Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen gyogyszert szabad adni...

Milyen gyogyszert szabad adni a 3 éves lányomnak ha lázas, és mennyit?

Figyelt kérdés
Algopirinem van itthol adtam neki egy negyed szemet most alszik de félek hogy éjjel felmegy a láza.
2011. dec. 28. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Például Nurofen szirupból lehet adni 5ml-t 4 óránként (epres ízben a szintén 3 éves kisfiam gond nélkül megissza)
2011. dec. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
jó, de most csak algopirinem van itthon és abbol mennyit szabad adni, nincs gyogyszertár nyitva ilyenkor már és falun lakunk.
2011. dec. 28. 18:50
 3/5 anonim ***** válasza:

[link] A tabletta 500 mg-os hatóanyagtartalma miatt gyermekeknek 30 kg-os testtömeg alatt nem adható.

30 kg-os testtömeg feletti adagolás:

30-40 kg: naponta legfeljebb 2 tabletta (4-szer 1/2 tabletta

2011. dec. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És valakit családtagot vagy szomszédot nem tudnál megkérni, hogy menjen el egy ügyeletes patikába? Én gondolkodás nélkül elmennék, ha valaki kérne, sőt még ha egy ismeretlen megállítana az utcán, akkor is elmennék. De egyébként ha felmegy a láza éjjel, tudom, hogy nem túl kényelmes, de ha nincs otthon lázcsillapító, akkor priznic vagy hűtőfürdő. De mindig tarts otthon lázcsillapítót.
2011. dec. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. dec. 29. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!