoba,ebédlő) a lenti konyha közös.A ház most lett felújítva,szigetelve,megcsinálva.Szép is jó is,DE.Pont ez az.Nem mehetünk el lakni úgymond soha,mert akkor mi lesz ezzel a nagy házzal,mi lesz az emelettel,ki fogja lakni,stb.Mindig azt hajtogatja hogy nekik elég csak egy szoba,és hogy miénk az egész ház,de így,minek?Nincs szabad terünk,se privát szféránk.Számtalanszor akartam már megbeszéli ezt velük,hogy hagyjanak egy kicsit,hogy mi is tudjuk élni a saját kis életünket,de anyám szerint nem úgy van ahogy én gondolom.Ja amúgy ő mindig mindent jobban tud,beszélgetni nemigen lehet vele,mert csak ő és csak magáról beszél,sose hallgat meg,nem figyel rám.Valahol nem direkt csinálja de .... , ő egyszerűen ilyen.De már nem bírjuk sokáig.El tudnánk menni bárhová,bármi elég lenne.De ha elmennénk üresen hagynánk a házat,így próbáljuk elviselni,de ez nem a mi életünk így.Hát ez az én bajom,kíváncsi lennék titeket mi nyom.



2012. jan. 31. 15:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nálunk az anyagi probléma ami elkeserítő. Azt hittem holnap már utalnak, erre csak kedden....párom sokat dolgozik maszekban, de annyira drága lett minden...

Minket ez szomorít el.

Nehéz lehet nektek, de az a jó hogy nem albérletben laktok, én esélyét sem látom egy saját lakásnak.

2012. jan. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát, ha elmentek, akkor kénytelen lesz eladni ő is a házat. De a mai világban egyedül nagyon nehéz, szóval én örülnék, ha a nagymamákkal lakhatnánk.

Mi anyósommal elég jól kijöttünk, de inkább a sógornőm miatt költöztünk el. Nagyon nagy házban lakunk, nem is kéne ekkora, de ezt tudtuk akkor jó áron megvenni. Most meg elég felfűteni, kitakarítani.

Engem főleg az anyagi gondok keserítenek el, hogy el kéne adni ezt a nagy házat, és venni egy kisebbet, dehát most nem lehet ingatlant eladni.

Meg nagyon sokszor vagyok egyedül, mert a párom nagyon sokat dolgozik, nagyon kevés pénzért. Engem főleg ez készít ki, ha a gyerekek rosszalkodnak, sokszor emiatt van kevesebb türelmem hozzájuk. 2 és 4 évesek. De 3 hónap múlva megyek vissza dolgozni, talán akkor jobb lesz.

Ha már a szülőkről van szó, akkor engem inkább anyukám közönye borít ki. 3-an vagyunk tesók, de inkább csak a húgomat szereti. Unoka csak tőlünk van, hangoztatja is mindenkinek, hogy mennyire szereti őket. De ez abban merül ki, hogy hord egy fényképet a tárcájában. 2-3 havonta találkozunk, ennyire érdeklik őt az unokái.

Most lesz pl. farsang, szép jelmezt csináltam a lányomnak. Mondtam anyunak, hogy jöjjön el ő is, nézze meg. Erre az volt a válasz, hogy:

-Majd ha nem lesz más dolgom.

Engem ez keserít el nagyon. Apu 3 éve halt meg, anyósom tavaly. Ez meg a legrosszabb, erről inkább ne is beszéljünk. Szóval nálunk senki nem szól bele a gyereknevelésbe, az biztos.

2012. jan. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát, tökre nem tartozik ide, de én most ezen keseredtem el:

ma vittem a kislányomat a 2 hónapos oltásra, le is mérték, és hát két hete volt 4910 gr, most 4930, vagyis jóformán nem hízott. Szopik, de kap tápszeres pótlást is,emiatt nagyon bizonytalan vagyok, főleg, hogy van mellette egy 20 hónapos fiam, akit szintén csak így tudtam szoptatni. Olyan elkeserítő! Egész nap szoptatok, fejek, tápszert keverek, közben meg úgy érzem, a fiammal sem foglalkozom eleget.

A férjem már két napja nincs itthon (munka)lehet ma sem ér haza, ez is betesz amikor egész nap egyedül vagyok a gyerekekkel. Úgy érzem, kevés vagyok nekik.

Na meg a pénz...iszonyat, minden mennyire drága lett. Nem tudom, mi lesz velünk így, pedig a férjem viszonylag jól keres. De még a baba után is csak a családit kapom, a gyest remélem ebben a hónapban már utalják.


Huhh, köszi hogy panaszkodhattam kicsit:)

2012. jan. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát igen megértlek titeket.Minket sem vet fel a pénz,próbálunk ott spórolni ahol lehet.Én is mindenkitől ezt hallom,hogy milyen jó nekünk meg ilyenek,de nekünk nem jött be.De azt tudom hogy még mindig jobban járok mint akinek nincsenek szülei,vagy ugye az albérlet.Nem könnyű sosem elfogadni az embernek a saját helyzetét,és mindenki úgy gondolja hogy a másiknak biztos jobb.
2012. jan. 31. 15:35
 5/14 anonim ***** válasza:

Ami elszomorít, lehangol?! A családom. :( Vagyis hogy nincs. Édesanyám pár éve meghalt, apám nem kiváncsi ránk, egyszer sem látta a fiamat. Férjemmel anyám temetésén találkozott egyszer. Testvérem nagyon sokszor átvert, ő volt az utolsó, akiben bíztam, hogy még nekem is van családom. De nagyon sokszor kihasznált, hazudott, átvert, úgyhogy inkább megszakítottam vele a kapcsolatot. Nagymamám van még, őt nagyon szeretem, de nagyon ritkán láthatjuk, messze lakunk.

Vannak még rokonok, unokatestvérek, nagynéni, stb., akik ugyanúgy nem foglalkoznak senkivel és semmivel. Egyik család a szakadék szélén, alkoholizmus, ilyesmi.


DE ami öröm, hogy férjem családja egyszerűen csodálatos. Minta család. Még ükije is van a fiamnak. Első perctől fogva örömmel fogadtak.


Sajnálom a helyzeteteket, nem lehet könnyű. Én imádtam anyut, de tudom, hogy soha nem tudtam volna vele élni, pedig nagy háza volt, lehetőség lett volna. Nem tudok sajnos tanácsot adni. :(

2012. jan. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem az keserít el, hogy nem érzem magam hasznosnak. Ez alatt azt értem, hogy munkamániás voltam és vagyok. Szeretek itthon lenni, szeretem a kis fiamat, most várjuk a tesót. De én nem az a fajta anya vagyok, akit kielégít az, hogy otthon minden rendben. Nekem kell az, hogy használjam az agyam, hogy érezzem fontos vagyok, segítek másoknak és fontos amit csinálok. A családom is úgy van vele, hogy inkább megcsinálnak mindent helyettem, csak legyek nyugodtan benn a házban a kicsikémmel, pedig mi ketten Benedekkel nagyon jól tudunk kertészkedni.

2012. jan. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
engem most az nyomaszt megint hogy el telt megint 3 év az életemből,és már megint mehetek vissza dolgozni.a fiam oviba jár aztán iskolába,majd felsőbe és megint azon kapom magam,hogy felvételizünk,aztán hogy alig van itthon aztán hogy hozza a barátnőjét.A minap ezen keseregtem el,hogy ripsz ropsz elszalad az élet.már egyszer eljátszottam végig mert van egy 18 éves fiam,épp ezért volt nagy öröm ez a 3 év amit ujra megélhettem.most kezdődik előröl,de tudom,hogy ennek így kell lenni.Meg az is aggaszt hogy nagy fiam mint pályakezdő nem talál munkát.pedig egy keresetből nehéz igaz én már megyek vissza dolgozni,de akkor is kell neki is,ezen naponta őrlöm magam.
2012. jan. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia,nekem is a családom a fájó pontom,anyósom lenézi édesanyámat,ill. anyósomnak iszonyat stílusa van,amit én már megszoktam,de anyám nem engedi ezt a hangnemet.Az én óriási problémám az,hogy édesanyám nem jön hozzánk és mivel nem anyóssal lakunk,ezért párom mérges anyámra,hogy attól még jöhetne hozzánk,nincs itt anyós,most azzal fenyegetőzik,hogy ő sem fog anyumhoz jönni.És hát ez borzasztó nekem,mert én mindnyájukat szeretem és nem akarok vitát,csak egy egyszerű,de békés családot szeretnék,akik legalább évente pár alkalommal inteligensen kommunikálnak egymással.Hát ez olyan baromi nagy kérés?
2012. jan. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Akkor van baj elég.Mindannyiunknak kitartást kívánok.Mindig legyetek optimisták,és csak a jó dolgokra összpontosítsatok,hátha úgy könnyebb.A szoptatós anyukának üzenem,hogy tartson ki,megértem őt.És a kistesót váró mamának is üzenem hogy a családja csak vigyázni akar rá,és pihenjen sokat,persze egy kis kertészkedés sosem árt,az anyuka tudja a legjobban,mit engedhet meg magának.Mindenkinek k9szönöm a válaszát.remélem még lesznek,és kipanaszkodják magukat.
2012. jan. 31. 17:53
 10/14 anonim ***** válasza:

Azt hiszem én is csatlakozom, a 'panaszkodók' köréhez, igaz az én problémám másból adódik sajnos.

Soha nem éltünk nagy lábon, de a számlák ki voltak fizetve enni volt mit, egy kicsit spórolni is tudtunk mert szükség volt rá mivel nem jött a bébi.

Aztán kismama lettem, jött a válság egyre nehezebb lett anyagilag, de úgy voltunk vele amíg együtt vagyunk nincs baj majd csak lesz valami. Aztán júniusban meghalt a férjem és itt maradtam(az akkor másfél éves) a fiammal egyedül. Nagyon nehéz...mind fizikailag, mind lelkileg. Próbálok munkahelyet találni, de mostanság ez nem megy olyan könnyen mint régebben. Lakáshitel hatalmas ház(kettőnknek) anyukámék, anyósomék, próbálnak segíteni, de anyagilag egyikőjük sem áll úgy sajnos, és a közös bajunkon kívül még ez is bosszantja őket.

Próbálok pozitív maradni, de hullámvölgyeim vannak, főleg amikor a boltba sem tudok elmenni kenyeret vagy tejet venni...a kisfiam most besegít a háztartási kiadásokba ugyanis szobatiszta lett(éjszakára még azért kell a pellus)

Remélem mihamarabb alakul valami jobbra a helyzetünk mert nem tudom meddig bírom még...

Ne haragudjatok, hogy hosszúra sikerült, de ettől a kis írástól már egy picit kiadtam magamból egy kis adag 'gondot'.

Szép estét mindenkinek!

2012. jan. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!