Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » GYES-betegség. Vannak sorstárs...

GYES-betegség. Vannak sorstársaim?

Figyelt kérdés
Mikor jöttél rá, milyen tüneteid voltak, hogy kezeled, stb...
2012. jan. 26. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%

kifejtenéd?

ha az egész napos gyerekezés-házimunka, kevés pénz a bajod, akkor szinte mindenkinek gyes-betegsége van. Szerintem kevesen élvezik az egész napos gyerekezést.

2012. jan. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 ava87 ***** válasza:

Szerinte a gyes-szindrómára gondolsz.

Bocs, ez a kérdés nem nekem szól, ilyen gondom nem volt, csak a jobb érthetőség kedvéért linkelem, hogy miről van szó: [link]

Sajnos nem sok cikk van erről magyar nyelven, de valós, létező jelenségről van szó.

2012. jan. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 ava87 ***** válasza:
*szerintem
2012. jan. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem a baby-bluesra gondolok.


Olyanoktól szerettem volna tapasztalatot, akiknek már komolyabb panaszaik vannak, nem csak a sírás, kedvetlenség...

2012. jan. 27. 13:39
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Én azt hiszem lehettem ebben a cipőben bár hivatalosan sohasem diagnosztizáltak. 2 éves volt már a fiam, mikor azt vettem észre magamon hogy állandóan pánikolok mindentől, nem merek kocsiba ülni liftbe szállni, állandóan szúrt a szívem fájt a gyomrom, már bediagnosztizáltam magamnak egy jó kis gyomorrákot, rettegtem minden betegségtől. Nagy nehezen a házidokinak elmondtam a bajom, ő elküldött hasi uh-ra szóval kiderült nem vagyok rákos, de ettől én még nem hittem el hogy nincs komolyabb bajom mindenfélét beképzeltem magamnak.Savlekötőt szedtem ettől a gyomrom rendbe jött, valószínű agyon stresszeltem magam. Miközben azt éreztem megőrülök attól hogy állandóan csak a gyerek körül forog minden mégis elutasítottam minden meghívást felnőtt társaságba, senkire nem akartam bízni a fiam, úgy éreztem senki más nem képes őt úgy ellátni mint én, és emellett nem engedtem magamnak, hogy a háztartás ne legyen rendben. Állandóan keseregtem a súlyomon miközben a stressz miatt állandóan ettem is, nem bírtam pl elviselni ha maradt valami a családtagok tányérján én azt nem kidobtam, hanem megettem. Akkor telt be a pohár saját magamnál, mikor egy közös hosszú hétvégét a családos barátainkkal azért lemondtam így senki se ment el végülis, mert beparáztam a 4 órás úttól, mert havat mondott a tv.Ezután próbáltam tudatosan kikapcsolódni, a gyereket megtanultam lepasszolni, holott eleinte csak otthon járt az agyam. rájöttem a sport nagyon de nagyon jó stresszoldó, napi fél óra esti futás kincset ért.Nem fogytam le nagyon, de visszatért az életkedvem az energiám, nem éreztem magam betegnek ami miatt meg tudtam nyugodni, magneb6-ot szedek azóta is + c-vitamint. Azóta a fiam már ovis, és van egy kicsi 4 hónapos babám is, és kis anyagi többlet ugyan de heti egyszer jön hozzám egy takarítónő, azóta a pici addig anyunál van én meg csavargok erre arra, nem pénzt költök, sétálok kicsípem magam, barátnőzök ilyesmi.Nekem sikerült magamtól kimászni belőle, de nem volt könnyű. volt egy olyan segítségem is amit nem reklámozok soha senkinek de ide leírom. A két gyerek között visszamentem dolgozni, de ott sem volt még rózsás a helyzet mert, még több fronton kellett helyt állni, nehezemre esett nagyon.Aztán kaptam egy állandó ügyfelet akinek pont a teltebb nők voltak az esetei. Nem történt soha semmi köztünk persze hiszen a férjemet imádom, de a megszokás miatt ő már nem bókolt nekem, sőt nem is ösztönzött soha fogyásra változtatásra vagy ilyesmi. Ez a férfi viszont szórta rám a bókjait és láttam hogy úgy néz rám.... szóval igenis jólesett hogy ha akarnám kellenék én még épeszű felnőtt embernek. És két kolléganőmmel is nagyon jó viszonyba kerültem, pedig én sosem voltam az a társasági figura nehezen ismerkedtem mégis érdeklődtek irántam. És hiába vannak ezeréves gyerekkori barátságaim jó volt tudni, hogy újakat is képes vagyok szerezni azáltal aki én vagyok. Hát most ennyi jut eszembe... a kicsivel most teljesen más a helyzet vele nagyon nyugis vagyok egyenlőre szeretek itthon lenni, de nyugodt szívvel megyek nélküle ha ahhoz van épp kedvem és lehetőségem

2012. jan. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
utolsó vagyok két számomra fontos dolgot kihagytam egyik a zene állandóan hallgattam mikor tudtam inkább üvöltött mint szólt. Táncoltam magamban mint egy bolond vagy hangosan énekeltem. Rászoktam a jazzre, mert jól le tudtam vezetni benne az indulatokat, és a lágyabb érzelmeket is. Olvastam amikor csak tudtam de semmi mélyrehatót könnyed vicces dolgokat pl Kerstin Gier regényeket, tőle pl az anyák maffiáját. Nem egy nagy mondanivaló viszont annál több humor. ezenkívül még bojkottáltam egy időre híradót, mert az ott halottaktól is mindig tiszta depi voltam órákig rágódtam nem csak a saját de mások problémáin is.
2012. jan. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

5,6-os


Nálam nagyjából ugyanezek vannak. Annyi a különbség, hogy ikreim vannak.

A pénzkérdés minden nap felemészt, dagadt vagyok, de egy ideig nem tettem érte, hogy elkezdjek fogyni, mindenkivel veszekszem, az utcán belekötök emberekbe, ha nem azt csinálják, ami nekem jó, vagy megfelel. Mondjuk elémtolakodnak a buszon felszállás közben, vagy órákat csevegnek a gyógyszertárban a nyugdíjasok, én meg 39 fokos lázzal várok a soromra. Szóval egy hülye vén tyúk lettem.

Tavaly augusztusban elkezdtem fogyókúrázni. 89 kilóról indultam, jelenleg 81 kiló vagyok. Sajnos a november vége és a december teljesen kiesett fogyókúra szempontjából, mert az összes ünnepünk ekkor van (névnap, szülinap, kari, miki).

Méhszáj polipom van, amit februárban műt a dokim. És meg vagyok győződve, hogy ez a polip lelki eredetű. A mindennapos gyomorfájásról már nem is beszéljünk. Ráadásul szíves is lettem állandó gyógyszerszedéssel:-(


Novemberben döntöttem. Nem érdekel, mekkorák a gyerekeim. Visszamegyek dolgozni, mert nem bírom itthon tovább!

Így április 1-én kezdek! Az anyagiak is javulnak, meg társaságban is leszek napi 4 órát!

Már alig várom!

2012. jan. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nekem is van valami ilyen bajom? Régen észre sem vettem, hogy vannak tapló, érzéketlen emberek, most meg lépten nyomon beléjük botlok és órákig bosszankodok. No meg az energia-hiány! Mindent halogatok, csak ami sürgös azt csinálom, mert egyszerüen alig vonszolom néha magam. Aztán van egy csuda eleven babám, aki nagyon anyás. És egy nagyon elkényeztetett, nagyon gyerekes férjem, aki még ráadásul mindent velem akar megbeszélni, tőlem várja a bátorítást...több energiát kivesz belőlem, mint a kicsi...Vajon a látásom lett torz?
2012. jan. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves 5!


Ilyesmire gondoltam.

sosem voltak egészségügyi gondjaim,de másfél éve elment az étvágyam, 20 kgt fogytam, jelenleg a kórosan sovány kategóriába tartozok a 173cm/50 kg-val. Nagyon sokszor, van hogy naponta, de van hogy hetente, sőt, van, hogy csak havonta elkap valami fura rosszullét. Az okát nem tudom, csak jön... Hányinger, elkezd verni a szívem, izzadok, úgy érzem felgyulladok és elhányom magam. 33 évig nem tudtam mi az, hogy hányinger... Van, hogy pár perc alatt elmúlik, van, hogy 1-1,5 óra. Ilyenkor segítséget kell hívnom a 2 gyerekhez. Anyu kinevet, nem veszi komolyan a problémámat. Hiába mondtam, hogy társaságra van szükségem, kis pihenésre, kikapcsolódásra, emberek közé menni, ilyesmi. Valahogy nem akarja elfogadni, de azt a fejemhez vágta, hogy elege van a rosszulléteimből. Semmi társaságom, semmi kikapcsolódásom, nincs kihez szólnom egész nap, 5 éve a 4 fal között vagyok a 2 gyerekkel. Megyek vissza dolgozni 3 hónap múlva, de úgy érzem, addigra végem lesz. Orvosnál voltam, semmi okot nem találtak, csupán az idegkimerültséget. Anyu még így is csak elhecceli a dolgot. Én meg nagyon szenvedek, néha pánikrohamom van már.

2012. jan. 28. 21:53
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem hasonló volt,teljesen bepánikoltam,mindenben a veszélyt láttam.Nem akartam emberek közé menni.

Volt h szédültem,kalimpált a szívem,izzadtam,szivritmus zavarom volt stb...

Megoldás rá,elkezdtem dolgozni:o))))

2-3 hónap után helyre jöttem.

Amugy szörnyű egy állapot volt,szedtem multivitaminokat,mgb6-ot.

2012. jan. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!